Skocz do zawartości

Intruder 800 vs. Sportster 1200


Wyczes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio było sporo porównań moto vs. katamaran, więc żeby nie było tak jałowo dorzucam.. "coś z zupełnie innej beczki":

 

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoID=11487307

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS. Wiadomo że sporo zależy od tego kto siedzi za kierą, i przydało by się 2 próba po zamianie miejsc, ale z wiadomych względów w tym wypadku nie bardzo mi to przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze slabe czasy... a poza tym nie sadze zeby intruder 800 mial jakiekolwiek szanse z 1200 HD, moze to byl 883 HD. HD'k 1200 ma potezny moment i objechalby intruda bez zadnego problemu, podobnie jak i wiekszosc plastikuf na krotkim dystansie.

Prowadzilem kiedys sport'a 1200 i wrazenia bardzo podobnie do jazdy na Yamaszce Mt-01, a smiem twierdzic ze na poczatku HD'k sie lepiej zbiera. Ile intuder ma mocy, 50-60KM?, 1200 HD ma ponad 70 i zapewne dwa razy tyle NM co intruder, takze ten wyscig to porazka kierownika HD'ka.

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym nie sadze zeby intruder 800 mial jakiekolwiek szanse z 1200 HD

 

Niestety nie miałem okazji pojeździć HD, ale intruz na prawdę ładnie się zbiera.. nie zapominaj, że sama różnica w momencie i mocy nic nie mówi.. należało by to odnieść do masy motocykla a HD waży chyba z 20kg więcej.. Trochę poszperałem odnośnie danych i znalazłem stronkę m.in. z porównaniami poszczególnych moto na 1/4. A oto krótki wyciąg czasów:

 

2002 Suzuki VS800 Intruder = 13.31 @ 97.2mph

2002 Suzuki VS1400 Intruder = 13.64sec @ 94.7mph

2003 HD Sportster 883 = 14.2sec @ 91.2mph

2003 HD Sportster 1200 = 13.41sec @ 95mph

 

jeśli opierać się na tych danych to nieznacznie wygra VS 800, a czasy gości z filmiku rzeczywiście nie są najlepsze

 

A tutaj linki do wspomnianej stronki:

http://www.chuckhawks.com/standard_motorcycle_chart.htm

http://www.chuckhawks.com/cruiser_motorcycle_chart2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś założył mój ulubiony temat - wyścigi motocykli zupełnie nie nadających się do szybkiej jazdy :icon_eek:

 

VS 800 nie ma ŻADNYCH szans z XL 1200. Mialem okazję pojeździć VS 800, VS 1400, Warriorem (czyli silnik MT01 w ramie cruisera), XL 1200 i kilkoma innymi cruserami/chopperami więc jakies tam rozeznanie mam. Najmocniejszy i najszybszy z miejsca wydaje mi się XL 1200 (stage 1) , VS 1400 (również lekko dłubnięty) i Warrior (może jest szybszy ale wrażenia mam właśnie takie).

 

VS 800 ma jedną duża zaletę- kreci się dobry 1000 RPM wiecej niż VS 1400 i do tego troszkę szybciej. Ale Sportstera 1200 nie objedzie . Po prostu kierowca Sporta z tego filmiku albo przegapił start albo nie umie ostro ruszyć (lub tez kiedyś próbował i teraz ma lęki ;) ). Fakt, że jak ostro potraktować gaz to VS 800 idzie na koło i ładnie wyrywa do przodu :lalag: ale Sportser (mam na myśli wersje na gaźniku po 2003 roku - czyli silnik na silent blokach i inne głowice, wałki rozrzadu i zapłon w porównaniu do starszych modlei XL) zbiera lepiej. Ja po przesiadce z Sporciaka 1200 na Intruza 800 mam wrażenie, że ciągnę przyczepę albo, że hamulce trzymają.

 

Nie pamięta jaki czas kręciłem an 1/4 VSem 1.4 ale chyba własnie około "wysokich" 13 sekund. tyle , ze to było na źle zestrojonych gaźnikach i fatalnym tłumiku (lub raczej jego braku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie moment obrotowy faktycznie wyznacza dynamikę motocykla. Jednak obiektywnie w takim sprincie w zasadzie nie ma znaczenia - tu sie ciągnie do odcięcia na każdym biegu. W tej konkurencji harry niestety przegrywa stosunkem masy do mocy, umiejętności jeźdźca nie muszą być jakies szczególne w takim typie motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pompka wyjaśniłeś moje wątpliwości, ale nie pomyślałbym że VS 1400 pójdzie lepiej niż Warrior. Pewnie dlatego że raz "dłubnięty", dwa niżej moment. Dobrze że w tym wszystkim jeszcze w grę wchodzi "czynnik ludzki" :cool:

 

compucar, nie zgadzam się z tobą. Wszystko ma znaczenie. Począwszy od momentu (szczególnie na starcie), mocy max do której powinno sie kręcić, o umiejętnościach jeźdźcy nie wspomne (czego dowodem jest powyższy filmik).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej konkurencji harry niestety przegrywa stosunkem masy do mocy, umiejętności jeźdźca nie muszą być jakies szczególne w takim typie motocykla.

 

Ile wazy i ile mocy ma jeden i drugi bo mi coś wychodzi, że to VS ma gorszy stosunek KM/kg. Żeby nie to cholerne białe gówno na ulicy to bym chyba zaraz sprawdził co lepiej się zbiera :clap:

 

Vs 1400 nie jest szybszy od Warriora. Po prostu inaczej sie to odczuwa. VS (nie seryjny, tylko wzmocniony :biggrin: )jak mu dasz ostro gazu staje na koło a Warrior z poślizgiem tyłu ciągnie do przodu. Na Warriorze odniosłem wrazenie, 100% panowania nad mocą silnika. W VS było to zupełnie inne odczucie że jak dasz za ostro gazu to się "przewiniesz" do tyłu. Większe emocje i uczucie predkosci są na VSie moim zdaniem (zwłaszcza jak masz świadomośc braku hamulców i słabą ramę :D ). Nieiwem jak by wygladał wyścig Intruz Warrior (20 lat różnicy :) ) ale myslę, ze na pierwszych kilku metrach (do 100-120 km/h) Intruder by dużo nie odstawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nie napisałem że VS1400 jest szybszy od Warriora (tutaj sprawa przedstawia się dość jasno) chodziło mi właśnie o te pierwsze metry ze startu, ale być może nie wyraziłem się zbyt jasno. Mimo wszystko wyżej cenie sobie emocje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...