Skocz do zawartości

Wymiana kierownicy na wyższą.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co przesadzać z podwyższaniem tej kierownicy otem naprawdę gorzej się kładzie moto w winklach. A zreszt prawidłowa pozycja na moto to :) http://www.motox.com.pl/images/zoom/IBUJWN...ze/IMG_4187.JPG i tu nie ma znaczenia jaka powinna być wysoka.

 

pozdr.

Wysokosc kierownicy ma duze znaczenie w uzyskaniu prawidlowej pozycji. Jezeli bedzie za niska lub za wysoka to moze byc nam nie wygodnie stac lub siedziec,co spowoduje ze bedziemy mieli jakas dziwna pozycje bo np. beda bolec plecy. To tak jak w samochodzie wysuniecie fotela i ustawienie kierownicy. Ciezko jest wogole komus doradzic wysokosc kierownicy a szczegolnie przez internet, poniewaz to jest osobista rzecz, troche jak z majtkami :icon_biggrin: . Jezeli nie wiecie jaka sobie dobrac kierwonice a czujecie ze cos jest nie tak, zawsze mozecie pojechac na zgrupowanie z Wojcikiem, Marcin napewno wam pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z podwyższaniem tej kierownicy otem naprawdę gorzej się kładzie moto w winklach. A zreszt prawidłowa pozycja na moto to :icon_biggrin: http://www.motox.com.pl/images/zoom/IBUJWN...ze/IMG_4187.JPG i tu nie ma znaczenia jaka powinna być wysoka.

 

pozdr.

 

 

No to koleżko użyj wyobraźni i pomyśl, czy ten motonita mógłby jechać w takiej pozycji, gdyby kolanami sięgał 10 cm wyżej?

Bo ja sobie nóg nie skróce ani podnóżków nie opuszczę niestety... więc co mi pozostaje?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co ma znowu siedzenie do wysokości kierownicy ?

ja poruszane tematy traktuję indywidualnie i każdy sam musi po eksperymentować co niestety wiąże się z kosztami!! ja mam krótkie nogi i np nie potrzebuję majstrować przy siedzeniu bo wygodnie mi jest dosiadać do korka, ;;) :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co ma znowu siedzenie do wysokości kierownicy ?

nie do wysokosci kierownicy tylko ogólnej sylwetki..... :D

( kompletne siedzenie SDG +2cm u M.Wójcika kosztuje ok 320zł)

co do tematu - Tak da efekt!

 

 

niska. XR`y chyba wychodzą z fabryki w specyfikacji dla japończyka o wzroście 165 cm.

nie tylko XRy ale wszytkie Hondy maja takie niskie i chu*wo wyprofilowane kierownice,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku Koleżko wsadza się wyższą gąbkę w siedzenie!

 

pozdr.

 

 

nie do wysokosci kierownicy tylko ogólnej sylwetki..... :icon_rolleyes:

( kompletne siedzenie SDG +2cm u M.Wójcika kosztuje ok 320zł)

co do tematu - Tak da efekt!

 

 

 

Nie no ludziska... Przecież problem leży gdzie indziej. (nie w prześwicie między jajami a siedzeniem)

Co ma dać podniesienie siedzenia jak muszę się schylać do kiery, przez co mam za mocno zgięte plecy i ciężko trzymac równowagę, bo taka pozycja wymusza pochylenie się do przodu?

 

Jak nie rozumiecie to złapcie się za kolana rękami i zróbcie parę kroków, a potam to samo tylko trzymajcie się za kostki.

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tez miałem problem mam 185cm

wymiana kierownicy była w planach ale " ucek " powiedziała o dystansach i efekt końcowy wygląda tak

 

http://www.drukftp.com/Forum/kierownica.jpg

 

też proponuje dystanse mniej zachodu szybki montaż i tanio

Edytowane przez rizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorry że odgrzewam naleśniki ale nie chciałem zakładać 2 takiego samego tematu. Interesuje mnie jak wygląda sprawa linek i przewodów przy podwyższaniu kierownicy? Na ile można sobie pozwolić podwyższyć kierownice bez kombinacji z wymianą wszystkiego na dłuższe? Pytam bo planuje do xl założyć kierownice od yamahy xt szerokość i grubość jest taka sama tylko jest o ok 3-4cm wyższa od mojej. Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii? Z doświadczenia wiem że za krótka linka to bardzo upierdliwa rzecz miałem nieoryginalną (za krótką) linkę od ssania i przy max skręceniu kierownicy zalewało mi silnik bleee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło przekręcić rolgaz linką do dołu a linkę od sprzęgła przeciągnąć inną drogą. Reszt dała radę. Tylko, że ja dałem kierownicę wyższą o jakieś 3 cm a potrzebowałbym ją podnieść o jeszcze conajmniej 2cm. Wtedy już napewno musiałbum przedłużać linki.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za rady, kierownica już w drodze ;) Wstępnie próbowałem stara odstawić 3cm wyżej i tylko do linki sprzęgła miałem obawy i możliwe ze będzie trzeba linkę przełożyć inaczej tzn przed górną półką. Mysle ze jakoś da radę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...