Skocz do zawartości

allegro, musze sprzedać czy nie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale panowie i panie zejdzcie z człowieka. Popełnił błąd nie podając w opcjach ceny minimalnej ale jest ona zawarta w opisie. Osoba, która licytuje musi zapoznać sie z opisem i to wszystko.

Oczywiście próbując kombinować pokazał się ze złej strony ale nie musi sprzedawać skutera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez wystawilem cos na allegro

w tresci aukcji pisalem o kwocie 300 zl

koles wylicytowal za 20

oczywiscie myslal ze trafil na okazje, ale

napisalem ze w tresci wyraznie napisalem cene

a robi sie tak by uniknac prowizji allegro

zaplacil te 300 zeta i bylo po klopocie

 

I tu się z tobą nie zgodzę. Jeśli nie podałeś ceny minimalnej a aukcja zakończyła się z kwotą 20 złociszy to jest to umowa już w tym momencie wiążąca ( to samo tyczy się skutera- brak ceny minimalnej i koniec licytacji jest również wiążący) wynikająca z regulaminu Allegro a podany przez Ciebie opis o kwocie 300 zł jest po prostu próbą wpłynięcia na przebieg aukcji. Jeśli twoją aukcję by skontrolował pracownik Allegro to po prostu by Ci ją usunął.

 

ARTYKUŁ 8. PRZEBIEG AUKCJI

8.1. Zgłoszenie oferty kupna przez konto Użytkownika i każde kolejne postąpienie w aukcji jest prawnie wiążące i nie może być wycofane przez Kupującego. Wyjątkiem jest aukcja na której Sprzedający oferuje sprzedaż lub wynajem nieruchomości, oferty kupna zgłaszane w tych aukcjach nie są wiążące prawnie.

8.2. Użytkownik powinien zatroszczyć się o to, aby oferty z jego konta nie były składane lekkomyślnie, omyłkowo lub też bez zapoznania się i zrozumienia konsekwencji składania oferty zgodnie z niniejszym regulaminem i przepisami polskiego prawa.

8.3. Zamknięcie aukcji następuje z upływem czasu, na który przewidziana była aukcja, po skorzystaniu z opcji Kup Teraz lub na podstawie decyzji Sprzedającego.

8.4. Ofertą, która zwycięży w aukcji jednoprzedmiotowej jest oferta o najwyższej wartości (w aukcjach z ceną minimalną, cena minimalna musi zostać osiągnięta). Ofertami, które zwyciężą w aukcji wieloprzedmiotowej standardowej są te oferty o najwyższych wartościach, które mieszczą się zarazem w puli przedmiotów wystawionych przez Sprzedającego na danej aukcji. W aukcji wieloprzedmiotowej ostatni z puli zwycięzców może zrezygnować z zakupu, jeśli liczba przedmiotów, które wygrał jest mniejsza od tej, którą licytował. W takiej sytuacji Sprzedający również nie jest zobowiązany do sprzedaży.

8.5. Oferty złożone w czasie aukcji są ważne aż do momentu zamknięcia aukcji lub wycofania ich przez Sprzedającego (dopuszczalne powody: prośba Licytującego; brak kontaktu z Licytującym, np. z powodu niepoprawnych danych; duża liczba komentarzy negatywnych Licytującego lub inna uzasadniona przyczyna, dla której nie budzi on zaufania Sprzedającego; kradzież lub zniszczenie przedmiotu).

8.6. Jeżeli dana oferta zostaje przebita przez inną ofertę, a składający ją zostaje usunięty przez Allegro, Sprzedający przyjmuje najwyższą ważną ofertę.

 

ARTYKUŁ 9. ZAWARCIE UMOWY

9.1. Umowa zostaje zawarta z chwilą zakończenia aukcji. Wyjątkiem jest aukcja wieloprzedmiotowa Kup Teraz, w której umowa zostaje zawarta bezpośrednio po skorzystaniu z opcji Kup Teraz (nawet jeśli aukcja nadal trwa).

9.2. Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni od daty zakończenia aukcji. W przypadku braku odpowiedzi ze strony kontrahenta w powyższym terminie, można od umowy sprzedaży odstąpić.

Edytowane przez qqruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec że postąpiłem jak prawdziwy amator, za co bardzo przepraszam i dziekuje wszem i wobec "rudzik6" -owi za wyrozumiałość i polubowne rozwiązanie sprawy. Obiecuję poprawę:biggrin: dziękuje za głęboką krytyke którą przyjąłem do głowy, wam wszystkim. Człowiek uczy się na błędach, najczęściej swoich, dobrze że czasami bezboleśnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, sami oceńcie, kim okazał się kuba:

 

Miby dogadaliśmy się, odstąpiłem od kupna ku jego uciesze....

 

Głupi byłem, napisałem komentarz, pozytywny, aby chłopakowi młodemu nie psuć allegro..a to jednak był bład, napisałem:

 

"Za dwustronnym porozumieniem ustalilismy jednak odstąpienie od transakcji. Ja tak bardzo nie potrzebuję, kolega też prosił o nie kupowanie ze względów osobistych. Tak więc osiagneliśmy porozumienie i kompromis. zawsze się można dogadać :buttrock:"

 

Uznałem, że sprawa załatwiona, radość kuby powinna nieznać granic, jednak on żąda zwrotu prowizji, ok, ale czemu mnie oskarża o winę?? Dostaję coś takiego:

 

"Informujemy, że Sprzedający ubiega się o zwrot prowizji od serwisu.

Oto powód ubiegania się o zwrot prowizji podany przez Sprzedającego:

 

Kupujący nie dotrzymał warunków sprzedaży zawartych w opisie przedmiotu "

 

No i gotowi mi zawiesić konto w allegro...oj nieładnie kuba...! zezłościłeś mnie, dlaczego ciagle kłamiesz??

W złości napisałem do Allegro z kopią do kuby:

 

 

"Kuba_195 okazał się oszustem, ja mam dowody na to że chciałem , nawet żadałem wydania skutera, ale on najpierw wykręcał się , że podobno za tanio, a potem udawał, że został uszkodzony, na forum motocykle, pytał innych, jak wykręcić się od sprzedaży, bo żle wystawił aukcję i uznał ,ze za tanio. Pisałem do niego kilka razy, w końcu ze względu na jego młody wiek, zgodziłem się odstapić od kupna, ku jego radości, a on potem Wam pisze, że to moja wina, w moim wystawionym jemu komentarzu napisałem jaka jest przyczyna, nie chciałem dawac negatywa, ale to był bład i moja naiwnośc mimo mojego wieku i doswiadczenia. W zaistniałej sytuacji oswiadczam, ze napisałem do niego o wydanie skutera na wylicytowanych warunkach w ciągu 7 dni inaczej sprawa trafia do sądu. Na wszystko co tu piszę mam dowody , e-maile i zapisy z forum motocyklowe. Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Kubuś, teraz to się popisałeś... Rudzik odpuścił ci 5 stówek, a ty się połasiłeś na 3 dyszki zwrotu prowizji z allegro - po chamsku i kosztem człowieka, który wyświadczył ci uprzejmość... :smile:

 

Rudzik:

lektura nt. przepisów, nie wiem na ile wiarygodna, bo nie zagłębiałem się w treść, ale może jakaś pomoc będzie. szukaj sformułowania o wydaniu przedmiotu sprzedaży i przepisów z tym związanych

 

a wyglądało, że tak ładnie się sprawa zakończy... oj, Kuba, a niby dorosły jesteś... :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach, najczęściej swoich, dobrze że czasami bezboleśnie

 

I tu się mylisz...

 

 

Ogłaszam wszem i wobec że postąpiłem jak prawdziwy amator, za co bardzo przepraszam i dziekuje wszem i wobec "rudzik6" -owi za wyrozumiałość i polubowne rozwiązanie sprawy. Obiecuję poprawę;) dziękuje za głęboką krytyke którą przyjąłem do głowy, wam wszystkim. Człowiek uczy się na błędach, najczęściej swoich, dobrze że czasami bezboleśnie. pozdrawiam

kuba_195 wiedziałeś że jesteś na przegranej pozycji.

 

"Informujemy, że Sprzedający ubiega się o zwrot prowizji od serwisu.

Oto powód ubiegania się o zwrot prowizji podany przez Sprzedającego:

 

Kupujący nie dotrzymał warunków sprzedaży zawartych w opisie przedmiotu

 

I na co ci to było?? Wiesz dobrze że ty NIE DOTRZYMAŁEŚ warunków transakcji, a jeszcze zganiasz wine

na użytkownika rudzik6.

 

I teraz wszystko się tak zakończy:

W zaistniałej sytuacji oswiadczam, ze napisałem do niego o wydanie skutera na wylicytowanych warunkach w ciągu 7 dni inaczej sprawa trafia do sądu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudzik, nie odpuszczaj ;)

Chciałeś dobrze, trafiłeś na gnojka i cwaniaczka, nauczka mu się przyda z całą pewnością. Podobne sprawy były już w sądzie, nawet jeżeli kuba będzie twierdził, że takiego przedmiotu nie ma, bądź jest on uszkodzony, to już będzie jego problem, żeby wytrzasnąć taki sam jak w opisie z aukcji i sprzedać Ci za wylicytowaną kwotę. Takich gości na allegro trzeba tępić z całą stanowczością!

Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie sprawy dla Ciebie!

Informuj na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robicie problemy, to, że potwierdzi ktoś, że nie kupił czegosc po zalicytowaniu to nic złego więc prowizja jest oddana, a dla potencialnego kupca nie ma żadnych niekorzyści, jeżeli sprzedawca się o to nie bedzie ubiegał (o jakąś kare itp)

 

wystarczy napisac do allegro ze sie nie kupiło tego i po spawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim jest jakaś biblijna sprawiedliwość :P http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=87880&hl=

Jak kuba 195 bogu tak bóg kubie :buttrock:

 

 

 

niby jest sprawiedliwosc :icon_exclaim: ale z kad pewnosc ze ten kuba 195 znowu nie kłamie ;)

 

ten kuba to ewidentny cham kłamca i oszust nie bujmy sie słów nazywajmy zeczy po imieniu kto sie świnia urodził kanarkiem nie zdechnie :)

 

a juz na poczatku tematu pisałem ze jest przekretem :)

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robicie problemy, to, że potwierdzi ktoś, że nie kupił czegosc po zalicytowaniu to nic złego więc prowizja jest oddana, a dla potencialnego kupca nie ma żadnych niekorzyści, jeżeli sprzedawca się o to nie bedzie ubiegał (o jakąś kare itp)

 

wystarczy napisac do allegro ze sie nie kupiło tego i po spawie.

 

 

Może i nie będzie miał problemów, ale i tak Kuba powinien był się zapytać czy może coś takiego zrobić. Honor nie jest słowem modnym w tych czasach, ale warto je przypominać. Gratuluje Kuba. Teraz za 30 PLN ludzie będą sobie tobą gęby wycierać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...