Skocz do zawartości

świece ngh iridium? co o tym myslicie?


pieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

W związku z tym że temat jest o świecach to mam takie pytanie: jak rozpoznać świece NGK orginalną japońską od tureckiej podróby???

 

Na japońskiej jest napisane: Made in Japan

Na tureckiej: Made in Turkey

 

........ żartowałem :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja do tych irydowych i platynowych świec przekonania nie mam;] zupełnie niewiem dlaczego. Wole zwykła świece.

 

Małe odświeżenie tematu.

Ponieważ się ciepło (powyżej zera i lodu już nie ma pod domem!! :icon_mrgreen: ) zrobiło, ostatnie parę dni wyjeżdżałem do pracy, w okolicę, itp. Założyłem irydki (tanio kupione na ebayu, 20zł/szt) i jakie różnice widzę - zaznaczam że moto mam długo i go dobrze znam...

1. odpalanie - największy plus świec. Sytuacja prawdziwa - odpalam moto po 2 dniach w nieogrzewanej szopce, tem w nocy ponizej zera, start 7rano. Normalnie musiałbym go trzymać na dużym ssaniu przez pierwsze 500-600m, potem mniejsze, itp. Normalna procedura na takie warunki, generalnie "jak co dzień". Z irydkami - odpał, 200m na ssaniu, po 500m, ssanie WYŁĄCZONE i moto się kula na wolnych obrotach poniżej tysiąc, ale stabilnie. Do tego pierwsze 3 km mam z górki, więc albo w ogóle nie odpalam (lato) olbo tylko sobie pyka i się toczy. W zimie tak jak teraz, silnik nie ma prawa sie zagrzać (chłodzony powietrzem) i normalnie mi zdychał, dopóki nie zacząłem normalnie jechać (po płaskim). teraz kula się na sam dół na wolnych obrotach, nie zdycha, no po prostu DZIAŁA!

2. Silnik się lepiej wkręca na obroty - bez 2 zdań, lepsza praca.

3. Spalani - jeszcze nie wiem bo zbiornik był zalany na full :wink: , to go muszę najpierw wyjeździć, ale mam nadzieję że się poprawi.

 

Ogólnie - w sytuacji kiedy można je kupic po 20zł sztuka, nie wiem kto niechciałby takich wstawić. BARDZO polecam - motorki wam podziękują.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownania swiec maja wtedy tylko sens o ile uzywa sie nowych egzeplarzy danego typu.

 

Praktycznie to wyglada tak ze uzytkownik wymienia zuzyte swiece danego typu na nowe innego typu,oczywiscie silnik bedzie pracowac troche lepiej,z tego wyciaga mylny byc moze wniosek ze te swierzo zalozone sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tez prawda, ze trzeba by wlozyc normalne nowe NGK i potem platinum, czy irydium rowniez nowe dla takiego porownania.

Z moich doswiadczen wyniklo ze dluzej jezdze na platinum niz na normalnych i tego sie trzymam :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownania swiec maja wtedy tylko sens o ile uzywa sie nowych egzeplarzy danego typu.

 

Praktycznie to wyglada tak ze uzytkownik wymienia zuzyte swiece danego typu na nowe innego typu,oczywiscie silnik bedzie pracowac troche lepiej,z tego wyciaga mylny byc moze wniosek ze te swierzo zalozone sa lepsze.

 

Ahem, ja staram się przynajmniej dobre wrażenie robić, że się z właściwej choinki urwałem. Poprzednie świece (standard NGK) były też zakładane na wiosnę 2007), i do tego zrobiłem im "side-gapping" - nie wiem jak to sie po naszemu nazywa, ale poprawia iskrę.

 

Także nie powrównywałem do jakiś wychechłanych zwłok, tylko do analogicznej sytuacji. Ok, jest różnica, w zeszłym roku zacząłem jeździć w lutym... :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownania swiec maja wtedy tylko sens o ile uzywa sie nowych egzeplarzy danego typu.

 

Praktycznie to wyglada tak ze uzytkownik wymienia zuzyte swiece danego typu na nowe innego typu,oczywiscie silnik bedzie pracowac troche lepiej,z tego wyciaga mylny byc moze wniosek ze te swierzo zalozone sa lepsze.

 

Ja miałem taką sytuację .... Padły mi zwykłe świece NGK - pojechałem do serwisu i zakupiłem 2 nowe zwykłe NGK - aby móc jeździć. W tym czasie zamówiełem irydowe NGK - przez internet. Po tygodniu wymieniłem nowe NGK "zwykłe" na nowe - irydowe.

I co.... i wszystko to co było wyżej opisane ... czyli super ! różnica kolosalna.

A co ze zwykłymi świecami ?..... wożę je w zapasie w sakwach - ale odkąd mam irydy .... zapas ni ejest potrzebny ..... :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam te świece do bardzo małych pojemnosci jak klijenci nie maja co zkasa robic i nie stwierdziłem zadnych zmian...wiekszosc takich partów jak magnetyzery czy irydowe swiece działą na psychike człowieka.

 

Przy bardzo małych pojemnościach to nawet przy braku świecy nie zobaczysz wielkiej różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oj Nie zgadzam sie z Wueska ja niedawno takie wlasnie swiece zalozylem do swojej fzry i zauwazylem spora poprawe pracy silnika, moto nawet w niskich temperaturach zapala idealnie bez ssania szybciej sie nagrzewa a praca silnika stala sie jakby cichsza> nie mowiac tu juz o tym ze moto lepiej sie wkreca na obroty. Co do spalania to jeszcze nie stwierdzilem bo nie lalem do pelna. Jako uztykownich irydowek polecam szczerze te swiece!!!

Edytowane przez pieciu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...