Skocz do zawartości

Korba WISECO - tania ale czy dobra??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koles na allegro "Seba Motor" oferuje tłoki i korby firmy Wiseco. Korba kosztuje u niego 340zł a np PROX kosztuje już 410zł. Jestem teraz na etapie wymiany korby i tłoka.

Czy ktoś używa korby WISECO?? Ma ktoś taką u siebie w motorze?? Pyatanie bardziej skierowane w strone osób posiadających bardziej wyczynowe sprzety. Moze ktoś gdzieś czytal coś o jakości tych korb. Poprostu nie chciałbym zmieniać jej w połowie zezonu bo okaze sie ze juz zlapała luzy. Tłoki Wiseco np. są drogie bo 500zł.

 

Wiem ze temat powinien pewnie być w mechanice 2T ale tam nikt przeważającej ilości "mega speców" mi konkretnej odpowiedzi nie udzieli :wink:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w mojej yz 125 korbe i tłok wiseco. i naprawde nie nażekam coprawda jest krutko jakieś 3 miesiące ale śmiga wszystko jak powinno. tłoczek jest lekki ale jest tłoka mały minus a raczej firma (produkują jeden rozmiar tłoków nie robią selekcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w wyczynówkach ale WISECO to najlepsze tłoki pod słońcem do Harley`a. Korby pewnie tez bedą spoko.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Ja wsadziłem do Hondy CR125, tzn pośrednio, nie ja ją wprasowywałem:_).

Modest orientował się, i Wiseco robiło korby dla HotRodsa, odłączyli się od HR i robią samodzielnie, oczywiście być może oni(wiseco) znalazło sobie taniego podwykonawcę i zerwali kontakt z HR.

We wcześniejszym moim moto korby nie wymieniałem, także mam słabe porównanie. A na obecnym moto za mało jeździłem by zdjąć tłok i wtedy coś nieco sprawdzić korbę.

Ceną bym się nie sugerował zbytnio. Wiseco to znana marka, pozostaje się cieszyć że można kupić za małe pieniądzę. Tak ja to widziałem jak podejmowałem decyzję.

Póki co, nie dochodzą mnie żadne podejrzane dźwięki i wszytko ładnie gra. Co do użytkowania przeze mnie - wykręcania moto - zapomnij. Także jest to bardzo mało miarodajna opinia;_).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o korbach Wiseco nie mogę nic powiedzieć, ale właśnie jestem na etapie wymian u siebie, i za korbe Hot Rods do EXC 300 (sprzedający mówił że taka sama jak w 250) powiedział 370zł, z tego myślę że uda się coś urwać, więc nie wiem czy jest sens kombinowania z korbą Wiseco, czy dołożyć kilka złotych i spać spokojnie, bo ja o korbach Hot Rods słyszałem tylko dobre rzeczy, a Wiseco wiadomo tłoki git, ale jak więcej osób konkretniej się nie wypowie na temat korb, to nie wiadomo jak to jest naprawdę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie czy jest to Wiseco Europe czy Wiseco USA?? bo roznica w jakosci produktow jest duza, na europe chociaz by tloki wychodza w wiekszosci odlewane natomiast USA przewazaja juz kute, wiec najpierw bym sprawdzil pochodzenie korby a pozniej polemizowal czy bedzie dobra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modest orientował się, i Wiseco robiło korby dla HotRodsa, odłączyli się od HR i robią samodzielnie, oczywiście być może oni(wiseco) znalazło sobie taniego podwykonawcę i zerwali kontakt z HR.

Nie do końca tak, Hot Rods i Wiseco współpracowały ze sobą i dopiero od kilku lat są produkowane korbowody marki Wiseco, Hot Rods jest teraz osobną firmą.

 

Pacher - załatwiałem kiedyś komuś korbe Hot Rodsa do EXC300 w podobnej cenie i skarg nigdy nie słyszałem - korba jest taka sama jak w 250, chociaż o ile pamiętam to z katalogu tego się nie dowiesz. Sam też jeździłem na tym korbowodzie i wiem już od następnego właściciela mojego moto że optymalne 80h wytrzymał (w SX125).

Hot Rods to pewna firma i już bardziej obawiałbym się brać Wiseco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za korbe Hot Rods do EXC 300 (sprzedający mówił że taka sama jak w 250) powiedział 370zł

no to niezła cena. Gdzie ten sklep? Czy mają sprzedaż wysyłkową? Czy sprzedają na allegro??

 

zasadnicze pytanie czy jest to Wiseco Europe czy Wiseco USA??

Pozdrawiam

Zapytam o to sprzedającego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, firmę znalazłem na Allegro, jest to firma moto perfekt chyba mają ogłoszenia tylko z oto moto :D, narazie wysłałem do nich cylinder stary tłok i korbę, no i ceny na telefon korba- 370zł, tłok Wossner 540zł, wymiana korby 70zł,o ile dobrze pamiętam- wiem tylko że to najlepsze ceny jakie dostałem na Allegro za te same produkty ze wszystkich takich sklepów. Wysłałem jakiś tydzień temu korba już ponoć zmieniona, cylinder pomierzony i czekają tylko na tłok, więc niedługo powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie czy jest to Wiseco Europe czy Wiseco USA?? bo roznica w jakosci produktow jest duza, na europe chociaz by tloki wychodza w wiekszosci odlewane natomiast USA przewazaja juz kute, wiec najpierw bym sprawdzil pochodzenie korby a pozniej polemizowal czy bedzie dobra.

Pozdrawiam

 

O, to już cenna informacja. Korbę brałem z Intermotors. Oni mają towar Wiseco Europe.

Ale zastanawia mnie ten tłok. Miałem w ręku tłok wiseco do mojej hondy, od Intermotors i to był prawie napewno tłok kuty, a napewno na opakowaniu pisało "forged". Czyżby zawartość jednak nie była "forged"?

 

Pozdro:_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widziałeś kiedykolwiek odlewany i kuty od spodu to bardzo łatwo je odróżnić, odlewy mają tam mocno porowatą powierzchnię, w kutych powierzchnia jest gładka. Skoro forged to znaczy że kuty, widział ktoś kiedyś odlewany tłok Wiseco czy to tylko taka legenda?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widziałeś kiedykolwiek odlewany i kuty od spodu to bardzo łatwo je odróżnić, odlewy mają tam mocno porowatą powierzchnię, w kutych powierzchnia jest gładka. Skoro forged to znaczy że kuty, widział ktoś kiedyś odlewany tłok Wiseco czy to tylko taka legenda?

Pzdr

 

Podam tutaj przyklad tloczka do popularnego DR350. Tlok Wiseco podnoszacy kompresje produkowany na europe w wiekszosci wystepuje jako odlewany, zas produkowanu na rynek amerykanski jest juz tlokiem kutym. Z reszta kupujac tlok odrazu widac czy odlew czy kuty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, firmę znalazłem na Allegro, jest to firma moto perfekt chyba mają ogłoszenia tylko z oto moto :buttrock:, narazie wysłałem do nich cylinder stary tłok i korbę, no i ceny na telefon korba- 370zł, tłok Wossner 540zł, wymiana korby 70zł,o ile dobrze pamiętam- wiem tylko że to najlepsze ceny jakie dostałem na Allegro za te same produkty ze wszystkich takich sklepów. Wysłałem jakiś tydzień temu korba już ponoć zmieniona, cylinder pomierzony i czekają tylko na tłok, więc niedługo powinno być...

yyy.. no ale to po prostu wziołeś i wysłałeś obcemu kolesiowi te wszystkie czesci?? No ja bałbym sie kupić korbę czy cokolwiek od tych kolesi co ogłaszają sie na OtoMoto bo to są całkowicie anonimowe osoby...

Przeciez nie wysłał bym kilku stówek nie mając kompletnie żadnego zabezpieczenia :flesje: Ja raczej jestem zwolennikiem kupowania przez allegro. Ale zagadam do tego gościa może by wystawił taką korbę na aukcje na kup teraz. Dałbyś jakiegoś linka do jego ogłoszenia.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M469330 tu jest link do jakiegoś ogłoszenia tej firmy, a co do wysyłki to wysłałem bo znam tą firmę, już długi czas wystawiają swoje rzeczy na aukcje, no i nie słyszałem żeby ktoś miał problem z nimi, mam nadzieję że i ja nie będę miał żadnych problemów ;) ja też jestem zwolennikiem kupowania przez allegro, ale jak np. biorę coś od martin motocykle itp. czyli firmy znane to kupuje na telefon, narazie nie miałem żadnych problemów

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...