Skocz do zawartości

Łożyska głowki ramy


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! musiałem rozebrać półki do piaskowania i to co zobaczyłem mnie przeraziło - styrane chińskie łożyska... no więc teraz mam pytanie, czy zwykłe dobre łożyska stożkowe (skf, fag) które kosztują po 40 za sztuke a nie 250 za komplet (serwis) będą ok ? czy są jakieś określone luzy? czym później nasmarować takie łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowe łożyska, jak najbardziej spełnią swoje zadanie, sam zakładam SKF-y do kół i do główki ramy. Jest tylko jedno "ale', łożyska fabryczne posiadają podtoczenie na wewnętrznej bieżni (przynajmniej dolne), na którym pracuje simmering, osłaniając całość od piachu i wody, natomiast te ze sklepu podtoczenia nie posiadają, przynajmniej te które ja kupowałem, nie miały podtoczenia. Przy zakupie warto więc mieć stare na wzór :biggrin: . Ja stosowałem smar bardzo wysokiej jakości (do piast kół samolotu Boeing :bigrazz: ), którego nawet woda pod ciśnieniem nie rusza, ale tego w sklepie raczej nie kupi :icon_exclaim:. Pozostaje więc szukać łożysk z rowkiem na uszczelniacz, lub myć je i zmieniać smar, jak zajdzie potrzeba.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wymiary łożysk główki ramy są poza katalogowe ale akcesoryjne kosztują 40 eurynek a nie 240zeta czyli ktoś kogoś wali po rogach taką ceną.

Nie wszystkie łożyska stożkowe stosowane do kół samochodowych nadają się do główki ramy mimo że wymiarowo to jest takie samo z powodu rodzaju przenoszonych obciążeń.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie żałuje pieniędzy na tego typu części, ale serwis zdziera ostro, dokładnie ten model łożyska (firma skf) można kupić w internecie za 40-50 zł , albo zamówie w miejskim sklepie z łożyskami również po 50-60 zł , więc jak z tym ? do motoroweru 50 cc wystarczą dobrej klasy łożyska ? u mnie nie ma podtoczenia na simering, jest poprostu gumowa osłonka na którą nie ma wpływu łożysko :flesje:

Edytowane przez Sloniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość senekkorzenna

w mieście którym mieszkam jest sklep sprzedający łożyska wszystkich wymiarów i producentów poszukaj u siebie idz z łożyskiem i napewno ci dobiorą a i pewnie poradzą.A swoją drogą to już pisałem na forum że 90% cęści nie tylko do motorów produkowanych jest w Chinach i teraz tylko kwestja z jakiegiżródła jest dostarczone-czy z fabryki kontrolowanej przez japończyków ,amerykanów czy szwedów,czy przez chińską manufakturę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senku, napisałem że z dostępnością nie ma problemu, w sklepie mi powiedzą że spoko spoko a łożysko padnie po 1 dziurze, chodzi mi o to żeby wypowiedzieli się ludzie typowo z wiedzą mechaniczną o motocyklach. Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość senekkorzenna

Markowe łożyska, jak najbardziej spełnią swoje zadanie, sam zakładam SKF-y do kół i do główki ramy. Jest tylko jedno "ale', łożyska fabryczne posiadają podtoczenie na wewnętrznej bieżni (przynajmniej dolne), na którym pracuje simmering, osłaniając całość od piachu i wody, natomiast te ze sklepu podtoczenia nie posiadają, przynajmniej te które ja kupowałem, nie miały podtoczenia. Przy zakupie warto więc mieć stare na wzór :cool: . Ja stosowałem smar bardzo wysokiej jakości (do piast kół samolotu Boeing ;) ), którego nawet woda pod ciśnieniem nie rusza, ale tego w sklepie raczej nie kupi :wink:. Pozostaje więc szukać łożysk z rowkiem na uszczelniacz, lub myć je i zmieniać smar, jak zajdzie potrzeba.

Pozdrawiam :lalag:

panie Piotrze jak się zpodkamy to podam panu namiar na sklep na ul.Gromadzkiej w Krakowie i u nich jest pełen dostęp do łożysk z możliwością zamawiania jeżeli istnieją w jakim kolwiek katalogu to dostarczą.

pozdrawiam senekkorzenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o łożyska poza katalogowe.

Kiedyś szukałem na wał do Virago 750 bo były w srewisie w/g mnie za drogie i dostałem od producenta powiadomienie że tylko na potrzeby fabryki silników. klapa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dominatora w "klasie" sa za 130, ja mam tam pewne znizki wiec pewnie cos kolo 100zl by mnie kosztowaly, tylko pytanie czy beda dobre, nazywaja sie tak: łożysko główki ramy SSH 902R

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloniu, do twego motoroweru zykle lozyska wystarcza, pod warunkiem ze rozmiar bedzie prawidlowy.

Po zlozeniu lozyska dokrecasz do oporu i odkrecasz o 1/3 obrotu.

Kierownica ma sieskrecac lekko, bez zadnego oporu ale i bez zadnego luzu, aby to sprawdzic trzeba przod motorka miec uniesiony w gore.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy łożyska do kół samochodowych nie są przystosowane do wielkich obciązeń? Hm.. Na pewno się nadają do główki ramy w moto! Przecież w samochodach dostają niezły wycisk, a wytrzymują setki tysięcy kilometrów...

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...