Jump to content

kupno pojazdu z nieważnym OC


Recommended Posts

Witam,

Czego będzie wymagać firma ubezpieczenoiwa PZU w przypadku chęci ubezpieczenia pojazdu, kóre na dzień dzisiejszy NIE MA ważnego OC?

 

OC na ów pojazd jest nieważne od kilku miesięcy. Chcę pojazd ten nabyć, zarejestrować i opłacić. Czy są z tym związane jakiekolwiek trudności/nieudogodnienia?

 

Czy jest to dużym problemem czy też nie?

 

 

Prosze o odpowiedź, to ważne dla mnie

 

dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czego będzie wymagać firma ubezpieczenoiwa PZU w przypadku chęci ubezpieczenia pojazdu, kóre na dzień dzisiejszy NIE MA ważnego OC?

 

OC na ów pojazd jest nieważne od kilku miesięcy. Chcę pojazd ten nabyć, zarejestrować i opłacić. Czy są z tym związane jakiekolwiek trudności/nieudogodnienia?

 

Czy jest to dużym problemem czy też nie?

Prosze o odpowiedź, to ważne dla mnie

 

dziękuję

 

 

 

kupujesz i płacisz oc ( sa firmy gdzie juz ubezpieczaja na sama umowe kupna sprzedazy przed przerejstrowaniem ) do momentu zakupu nie twoj pojazd nie twoje oc :icon_razz:

 

 

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem. Kupujesz rejestrujesz płacisz OC a za pół roku przychodzi wezwanie do zapłaty z firmy w której był ubezpieczony poprzedni właściciel. Tak było z samochodem który kupił mój Ojciec.

Link to comment
Share on other sites

OC jest zawsze przedluzane automatycznie chyba ze wlasciciel pojazdu powiadomi ze nie chce. Jesli sprzedajacy tak zrobil to powinien miec na to dokument.

 

 

 

 

DOKŁADNIE ale jesli nie wymowił danej firmie ubezpieczeniowej to zadłuzenie jest jego zadłuzeniem w obec firmy ubezpiczeniowej nie nabywcy pojazdu ktory zgodnie z przepisami niezwłocznie po nabyciu najlepiej tego samego dnia ubezpiecza pojazd ;)

 

 

 

 

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

DOKŁADNIE ale jesli nie wymowił danej firmie ubezpieczeniowej to zadłuzenie jest jego zadłuzeniem w obec firmy ubezpiczeniowej nie nabywcy pojazdu ktory zgodnie z przepisami niezwłocznie po nabyciu najlepiej tego samego dnia ubezpiecza pojazd :D

pzdr

Zgoda tylko że jeżeli nie wymówimy starego ubezpieczenia to mamy dwa

No chyba że ubezpieczamy w tej samej firmie ubezpieczeniowej

Nie pamiętam czy mój Ojciec zapłacił dwa razy czy się wykłócił ale że się nachodził to nachodził

Link to comment
Share on other sites

Zgoda tylko że jeżeli nie wymówimy starego ubezpieczenia to mamy dwa

No chyba że ubezpieczamy w tej samej firmie ubezpieczeniowej

Nie pamiętam czy mój Ojciec zapłacił dwa razy czy się wykłócił ale że się nachodził to nachodził

 

 

 

szczescie w nieszczesciu ze sprzedajacy twojemu ojcu pojazd nie miał wyroku do odsiedzenia :bigrazz: bo moze z kupnem pojazdu załapał by sie tez na ten wyrok :D

 

 

 

 

pzdr :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

ja przy kupnie miałem po poprzednim właścicielu oc z zapłaconą pierwszą ratą.wymówiłem ubezpieczycielowi oc i zapłaciłem u innego.gdybym nie wypowiedział (jest na to 30 dni od daty zakupu) to płaciłbym drugą ratę za poprzednika a była ona 110%- miał zwyżkę ze względu na wiek ,i zapłaciłem swoją stawkę ze zniżką 60%.to było we wrześniu tego roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...