Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

ja się przymierzałem do montażu w XX ale jakoś nie było sensu światła w XX są super. Mam taki zestaw w jednym z samochodów ( zestaw na H4 biksenon) i działa rewelacyjnie do tego stopnia że przestałem używać długich - krótkie wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw w jednym z samochodów ( zestaw na H4 biksenon) i działa rewelacyjnie do tego stopnia że przestałem używać długich - krótkie wystarczają.

 

po ostatnich nocnych powrotach stwierdzam jedno: niech piekło pochłonie wszystkich kretynów z ksenonami pozakładanymi do nieprzystosowanych reflektorów :icon_evil:

długich nie potrzebujesz, bo z racji niedopasowania do odbłyśnika światło wali na wszystkie strony, nie ma krawędzi. niestety w znacznej części po oczach jadących z naprzeciwka - a mówili, żeby nie czynić bliźniemu... itd

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nie polecasz tego manewru. Chciałbym poznać opinię użytkowników którzy zrobili taką przekładkę.Wiem,że swiatła w xx są bardzo OK ale może coś to pomaga i pewnie lepsza widoczność na drodze przez innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatnich nocnych powrotach stwierdzam jedno: niech piekło pochłonie wszystkich kretynów z ksenonami pozakładanymi do nieprzystosowanych reflektorów :icon_evil:

długich nie potrzebujesz, bo z racji niedopasowania do odbłyśnika światło wali na wszystkie strony, nie ma krawędzi. niestety w znacznej części po oczach jadących z naprzeciwka - a mówili, żeby nie czynić bliźniemu... itd

jsz

 

dla ścisłości. Po zamontowaniu w kangoo tego zestawu pojechałem na stacje i sam diagnosta powiedział że jeszcze nie widział tak dokładnej granicy swiatło-cienia jak w moim aucie.Jest jak odcięta nożem. Nawet przeszedł z tym swój pierwszy przegląd. Standardowo ma opuszczone o jeden stopień światła i nikt nie mruga. Dal przykładu w drugim moim aucie Saab 9-5 wystarczy że tylko doładuje samochód a nie przegranuluje świateł to od razu mrugają - a ma oryginalne światło.

Co prawda ja mam w kangurze światła z gładkim szkłem ale w starych golfach i tym podobnych wynalazkach z szkłami ryflowanymi efekt oślepiania jest znaczny - sam się wpieniam na to.

 

Co do XX - miałem okazje ciąć przez całą Polskę w nocy i nie zauważyłem efektu słabych świateł więc poco kombinować. W XX jest miejsce i przeróbka jest bardzo prosta - bo sam się przymierzałem ale odpuściłem po tej właśnie nocnej jeździe.

Edytowane przez marcincbr600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam pytanie donośnie xx.Od którego roku zostały produkowane??Mam do kupienia w okazyjnej cenie takie właśnie moto z rocznika 95 i tu moje zdziwienie bo byłem pewien że były produkowane od 97 ?????????????

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich XX maniaków. mam mały problem ze swoim xx. Otóż zapala się mi co jakiś czas kontkolka FI ( mam moto z 2000r. na wtrysku), i jak się doczytałem to tzreba się zatrzymać pozycja luz i rozłożyć boczną stopkę i tak też uszyniłem. Kontrolka zaczyna mrógać - tj. długie mrugania przerwa między mrógnięciami ok 3-4 sek. Naliczyłem z ponad 10 takich mrógnięć po czym przestałem. I nie mam pojęcia o co kaman? Moto potrafił spadać z obrotów ale jak wymieniłem filtr powietrza jest ok tylko się zapala ta kontrolka. Jeśli ktoś wie o co biega to proszę napisać. Z góry dzięki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany xenon (tylko na światła tzw. krótkie) i mówiąc krótko - XX w standardzie ma dobre światła ale po zamontowaniu xenonu różnica jest kolosalna - widoczność poprawia się 100 %.

Dla samochodów jesteś bardzo widoczny zarówno w nocy jak i w dzień (dzięki czemu poprawia się bezpieczeństwo). A żeby nie oślepiać kierowców z naprzeciwka trzeba tylko dobrze ustawić światła i nie oślepiają (sprawdzone w praktyce). Także ze swojej strony polecam w 100%.

 

 

 

rozumiem, że nie polecasz tego manewru. Chciałbym poznać opinię użytkowników którzy zrobili taką przekładkę.Wiem,że swiatła w xx są bardzo OK ale może coś to pomaga i pewnie lepsza widoczność na drodze przez innych użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie,jezeli lampka FI nie zapala sie podczas pracy silnika to znaczy ze wszystko jest O.K.

 

Jezeli sie zapali podczas jazdy to dzialajac wedlug tej procedury mozemy odczytac numer bladu,czy tez bladow i porownac to z serwisowka.Zajmuje to 2 minuty.

 

Lamka "pokaze " tylko te uklady FI z ktorymi jest jakis problem.

Witam w moim XX pali się mrógając co 3-4sek i tak z 10 takich mrógnięc naliczyłem. Więc o co chodzi z tym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Zapewne kontrolka chce Ci wymigac kod bledu. Musialbys zdobyc liste kodow bledow, potem odczytac co kontrolka wymiga i tyle. Bedziesz widzial z listy kodow, gdzie jest problem i co nalezy naprawic.

 

Pzdr

Heja to też wiem że te mrógnięcia to kod błędu i sposób i częstotliwośc mrógnięć oznacza inny kod. Ale gdzie sprawdzić te kody? I może orientujesz się co to akurat za kod?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Niestety nie wiem. Trzebaby po necie poszukac.

 

Mozesz sprobowac zarejestrowac sie na forum fireblades.org. Bez tego nie sciagniesz zalacznikow z tego watku:

 

http://www.fireblades.org/forums/honda-fir...s-fi-light.html

 

Jest tam lista kodow do Hondy CBR 929. Nie wiem, czy XX ma taki sam system kodowania, ale lepsze to niz nic... A listy kodow stricte do XXa poki co nie znalazlem.

 

Pzdr

 

PS

Znalazlem torrenta z manualem do XXa. Moze w manualu bedzie lista kodow bledow. Jak sie sciagnie to dam znac.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Niestety nie wiem. Trzebaby po necie poszukac.

 

Mozesz sprobowac zarejestrowac sie na forum fireblades.org. Bez tego nie sciagniesz zalacznikow z tego watku:

 

http://www.fireblades.org/forums/honda-fir...s-fi-light.html

 

Jest tam lista kodow do Hondy CBR 929. Nie wiem, czy XX ma taki sam system kodowania, ale lepsze to niz nic... A listy kodow stricte do XXa poki co nie znalazlem.

 

Pzdr

OKs. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...