Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne gron szczęśliwych posiadaczy XX :buttrock: Dziś ( ta data musi przejść do histori) odebrałem swojego XX - kolor właściwy Czarny rocznik 99 przebieg 42 tys/km, poprostu piękny. Mam nadzieje że jeszcze posmigam do pierwszych śniegów. W końcu nie ma złej pogody - jest tylko żle ubrany motocyklista :D

 

Jeszcze raz wszystkim Szerokości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najprawdopodobniej w moim XX-sie 97' padł reg. napięcia. Prąd jaki idzie na aku przy 5000 obr/-1 to 13.4 V a przy włączonych światłach 12.8 V . Za pierwszym razem kiedy motor nie odpalił myślałem, że to akumulator. Naładowałem go i wszystko było ok. Ale ost. znów to samo .... to znaczy nie kreci. Z tego co było opisywane na forum ( str. 21 ) wynika, że to najprawdopodobniej regulator napięcia.

 

Na pewno nie chcę Hondowskiego bo za jakiś czas bedzie to samo.

Także w tej chwili szukam regulatora. Jeśli macie jakieś namiary to podeślijcie.

Znalazłem juz na ebay-u w anglii za 70 funtów. i są też w stanach za 100 - 120 dolców.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś wie z jakiego rodzaju plastiku sa wykonane owiewki w XX. Potrzebuję przykleić odłamane ucho w czaszy. Pewnie lepiej było by to przyspawać, ale nie chce się mi rozkręcać.

 

Pozdrawiam.

 

 

Witam. Materiał z którego zrobione są owiewki w XX to ABS

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę to pospawać bo każde klejenie od drgań prędzej czy później puści. Jest zima więc może warto na spokojnie rozmontować część motocykla ale mieć z tym spokój na dłużej

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najprawdopodobniej w moim XX-sie 97' padł reg. napięcia. Prąd jaki idzie na aku przy 5000 obr/-1 to 13.4 V a przy włączonych światłach 12.8 V . Za pierwszym razem kiedy motor nie odpalił myślałem, że to akumulator. Naładowałem go i wszystko było ok. Ale ost. znów to samo .... to znaczy nie kreci. Z tego co było opisywane na forum ( str. 21 ) wynika, że to najprawdopodobniej regulator napięcia.

 

Na pewno nie chcę Hondowskiego bo za jakiś czas bedzie to samo.

Także w tej chwili szukam regulatora. Jeśli macie jakieś namiary to podeślijcie.

Znalazłem juz na ebay-u w anglii za 70 funtów. i są też w stanach za 100 - 120 dolców.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

kolego sprawdz akumulator pod obciązenien u elektryka umnie bylo podobnie tez myslalem ze to regulator bo zaczely sie problemy z pradem palil normalnie po krutkiej jezdzie nie bylo pradu wogule przyczyna byl bardzo slaby prad rozruchowy wiedz sprawdz najpierw akumulator pod obciązeniem a dopiero puzniej regulatoe. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam następujące dwa pytania:

- Czy macie link do tabeli w której jest określone jakie numery silnika i ramy, oraz kolory występowały w danym roku produkcji :D

- Dlaczego mój XX 1997 ma czerwone kreski na obrotomierzu już od 5 tyś ??? Co prawda gruba czerwona kreska to prawie 11 tyś, ale zastanawia mnie malowanie kresek na czerwono od tak niskich obrotów.

Edytowane przez Marshall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to w ten sposób: Patrząc na obrotomierz mamy kreseczki przy których są cyfry. Cyfry te są oczywiście koloru białego, natomiast kreski od 5 tyś obrotów juz nie sa białe lecz czerwone. Prawdziwa gruba krecha czyli obroty niebezoieczne to około 10,800 obr. Co to za wersja i po co takie oznaczenie. Nie mam pomysłu. Może wersja niegdys tłumiona ??? Motocykl ze Szwajcarii, rok 1997. W instrukcji też nic nie ma na temat tych wariacji kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to w ten sposób: Patrząc na obrotomierz mamy kreseczki przy których są cyfry. Cyfry te są oczywiście koloru białego, natomiast kreski od 5 tyś obrotów juz nie sa białe lecz czerwone. Prawdziwa gruba krecha czyli obroty niebezoieczne to około 10,800 obr. Co to za wersja i po co takie oznaczenie. Nie mam pomysłu. Może wersja niegdys tłumiona ??? Motocykl ze Szwajcarii, rok 1997. W instrukcji też nic nie ma na temat tych wariacji kolorów.

wydaje mi sie ze te kreski to moment w kturym zaczyna sie jazda nie EKONOMICZNA [ekonomizer]bo prz 5 tys obr powiniwnes miec ok 155 km/h a do tej predkosci mój xx wychodzi calkiem dobrze w spalaniu co do blokowania mocy silnika to latwo to sprawdzic na kawalku dobrej drogi jerzeli dobrze ciągnie powyrzej 230 km/h to napewno nie jest zblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam następujące dwa pytania:

- Czy macie link do tabeli w której jest określone jakie numery silnika i ramy, oraz kolory występowały w danym roku produkcji ;)

- Dlaczego mój XX 1997 ma czerwone kreski na obrotomierzu już od 5 tyś ??? Co prawda gruba czerwona kreska to prawie 11 tyś, ale zastanawia mnie malowanie kresek na czerwono od tak niskich obrotów.

 

http://www.honda-blackbird.dk/index.php?op...id=12&Itemid=43

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zamontowałem do swojego XX-a xenon na światła "krótkie".

Efekt już po zamontowaniu przeszedł moje oczekiwania - w porównaniu z żarówkami H7 światło o wiele bielsze, mocniejsze i większy zasięg (a miałem wcześniej zamontowane żarówki OSRAM Night Braker - które to już były jaśniejsze od seryjnie zamontowanych H7).

 

Polecam wszystkim - za niewielką kaskę można poprawić sobie widoczność oraz stać się bardziej widocznym.

 

Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie montażu ew. samego xenona proszę pytać - z przyjemnością podpowiem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...