Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

może któryś z forumowiczów coś podpowie. jeżdżę xx gaźnikowym z 97 r. po wykonanym serwisie (wcześniej tych objawów nie było jeździłem podczas ostrych opadów) - w czasie deszczu gdzieś łapie wodę. początkowo idzie na dwieóch trzech cylindrach potem gaśnie. odstoji jakieś 15 min odpala b. problemu i znów sytuacja, po przejechaniu w deszczu, ok 1-2 km się powtarza.

za wszystkie sugestie z góry dziekuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z nadmiernym grzaniem mojego moto, co w efekcie prowadzi do wyrzucenia płynu. dzieje się tak w mieście, w trasie jest ok. Wiatrak sie włącza, ale jakby nie dawał rady, lub moż za póżno się włącza (pod konięc zakresu, ale przed czerwonym polem) Co moż być przyczyną? było pisane wcześniej o słabym chłodzeniu xx, ale wydaje mi się że u mnie jest jakiś defekt.

pozdrawiam

ZIBIxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z nadmiernym grzaniem mojego moto, co w efekcie prowadzi do wyrzucenia płynu. dzieje się tak w mieście, w trasie jest ok. Wiatrak sie włącza, ale jakby nie dawał rady, lub moż za póżno się włącza (pod konięc zakresu, ale przed czerwonym polem) Co moż być przyczyną? było pisane wcześniej o słabym chłodzeniu xx, ale wydaje mi się że u mnie jest jakiś defekt.

pozdrawiam

ZIBIxx

Trochę za późno włącza się wentylator u ciebie i dlatego nie daje rady schłodzić, w trasie wspomaga pęd powietrza, wymien narazie termostat, ale sprawdź też czy dobrze chodzi wentylator, chodzi mi o to czy luźno chodzi czy sie nie zaciera na łożysku, jeśli w XX jest jakaś wada z chłodzeniem to warto by było poszukać w firmach tuningowych włącznika wentylatora o niższym zakresie, wiem że do samochodów robią, ciekawe czy do moto się znajdzie.

ZIBI ja mam Xa w takim samym kolorze wiśniowy, dorabiałeś może farbę albo czy ktoś zna numer bo w mojej dziurze to za ch...ja nie dorobią a chcę pomalować sam zadupek, przecież nie będę leciał całego

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem coś podobnego w innym moto, też gaźnikowym przyczyną była cewka, może łapać przebicie od wilgoci, możesz jeszcze sprawdzić przewody, ale ja bym obstawiał cewkę.

z grzaniem silnika to sprubój wyciągnąc chłodnice i ją przepłukac moze kiedyś było jerzdzone na wodzie i jest zabita szlamem co zmniejsza przepływ płynu w chłodnicy i może byc nastempstwem grzania sie silnika wiatrak jerzeli się włancza to i tak powinien zbic temperature testowałem to co prawda w samochodzie ale warto sprubować w moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba problem każdego XX. Ostatnio jak jechałem w upale 30 stopni to w mieście jadać w korku dochodził do 110 stopni ale wentylator zdawał go schłodzić dając jednocześnie takim ciepłym strumieniem po nogach że myślałem że mi spodnie stopi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz umnie wentylator włancza się zaraz za połową skali i nie ma zadnyczh problemów ze zbiciem temperatury

 

dokładnie tak jak mówisz umnie wentylator włancza się zaraz za połową skali i nie ma zadnyczh problemów ze zbiciem temperatury mam pytanie czy ktoś robił moze pomiary na hamowni chodzi mi o koszt takiej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prawdopodobnie rozwiązałem problem drgajacych lusterek. Przynajmniej u mnie. Sprawdziłem dokładnie i okazało się że mam luz na łożysku koła. Wybiłem łożyska i okazało się że ktoś je już wcześniej demontował i to tak nieszczęśliwie że uszkodził osonkę łożyska. Dodatkowo okazuje się że moje koła były piaskowane przed malowaniem. W środku znalazłem trochę piasku, który dostał się do łożyska i spowodował jego przyspieszone zużycie. Łożysko miało około milimetra luzu i zacinało się przy kręceniu, w sumie mogło się zatrzeć... Jutro zamontuję nowe łożyska i wyważę koło. Mam nadzieję że to załatwi sprawę raz na zawsze.

 

I pytanko, jaklie macie ciśnienie w kołach, czy 2.9 to nie zawiele?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich bardzo serdecznie jestem tu nowy xx mam od tego roku i tak czytam wasze posty i sa super ale koledzy czy ktos moze mi powiedziec jak przepac ten dual hamulec poniewaz u mnie dziala na noznym chamulcu a hamuje tylko recznym i jak tylnie kolo by chamowalo z nim to by bylo miodzio a u mnie jest odwrotnie .niewiem czy jest to trudne do zrobienia ? czekam na odpowiedzi

witam myśle ze twój dual działa no oko mozesz to sprawdzic stawiając moto na centralnej podnużce w przednim zacisku po lewej stronie złap za dół zacisku i pociągnij do góry niech ktoś sprubuje przekręcić tylnym kołem jeżeli bedzie chamowac to napewno działa tył bierze z dużo mniejszą siłom tak więc nie powinno zablokować tylnego koła.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam myśle ze twój dual działa no oko mozesz to sprawdzic stawiając moto na centralnej podnużce w przednim zacisku po lewej stronie złap za dół zacisku i pociągnij do góry niech ktoś sprubuje przekręcić tylnym kołem jeżeli bedzie chamowac to napewno działa tył bierze z dużo mniejszą siłom tak więc nie powinno zablokować tylnego koła.pozdrawiam

dzieki kolego za info .mam jeszcze jedno pytanko czy u was stojac na swiatlach i majac wlaczony np. kierunek swiatlo mijania lekko pulsuje .u mnie tak jest i niewiem czy tak jest ok.? pozatym mialem problem z elektryka raz mi oswietlenie zegarow dzialalo w polowie do 200 oswietlone a po wyzej ciemno a na drugi dzien juz bylo ok tez pare razy zdazylo mi sie ze starter nie chcial zadzialac dopiero po 3 razach zakrecil po wczesniejszym przekreceniu stacyjki niewiem czy moze regulator napiecia siada ?>czekam na odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIBI ja mam Xa w takim samym kolorze wiśniowy, dorabiałeś może farbę albo czy ktoś zna numer bo w mojej dziurze to za ch...ja nie dorobią a chcę pomalować sam zadupek, przecież nie będę leciał całego

pozdro

 

 

Witam

Bedę go jeszcze obserwował, bo wiatrak chodzi w porządku - to jest luźno sie obraca.

Lakier bende terz bendę dorabiał -zaliczyłem parkingówkę. Podaje Ci numery, które są wklejone pod siedzeniem na ramie- COLOR R-101C-U

Pozdrawiam

ZIBIxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj dopiero mogłem sprawdzić czy wymiana łożysk załatwiła sprawę drgających lusterek. I potwierdzam, wszystko jest O.K. Nic nie drga, sprawdzone od 0 do 270 km/h.

A więc komu jeszcze drga niech sprawdzi łożyska.

 

PS. Poszukuje kolektorów wydechowych w dobrym stanie i przystępnej cenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...