Skocz do zawartości

Co to za motocykle


HD1940
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Megola ?

 

Adam M.

 

Tak, to Megola :flesje:

 

Skoro już jesteśmy przy Jawach, to proste pytanie;

- Skąd wzięła się nazwa Perak?

 

Hmmmmm..... Gdzieś doczytałem że "perak" to znaczy sprężyna, więc może od tego że miał amortyzowany i przód i tył??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył w tym modelu był na suwakach-jesli o to Ci chodzi-mówiac że na sprężynach.......Wywodzi się ta nazwa pewnie z tego samego okreslenia jakim oznaczono potocznie kolejny model-Kyvacka.......czyli od sposobu i komfortu jazdy..........(Kyvacka miała tendencje do bujania zadkiem---i wyrzucała jezdzców na zakrętach...hehehehe-pewnie tych co nie dbali o tulejki tylniego wachacza..... :icon_twisted:

Piękny sprzet.......prawie zapomniany.........tak jak 500......ogar.......sv..........i wiele więcej......

Edytowane przez Grzykrzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny sprzet.......prawie zapomniany.........tak jak 500......ogar.......sv..........i wiele więcej......

Nooo - 500-ki nie są oń Boże zapomniane. Fakt faktem w Polsce rzadko się spotyka takie motocykle (ja jeszcze nie miałem przyjemności oglądania 500SV, ani mniejszych czterosuwów tej marki). Moim osobistym celem jest zdobycie 500OHC, jednak jak narazie cena tego motocykla jest dla mnie dość powazną barierą.

Perak jest bardziej popularny - i można go (powiedzmy) dość często spotkać (nawet w mojej miejscowości jest jeden - zachowany w znakomitym stanie, z małym przebiegiem, tylko jego właściciel - gość w sile wieku - nie chce się go pozbyć - kolega proponował mu 2500zł);

A co do nazwy - to pochodzi ona od słowa "pero" czyli sprężyna (sprężyniak tak zwany) i odnosi się do zawieszenia zastosowango w tym motocyklu (nawiasem mówiąc Perak był "hitem" od momentu wprowadzenia go do produkcji); Właścicie to pytanie miało brzmiec "Co ma wspólnego Jawa Perak i H-D Springer" ;)

Dla zainteresowanych - krótki artukuł o historii firmy - http://motocyklskuter.pl/numer/6/jawa.html

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poznajecie co to za CUDENKO.......mniam-Ma większego Braciszka-jeszcze Piękniejszego........i z reguły były w jedynym słusznym kolorze........Dla utrudnienia stan naturalnego zaniedbania ......

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36522c816724fb3b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poznajecie co to za CUDENKO.......mniam-Ma większego Braciszka-jeszcze Piękniejszego........i z reguły były w jedynym słusznym kolorze........Dla utrudnienia stan naturalnego zaniedbania ......

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36522c816724fb3b.html

Nazwę zdjęcia mogłeś zmienić :D

Jawa 350 OHV ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest "Rajdoot" taka indyjska SHL :icon_rolleyes:

Edytowane przez petrolohead_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...