Skocz do zawartości

ntv 650 vs cb 750 SF


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Mam 190 cm 95 kg wagi.Chce kupic sobie pierwsze moto.Celuje w latach 93-93.Takie zeby byly tanie w zakupie i nie bylo ich szkoda na szlifa czy gleby parkingowe.Naczytalem sie juz o roznych motorach i na placu boju pozostaly dwa.NTV 650 (V-ka i kardan) i CB 750 SeveFifty (wyglad i podobno wielkosc).Niestety opinie na temat wielkosci NTV sa tak sprzecznie ze zglupialem.

Postanowilem porownac

Dlugosc:

NTV 2190 / CB 2220

Rozstaw osi:

NTV 1465 / CB 1495

Wysokosc :

NTV 1080 / CB 1100

Szerokosc:

NTV 765 / CB 780

Wysokosc siedzenia:

NTV 790 / CB 795

Masa:

NTV 192 / CB 215

Zbiornik:

NTV 19 l / CB 20 l

 

I teraz pytanie zasadnicze brzmi.Jak to jest ze NTV okresla sie mianem "mala,niska nie dla gosci powyzej 175,bedziesz wygladal jak na psie"? Z kolei niby na CB 750 bez problemu sie zmieszcze.Przeciez oba moto sa takie same!.Roznica rzedu 2-3 cm jest nieistotna wg. mnie. Jako ze nie siedzialem na zadnym z powyzszych a moim faworytem jest NTV chcialbym w koncu sie dowiedziec jak to jest na prawde?

Prosze szczegolnie o opinie osoby ktore sa podobnej postury co moja i mialy do czynienia z tymi motorami.

Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojej postury nie jestem, ale...

Nie tylko te wymiary mają znaczenie. Również jest istotne jak wygląda trójkąt kanapa-podnóżki-kierownica. Niedawno moja luba się mierzyła, i na NTV za bardzo musiała nogi podwijać - jak na jej gust.

Najlepiej (choć nie najprościej) jest wsiąść na oba i porównać.

 

Jakbyś był z okolic Jeleniej to bym ci to załatwił.. :)

 

A w temacie - tu nie ma kwestii. Tylko CB 750.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, CB 750 to naprawde duzy motocykl. Moja jak stala w garazu obok XJ600 to roznica byla naprawde spora. Wyzsza, szersza i w ogole bardziej masywna, az za duza (dla mnie) dlatego sprzedalem :icon_mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałem CB ale bardziej ze wzgledów estetycznych.... nie podoba mi się pojedyńczy widelec w NTV. Gdyby nie to kupiłbym NTV z racji ceny, można ja kupic taniej i jest większy wybór.

Gdyby mnie było stać na wydatek powyżej 10 tys zł to kupiłbym NTV Duville ( choć to juz nie neked a namistka Gold Wing-a :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie było stać na wydatek powyżej 10 tys zł to kupiłbym NTV Duville

Dewilka jest na celowniku jako obiekt marzen choc dulematy te same co z NTV (w koncu to jeden pies).

Stac na zakup to moze i byloby ale na klejenie plastikow potem juz nie.Dlatego chce zaczac od czegos czym bedzie mozna bez zalu szlify uskuteczniac.Wyglad NTV nie jest moze tak istotny jak obsluga (a raczej jej minimalizacja) czy wygoda (owe podkurczone nogi mnie niepokoja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal 190 i SF jest idealna dla mnie na wielkość... NTV zdecydowanie zbyt mała, głupio sie na niej czuję. A co do szlifowania... pamiętaj o gmolach i to co najmniej tych z larssona - 3 punkty podparcia - mi one uratowały motocykl - te połączone na dwa... napewno by się zgięły i dupa by z tego była wielka. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal 190 i SF jest idealna dla mnie na wielkość... NTV zdecydowanie zbyt mała, głupio sie na niej czuję.

Co to znaczy ?W koncu gabarytowo wyglada na taka sama.Mozesz rozwinac?Czy jest ciasno,czy nogi sa zbyt podkurczone czy pozycja niewygodna (preferuje wyprostowana)?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nakrecilem troche na cb750 sevenfifty i moge sie chyba wypowiedziec co do tej maszyny po przesiadce z niej na Suzuki Dr650. Na ntv nie jezdzilem ale wydaje mi sie ze do turystyki jest 10 krotnie lepsza od sf ale za to wstretna z wygladu ;) masakra

Plusy Sf to

-przyzwoite hamulce

-super elastyczny silnik

-niskie spalanie

 

Minusy SF to

-ja mam 183cm i bez wysokiej szyby nie ma jazdy

-troche wazy i ,ale kawal chlopa z Ciebie pewnie sobie poradzisz

-komfort jazdy na srednim poziomie

 

Na koniec powiem tak :smile:

Po przesiadce z sf na DR 650 rse czuje ze żyje ,pozycja wyprostowana do jazdy i komfort jazdy 100% lepszy :(

Fakt ze mniej elastyczny silnik ale jade w trase wjezdzam w teren do lasu gdzie chce ,a to jest przydatne w trasie .

To moje zdanie nie koniecznie pokrywajace sie z Twoimi sugestiami :(

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprzedni właściciel mojej NTV miał ponad 2m wzrostu. Zrobił na niej 30kkm w 1,5 roku. Jakoś nie narzekał. Ja mam jakieś 182cm, pozycja od pasa w górę raczej wyprostowana, do nóg trzeba się przyzwyczaić. Wcześniej miałem xj 650, gdzie nogi były bardziej wyprostowane i po przesiadce na NTV potrzebowałem małej przejażdżki żeby się oswoić z motocyklem i nową pozycją. Teraz nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Jeśli to ma być Twoje pierwsze moto, to tym bardziej przyzwyczaisz się szybko. Jednak najlepiej zrobić tak, jak piszą koledzy, dosiąść jednej i drugiej maszyny.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na NTV jak i na SF i powiem ci ze te wyniki rozmiarow strasznie mnie zadziwily, bo na oko SF wydaje sie duzo wieksza

 

co do NTV to moge ci tylko powiedziec ze przy moim wzroscie ok 182 cm to mialem troche podkurczone nogi, kierownica (ja mialem ta starsza - 2 polowki aluminiowe) troche za waska a tak poza tym to wszustko ok, a co najwazniejsze praktycznie bezobslugowa dzieki kardanowi.

 

o trwalosci silnika nie ma co gdybac bo w obu jest znana.

silnik NTV troche slabszy ale tylko w liczbach, faktycznie to nie odstaje tak zeby bylo drastycznie widac te 15 KM (w porownaniu do mojej ntv 57KM)

 

duza zaleta jest chlodzenie cieczą w NTV a takze bardzo pocieszne spalanie :P

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ten sam dylemat.

Chce sie pzresiasc na motocykl bardziej turystyczny.

Rozwazałem także sevenke i NTV w werski Deauville.

Co do pierwszego wrazenia NTV wydaje sie mniejsza(ta bez plasikow) ale po zajeciu miejca na kierownica roznica praktycznie niknie ( jak dla mnie a mam okolo 183).

Co do deauville sprawia wrazenie duzo wiekszej niz sevenka.

Ogolnie ntv jest dla mnie wygodniejsza, moze dlatego ze przyzwyczailem sie do CB 450 na ktorej siedze nardziej sportowo niz turystycznie.

 

Za ntv przemawia takze to ze jest niemal bezoblugowa, mniej pali i jest lzejsza.

Byc mzoe za kilka dni napisze jzu cos dokladniej jak sie nasunie jakis ciekawy model devilki pod reke :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...