Skocz do zawartości

Gdzie takich sieją?


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie !!! :buttrock:

Tu Ci nawet potrafia w lokalnej gazecie zmiescic dane takiego sprawcy :biggrin:

 

No i fajnei popoeram takie pomysły ale wile trzeba mieć % w UK zeby policja w czasie rutynowej kontroli zaczeła robić problemy? Powyżej 0,8 promila? A u nas po napoju typu "Karmi" mozna stracić prawko (a różne palanty chca też zabierać pojazd). Nie usprawiedliwiam gości co jadą na bani ale te limity mogli by nieco podnieść. Odsetek pijanych powodujących wypadki napewno by się nie zmniejszył i wpływy do budżetu z kar/mandatów itp tez by nie zmalały :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile to jest, ale mozesz wypic trzy piwa :buttrock:

Wiadomo ze alkohol inaczej dziala na kazdego, ale 3 piwka mozesz. :bigrazz:

Za to jak juz Cie zlapia ............. oooo stary :biggrin:

Poza tym tu jest inny system punktowy, mandaty sa dawane czesto i sciagane w 100% a jak stracisz prawko to potem masz schody aby ponownie zdac egzamin.

No i koszta bo tu sie nie patyczkuja i wala osto po kieszeni :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie !!! :buttrock:

Tu Ci nawet potrafia w lokalnej gazecie zmiescic dane takiego sprawcy :biggrin:

 

Jezeli prawo jest tam takie a nie inne to OK. Moim zdaniem jest jednak jakas strafa chrony danych osobistych. Z demokracja raczej nie ma to juz nic wspolnego, ale o tym mozna by dlugo dyskutowac.

 

 

pytanie jest inne, czy trzeba pic / jarac jezeli wczesniej wiemy, ze bedziemy prowadzic ?

 

 

:buttrock:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli prawo jest tam takie a nie inne to OK. Moim zdaniem jest jednak jakas strafa chrony danych osobistych. Z demokracja raczej nie ma to juz nic wspolnego, ale o tym mozna by dlugo dyskutowac.

pytanie jest inne, czy trzeba pic / jarac jezeli wczesniej wiemy, ze bedziemy prowadzic ?

:icon_evil:

Nie wiem, jak to jest z ochroną danych osobowych, ale widocznie brytyjskie prawo jest skuteczne, skoro potrafili uporać się z problemem nachlanych kibiców i burdami na stadionach. Teraz pewnie równie dobre skutki odniesie stosowanie podobnych praktyk w stosunku do pijanych kierowców. Oby u nas coś takiego wprowadzono i żeby zadziałało jak w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest z ochroną danych osobowych, ale widocznie brytyjskie prawo jest skuteczne, skoro potrafili uporać się z problemem nachlanych kibiców i burdami na stadionach. Teraz pewnie równie dobre skutki odniesie stosowanie podobnych praktyk w stosunku do pijanych kierowców. Oby u nas coś takiego wprowadzono i żeby zadziałało jak w UK.

No ale widzisz-zawsze znajda sie tacy, ktorzy beda twierdzic iz ujawnianie danych osobowyh pijakow jest niezgodne z zasadami demokracji, nieludzkie, i w ogole najgorsze. A bandytow nie powinny bronic zadne prawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gafa - ze ich pensja jest uzaleniona od ilosci wystawianych mandatów.

 

Pensja nie jest, ale na niektórych komisariatach są tzw. konkursy. Ten policjant który wlepi najwięcej mandatów dostanie premię, czy coś. (mówię o prewencji) Dlatego wlepiają pijakom za bzdury itp. Chociaż zatrzymanie poszukiwanego jest "za więcej punktów". Do tego mają wyjeździć ileś kilometrów na określonej ilości paliwa, co przy spalaniu rajdowozów jest prawie nierealne.

 

Co do jazdy po pijaku, to na prawdę nie rozumiem ludzi. Musze się przyznać, że raz prowadziłem w stanie, w którym nie powinienem. Kumpel na działce rozciął rękę, krew sikała, a po wykręceniu 112 usłyszeliśmy, że karetka może być najwcześniej za godzinę. :biggrin: Nie było wyboru, wsiadłem za kółko i ruszyłem w stronę szpitala. (na szczęście to była noc i więc, wiec nikogo nie było) Jechałem max 40-50km/h i muszę przyznać, że jechałem kołem po linii, bo było mi łatwiej prosto jechać. Srałem po gaciach równo.

Dlatego NIE POJMUJĘ jak, czemu, po co, itd. ludzie wsiadają za kółko w stanie wskazującym.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać ze na policji nie znasz sie ani troche, bo czesto zatrzymują oni ludzi nie tylko za przekroczenia predkosci, ale takze do sprawdzenia stanu trzeźwości. Poza tym prawie w kazdym wiekszym miescie co jakis czas organizowana jest akcja "trzeźwy poranek". Czasem też w weekendy blisko dyskotek kontrolują na trzeźwość wszystkich po kolei.

 

pozdro

 

Stary my chyba w jakimś innym kraju żyjemy .... Prawo jazdy mam od 12 lat a do tej pory tylko raz dmuchałem w balonik i to tylko dlatego że miałem stłuczkę ... A na wsi to już chyba całkiem można zapomnieć o kontrolach trzeźwości. Kiedyś przez kilka miesięcy mieszkałem na wsi naprzeciwko sklepu i widziałem jak kolesie z samego rana podjeżdżają ciągnikami, obciągają winko i heja na traktor i spowrotem do domu :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy kategorii A i B zrobiłem w lipcu 1986r. Od tamtej pory również jeżdżę Na na motocyklu i autami i też od tamtego czasu ANI RAZU nie sprawdzano u mnie stanu trzeźwości. Nawet kiedy byłem zatrzymywany za przekroczenie prędności czy do zwykłej, rutynowej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Policja po prostu nie chce sobie zawracać tym głowy ?? Jak złapią kogoś za przekroczenie prędkości to rach ciach wypiszą mandacik i po kłopocie. Gdy złapią kogoś po spożyciu to procedura się nieco komplikuje .. trzeba wypisać jakieś papiery, zawieźć go na badanie krwi, odstawić samochód na parking itp itd

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...