Skocz do zawartości

Krecenie filmu \ wawa


squod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

malo jeszcze widziales, wiele w miare niepozornych autek potrafi ladnie pogonic po ulicach. nie bede sial off topa ale czesto mozna spotkac kozaka.

 

 

Zgodze się, ale jak zauważam w lusterku takiego "kozaka" co bardzo chce dotrzymać mi kroku to zwalniam i puszczam go żeby się upewnić czy czasem to nie "miśki".

 

Większość "normalnych ludzi" nie jedzie po trasie w okolicach maksymalnych osiągów swojego sprzętu, i jak ktoś się pojawia to odrazu robi się to podejrzane.

 

Mam kolegę w drogówce który często jeździ nieoznakowanym radiowozem i opowiadał mi jak to gościa nagrali na R1 i zabrali mu prawko:

 

- stoją na poboczu i widzą jak z dużą prędkościa poleciał R1, odpalili PASSATA 2,8 V6 i dawaj za nim, z trudem mogli mu dotrzymać kroku ale jechali za nim przez jakieś 20 km, w tym czasie dwukrotnie zrobili mu pomiar prędkości (żeby to zrobić musi radiowóz z wideorejestrtorem utrzymać taką samą prędkość jak nagrywany pojazd i w odległości nie większej niż 200 m , ale teraz mają mieć lepszy sprzęt i mierzy jak chce :wink: ) w końcu go zatrzymali i pokazali nagranie, uzbierał ponad 24 punkty, za prędkość, wyprzedzanie na ciągłej, skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. I po prawku.

 

Mogli go zatrzymać po pierwszym wykroczeniu ale nie zabardzo mieli jak bo gość się nie dawał się wyprzedzić. Więc uważam że spokojnie ich widział tylko zlekceważył.

 

Jak ich zobaczył to mógł zwolnić i dać się wyprzedzić i może wtedy nie skończyło by się to zabraniem prawka.

 

Prawda jest taka że mamy coraz gorzej, coraz większy ruch, więcej radarów i to nowej generacji które mierza prędkość jak chcą i robią zdjęcia z każdej strony. NIedawno był artykół na onecie że policja dostał nowe Vectry V6 które kręcą nie tylko co się dzieje przed radiowozem ale też i za nim.

 

Nie ma skutecznej metody. Ale napewno uważna obserwacja i zdrowy rosądek pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji:

 

Tunel wzdłuż Wisły jest okamerowany w obie strony i robi się tam w tzw. kaskadowy pomiar prędkości.

Mówiąc po ludzkiemu: Na całej długości tunelu w obie strony działa ciągły pomiar prędkości.

Sam się zdziwiłem jak wielu moich znajomych miało odwiedziny SM z mandatem.

 

 

:flesje: jak możesz to wrzuć tu skan tego rzekomego mandatu z tunelu :D ;) ( a skoro tak wielu znajomych mialo odwiedziny to nie powinien być to problem....... )

 

BTW strasznie masz pechowych znajomych skoro ten rzekomy system pomiaru prędkości działa zaledwie od poczatku listopada (wtedy pojawiły się kamery) a już tak wielu twoich znajomych zostało ukaranych :flesje: :)

 

pees i jaki jest w końcu ten pomiar kaskadowy czy ciągły.... :eek:

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel wzdłuż Wisły jest okamerowany w obie strony i robi się tam w tzw. kaskadowy pomiar prędkości.

Mówiąc po ludzkiemu: Na całej długości tunelu w obie strony działa ciągły pomiar prędkości.

Sam się zdziwiłem jak wielu moich znajomych miało odwiedziny SM z mandatem.

Te kamery są podobno zamontowane w celu monitorowania sytuacji w tunelu - a nie mierzenia prędkości. Myślę, że to zwykle przemyslowki - nic więcej. Jadę tamtędy codziennie do pracy - i jakoś niczego jak dotąd nie dostalem.

 

Tak jak TUREK - chętnie zobaczę skanik. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek: jak możesz to wrzuć tu skan tego rzekomego mandatu z tunelu ;) :D ( a skoro tak wielu znajomych mialo odwiedziny to nie powinien być to problem....... )

 

BTW strasznie masz pechowych znajomych skoro ten rzekomy system pomiaru prędkości działa zaledwie od poczatku listopada (wtedy pojawiły się kamery) a już tak wielu twoich znajomych zostało ukaranych :icon_twisted: :biggrin:

 

pees i jaki jest w końcu ten pomiar kaskadowy czy ciągły.... :cool:

 

 

Te kamery są podobno zamontowane w celu monitorowania sytuacji w tunelu - a nie mierzenia prędkości. Myślę, że to zwykle przemyslowki - nic więcej. Jadę tamtędy codziennie do pracy - i jakoś niczego jak dotąd nie dostalem.

 

Tak jak TUREK - chętnie zobaczę skanik. :icon_razz:

 

 

Ludzie! ku*wa, nie róbcie z tematu przedszkola. Jak mi nie wierzycie to jeździjcie jak się Wam podoba. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż latać po znajomych i robić skany mandatów.

 

 

Zauważcie, że oprócz kamer pojawiły się też pętle indukcyjne w asfalcie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ku*wa, nie róbcie z tematu przedszkola. Jak mi nie wierzycie to jeździjcie jak się Wam podoba. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż latać po znajomych i robić skany mandatów.

Zauważcie, że oprócz kamer pojawiły się też pętle indukcyjne w asfalcie.

 

Skąd wiedziałem, że taka będzie odpowiedź :icon_twisted: a przedszkole to Ty robisz powołując się na jakiś swoich wielu, jak się okazuje wyjątkowo pechowych znajomych.... a BTW nie trzeba latać po znajomych mamy 21 wiek :lalag:

 

po pierwsze: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34888,4637036.html

 

po drugie jak widzisz są to zwykłe kamery przemysłowe i to jeszcze odwrócone do kierunku jazdy...

 

po trzecie piszesz o tzw. pomiarze kaskadowym a później piszesz, że to pomiar ciągły a to chyba jest różnica :icon_biggrin:

 

po czwarte pętle są w całej Warszawie i to też oznacza, że jest tam robiony pomiar prędkości :clap:

 

pees jak coś piszesz a szczególnie takiego to bądź gotowy przedstawić jakieś dowody na poparcie swoich słów bo inaczej to Ty robisz przedszkole z tego tematu....

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na codzień śmigam puszką i musze przynać ze noge mam ciężką. Jak narazie mam "czyste konto". Czytając na forum o nowych sposobach na ograniczenie prędkości, przyznam że chyba zaczne jeździć przepisowo. Tylko niewiem jak na moto się powstrzymam :notworthy:

Pozdrawiam i niedajmy sie złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ku*wa, nie róbcie z tematu przedszkola. Jak mi nie wierzycie to jeździjcie jak się Wam podoba. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż latać po znajomych i robić skany mandatów.

Zauważcie, że oprócz kamer pojawiły się też pętle indukcyjne w asfalcie.

Przedszkola nie robię - po prostu proszę o potwierdzenie, bo wydaje mi się, że mijasz się z prawdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli go zatrzymać po pierwszym wykroczeniu ale nie zabardzo mieli jak bo gość się nie dawał się wyprzedzić. Więc uważam że spokojnie ich widział tylko zlekceważył.

 

jakby ich widzial to albo by uciekal albo sie zatrzymal... mnie jak zlapali to nie wiedzialem nawet ze za mna jada. dopiero jak zwolnilem i jechalem sobie lajtowo do +/-140 to mnie dojechali i zhaltowali - gdybym wiedzial ze mnie ktos goni i mialbym zagieta blache to ****** :biggrin:

 

wszystkie ujecia do momentu kiedy mnie dojechali byly z duuuzym zoomem.

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ich widzial to albo by uciekal albo sie zatrzymal... mnie jak zlapali to nie wiedzialem nawet ze za mna jada. dopiero jak zwolnilem i jechalem sobie lajtowo do +/-140 to mnie dojechali i zhaltowali - gdybym wiedzial ze mnie ktos goni i mialbym zagieta blache to ****** :(

 

wszystkie ujecia do momentu kiedy mnie dojechali byly z duuuzym zoomem.

 

 

Zgodzę sie tylko że on uważał że goni go jakiś "kozak" pasatem a nie policja i dlatego nie dawał się wyprzedzić.

 

To co pisałem wcześniej, jak widzimy że ktoś nas goni nawet wydaje nam się że to "kozak" to warto zwolnić i go przepuścić i rozwiać wątpliwości.

 

 

Jęśli chodzi o zuma to napewno z roku na rok mają lepszy sprzęt i będzie coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIS JECHAłEM TUNELEM DOść SZYBKO I WIDZIAłEM TE KAMERY.NIE BYłO BłYSKóW FLESZY WIEC NIE MOGA ZDNęC ROBIć BO W TUNELU JEST CIEMNO. TEZ UWAZAM ZE TYLKO MONITORUJA RUCH W TUNELU NA WYPADEK - WYPADKU NP.

 

 

Chyba yamaha troche przegielismy w tym tunelu :) ale jak suchutko :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIS JECHAłEM TUNELEM DOść SZYBKO I WIDZIAłEM TE KAMERY.NIE BYłO BłYSKóW FLESZY WIEC NIE MOGA ZDNęC ROBIć BO W TUNELU JEST CIEMNO. TEZ UWAZAM ZE TYLKO MONITORUJA RUCH W TUNELU NA WYPADEK - WYPADKU NP.

Nie widziałem w akcji czy z bliska takich kamer focących przejeżdżające pojazdy ale hobbystycznie zajmuję się fotografią i sądzę, że w ciemnym tunelu aby sfotografować pędzący ostro pojazd i otrzymać na tej fotce jakiś ostry obraz trzeba by zastosować jakąś superczułą matrycę lub dostarczyc b. dużo światła czyli błysk oślepiający kierowcę- więc to raczej nie wchodzi w grę. Te kamerki raczej pstrykają w podczerwieni i wtedy nie zobaczysz żadnych błysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, KAMERY NIE MIERZĄ PRĘDKOŚCI.

 

Niestety, jak się ma znajomych idiotów i za bardzo sie im ufa, można samemu wyjść na idiotę, tak jak w moim przypadku.

 

Przepraszam wszystkie osoby które wprowadziłem w błąd i te z którymi toczyłem spór, nie mając racji.

 

Zdjęcia o których pisałem, pochodzą ze zwykłego fotoradaru a nie z wyżej wymienionych kamer.

 

Połączenie tych faktów (kamer i mandatu) to jedno wielkie nieporozumienie.

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...