Skocz do zawartości

Legendy PRL


kamil91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wszystko od początku i muszę przyznać, że fajnie się czytało :biggrin:

A tak do rzeczy, to moim zdaniem upadkowi polskiego przemysłu motocyklowego winny był ustrój. Wszystko było odgórnie narzucane przez kacapów :| Zamiast motocykli zaczęto produkować cysterny :biggrin: Mimo, że DDR, było także po tej wschodniej stronie, tam nikt nie hamował rozwoju w dziedzinie jednośladów. Gdzieś czytałem, że MZ z 1000ccm wydusiła ponad 200KM. Trochę szkoda polskiego dorobku motoryzacyjnego, ale historii nie zmienimy. Musimy się cieszyć z tego co mieliśmy, a nie wstydzić się...

Pozdrawiam! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakomuny mielismy takie "jedno panstwo-jedna rosyjska rodzine" i panował tam podział produkcji, kazde panstwo cos innego produkowało, polska kopala wegiel, topila zelazo i produkowała statki, Czesi ciezarówki, wegrzy tez cos a NRD trabanty i kopala okopy na amerykanów, niestety tak to było i szlag wszystko trafił kilka lat za pózno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że MZ z 1000ccm wydusiła ponad 200KM.

 

 

Gdzieś czytałem ze powstał 2 cylindrowy junak 250ccm w formie cruisera... :D

 

Nie doczytałeś chyba ze silniki to juz nie czysta konstrukcja MZ. Zresztą sama MZ to raczej MuZ. Z dawnej MZ pozostało tylko logo. tyle co z Junaka....pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o starą fabrykę MZ ze Zschopau, z lat 70-80 wtedy właśnie osiągano takie moce z takich pojemności. Co do MuZ to ta nazwa funkcjonowała od 92-99 roku, teraz już jest samo MZ i logo jest zmienione, może ono trochę przypominać logo Auto Union, zaś stare logo to była taka przerobiona litera "e" - wiemy o co chodzi :D

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hubert-moto widze ze jestes fanantykiem Zundapp`a wiec moze wiesz co snt. innych niemcowych sprzętów? Dokładnie to chodzi o to iż moj kolega znalazł przpadkowo na złomowisku silnik chyba od NSU - dwusuw, smieszny mały silnik z uszczelnieniem wały jakimś skórpodobnym wynalazkiem. Silnik ma poj. chyba 98 czy 100ccm i wydaje mi sie ze pochodzi z jedego z tych smiesznie nazwyanych NSU - jakies Pony czy cos. wiesz co to moze być? Pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy na temat NSU, wiem bardzo mało. Wiem natomiast, że model Pony był praktycznie taki sam jak model Quick (mówimy o setkach). Z tym, że ten drugi był jeszcze na pedały, zaś Pony miał już kopniak. Silnik rozwijał ok. 2.5KM mocy i miał 97ccm pojemności.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Hubert-Moto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie Piotrku, nie wiedziałem, że to Pana maszyna. Jedyny komentarz do sytuacji, jak mi się nasuwa, to: kawał k*rwy. Taka postawa jest, niestety, dość popularna w naszym kraju. I zyskuje wciąż nowych zwolenników. Umacnia mnie to w przekonaniu, że za parę złotych każdy jest w stanie się zeszmacić... Niestety, negatywne cechy naszych krajan coraz częściej biją po oczach. Nawet w zżytych grupach społecznych ku*ew się trafi. Ja osobiście nie rozumiem, co sprawia, że ludzie tak się szmacą. Chęć zysku, zarobku? Jeżeli tak, dla mnie to ścierwo. Jest takie piękne słowo, w wielu językach brzmiące tak samo lub bardzo podobnie: HONOR. Wielu nie wie, co ono oznacza.

Po tym nieco przydługim wstępie część właściwa: bez komentarza.

 

ucio

Ucio, ale pojechałeś po bandzie z tymi :" Taka postawa jest, niestety, dość popularna w naszym kraju".. "Niestety, negatywne cechy naszych krajan coraz częściej biją po oczach".. "honor " itp. Nie przypisuj negatywnych postaw tylko NAM , którzy mieszkaja w naszym "kraju nad Wisłą" ... Tz. za granicą to sam miód płynie z ust i same anioły dobroci i ucziwości chodzą po ziemi?

Zachowania i postawy budzące nasz niesmak i niezadowolenie są WSZĘDZIE!!!!!!! a nie tylko w śród nas. Opamiętajcie się SAMOBICZOWNICY.

W koncowe zdania dają ci odpowiedź dlaczego tak się dzieje WSZĘDZIE a nie tylko u nas.

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach są dwa motocykle - pierwszy to oryginalna "wuecha sportówka" 175ccm - a drugi to nie WSK z silnikiem Hondy - tylko Honda z częściami od WSK (popatrz na ramę, silnik - to wszystko Honda - chociaż rama bardzo przypomina tą stosowaną w MR16). Z wuechy są tylko dolepione części - chociaz musze powiedziec, ze wyglada ciekawie.........

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...