Skocz do zawartości

choroby motocyklistów


amad13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mateoxxx jak uszkodziłeś ten staw ? Jeśli ci to dobrze poskładali to nie powinno być teraz większych problemów. Ja miałem śrubowany obojczyk w czerwcu, po 8 tygodniach usztywnienia (6 tyg gipsu i 2 desoltu) rehabilitacja i narazie jest wszystko okej. Pod koniec lipca nie mogłem jeszcze ręką ruszać, ale już były pierwsze jazdy ;) Teraz jest w pełni okej i nic nie boli odpukać. Po nowym roku tylko muszę śrubkę wyciągnąć.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czesto plecy napie*****ja! Strzela i przeskakuje mi tam :icon_rolleyes: A tak to nie raz odczuwalem lekki bol w kolanach po calej jezdzie od wrzesnia do 15. grudnia. W sumie jezdze dopiero pierwszy sezon, ale ubieram sie bardzo porzadnie w skorzane ciuchy i dbam o to. A te plery to chyba od dziwnej pozycji za kierownica do ktorej nie jestem przyzwyczajony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bóle kręgosłupa w dolnej części ale to nie przez motocykl, dalej to kolana

zaniedbane własnie przez skąpy ubiór jak jeździłem jeszcze MZ i wtedy niemyslałem

zbyt rosądnie a dziś owszem dbam o kolana ale mam juz stałe urazy ktore dają o sobie

znać i to często.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to nie będzie żadnych urazów jeśli ma się odpowiedni ubiór: rękawice z długimi mankietami, kurtka i spodnie - skóra albo z racji przekonań (tak jak ja :D) sztuczna skóra. Oczywiście wszystkie szwy i zamki zakryte.

 

Mój ojciec na motorze jeździł gdy miał już 16 lat. Miał okres, że codziennie przez 5 lat robił 'kilometrówkę' w firmie. Teraz w wieku 48 lat ma na nadgarstku 'narośl' - taka górka, chyba coś z chrząstką. Mówi, że to przez to, że często wtedy nie zakładał rękawic.

 

Też mam guza na nadgarstku i jest to GANGLION przeważnie pojawia się od nadwyrężenia stawu występują na łokciach,kolanach,kostkach stóp ale najczęściej na nadgarstkach,można usunąć chirurgicznie.

:( Mi urósł od kiedy kupiłem CR250r :D

 

Tu jest info co to GANGLION http://pl.wikipedia.org/wiki/Torbiel_galaretowata

Edytowane przez siwydr

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganglion to jest zwój.

na kolanka lepiej zalzyc cos podobnego lub typowy ocieplacz http://www.allegro.pl/item282782717_stabil..._bike_8207.html

 

 

na plecy koniecxznie pas nerkowy

na szyje kominiarke albo kolniez

i stawy lepiej smarowac mascmi np olfen jak ktos ma juz problemy albo innymi masciami dla sportowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna co prawda ogrzeje, ale nie ochroni przed wiatrem. Lepiej zainwestuj w ocieplacze z warstwą wiatro-chronną. Bez niej nawet jak będzie cieplej od razu to po pewnym czasie i tak to zachowane ciepło wywieje przeszywające materiał powietrze.

 

Ja mam pytanie, jak zadbać o kolana. W prawym, czasem po dłuższym siedzeniu ze zgiętymi nogami (przy biurku lub na moto) poczuję taki jakby impuls bólu, nie jest on mocny ani trwały. Tak samo jak bez większej rozgrzewki zacznę robić przysiady to po kilku nagle pojawia się krótki impuls, bul. Tak pyk i już. I wtedy jest to dość mocne, ale po chwili przerwy mogę dalej pracować tym kolanem i już bez żadnego bólu. Wiadomo, skóry, ocieplacze i maści, ale to chyba jak się jeździ (maść tylko w chłodniejsze dni?)?. A jak można o nie zadbać teraz, zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zaczalem jezdzic to mam ogromne bole plecow. Przy wzroscie okolo 185cm i wadze 83kg i bardzo masywnej budowie ciala mecze sie juz powoli na moim sprzecie. Budowe mam prawie doroslego mezczyzny. To teraz wyobrazcie sobie duza, dorosla osobe na Hondzie CBR125 :icon_mrgreen: To jest istny krzyz panski! Za male to to i organizm sie meczy w takiej pozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstki, kręgosłup, uda.. jeżeli ktoś decyduje się na tego typu moto musi być świadom pewnych "niedogodności"... albo to kochasz albo rzucasz... :flesje: :flesje: tak jak z kobietą if ju noł łot aj min :icon_mrgreen:

Edytowane przez KaZet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...