Skocz do zawartości

Co to za motocykle


HD1940
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poprzeczny

 

pozdrawiam

To jest Harley Davidson Model W Sport Twin 1919 584cc , 6kM , 120 kG , 80 kmh.

Jeden odrestaurowany egzemplarz jest w Czechach w kolekcji mojego przyjaciela.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku boxera mozna to rozpatrywac dwuznacznie - względem ustawienia wału i cylindrów;

Biorąc pod uwagę wał - wszystkie BMW i ruski mają silnik ustawiony wzdłużnie - a względem baniaków poprzecznie (dlatego możemy mówić, że ten H-D ma silnik ustawiony wzdłużnie - biorąc pod uwagę ustawienie cylindrów względem linii nadwozia);

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest, ale mylisz dwa pojęcia. Silnik przeciwsobny to inaczej silnik typu boxer, gdzie cylindry są ułożone naprzeciw siebie. A pojęcia poprzeczny/wzdłużny odnoszą się do ułożenia jednostki napędowej względem nadwozia :lalag:

 

a mnie uczono, że to się odnosi do położenia wału korbowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kilku kolegów do reedukacji. Ustawienie silnika w pojeździe determinowane jest położeniem wału korbowego. Nie widzę powodów, by reformować terminologię fachową. Rzeczony motocykl ma silnik ustawiony poprzecznie.

Wiem, że wielu chłopców mówi wsiąść i wziełem, lecz nie jest to powód by uznać to za poprawne.

Tak jak mylenie ciśnienia sprężania i stopnia sprężania, o puszczaniu kobiet przodem po schodkach autobusu nie wspominając...

 

 

PS Czym się różni silnik boxer od V180 :lalag:

Myślcie, specjalisty :icon_mrgreen:

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój łeb to w bokserze wybuch mieszanki wystepuje w obu cylindrach jednocześnie a w V180 (choć nie wiem czy to fachowa nazwa, nigdy sie nie spotkałem) raz w jednym cylindrze, raz w drugim; na przemian.

To w takim razie jak to jest w Zundappach KS750? Czytałem ze silnik w nich to "mocno rozwarte V". Jak działa ten silnik? Raz w jednym cylindrze, raz w drugim, czy w obu na raz? No chyba ze to boxer "V", ale wtedy twoje pytanie Tomku zupełnie się kupy nie trzyma... Które rozwiązanie jest lepsze?

 

No i kolejna fotka konkursowa z motocyklem o lekko nietypowym silniku, choć na tej fotce endżina nie widać, by nie ułatwiać sprawy:

http://img137.imageshack.us/my.php?image=boamincg8.jpg

 

Pozdro!

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka razy już pisałem na FORUM aby dokładnie czytać ale wypowiadać się tylko będąc pewnym swojego.

Usytuowanie silnika jest określane ułożeniem osi wału korbowego w stosunku do osi motocykla.

W tym konkretnym przypadku silnik bokser jest ułożony poprzecznie w przeciwieństwie do wzdłużnego boksera radzieckiego M 72.

Silniki V180 nie istnieją. Wiele konstrukcji silników bokser ma obniżoną oś symetrii w stosunku do osi symetrii cylindrów jest mylnie określana układem V. Ta literka określa nam układ osi cylindrów ułożonych naprzeciw siebie i w samochodach sportowych kiedyś stosowany przez firmę FERRARI mimo że na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy boxer.

Lopy1 słyszał że dzwonią tylko nie wie dokładnie w którym kościele.

Kolego lopy był taki silnik IFA 350 bokxer dwusuwowy w którym zapłon następował równocześnie ale na pewno nie Zundapp KS 750.

Paolo poczytaj dokładnie i zapamiętaj że konstruowanie silników motocyklowych to nie polityka i tam nie ma miejsca na dwuznaczność.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS Czym się różni silnik boxer od V180 :evil:

Myślcie, specjalisty :(

 

 

Moim zdaniem V-ka ma korbowody zamocowane na jednym wykorbieniu, a bokser ma dwa przesunięte wykorbienia... :buttrock: ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...