Skocz do zawartości

Ceramizer w rusku .


mauser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwierzycie mi jeśli powiem wam żę po zastosowaniu w silniku ceramizera przez dluższy okres można spóścić olej i przejechać ok 400km bez żadnej awari .... wiem co on kór.. pier.... zgłupiał czy co ? silnik zatrze 10s po dopaleniu .. Otóż na pewnym wykładzie nasz kochany profesor wyświetlił nam pewien film.. o ceramizerze w roli głównej testowi został poddany silnik samochodu po dłuższym stosowaniu ceramizera operacja została dokonana na renomowanej stacji obsłógi samochodów . rozgrzano silnik samochodu po czym spuszczony zostal olej.. silnik pracował bez oleju i przejechano tak 250 km po czym rozebrano silnik w celu sprawdzenia współpracy powierzchni elementów .... iiiii ... wszystko tak jak trzeba zero zózycia przegrzania czy innego typu uszkodzeń . i co wy na to?niestety nie mogę znależć tego filmu ale jak tylko będe go miał to go podrzucę..

 

A jeśli ci powiem żę nowoczesnych konstrukcjasch silnikowych japońskich motocykli nie stosuje się tuleji cylindrycznych wciskanych w blok silnika .... blok rozkalibrowywuje się bezpośrednio pod wymiar tłoka ... a ściany POKRYTE SĄ ODPOWIEDNIĄ MIESZANKĄ CERAMICZNĄ..ceramizer to prawie to samo tylko jego rola w tym przypadku ogranicza się do naprawy.

 

Ten filmik to ja też widziałem dobrych kilka lat temu, gdy propagowano amerykański specyfik z dodatkiem miedzi. Tam też spuszczano olej i silnik dalej chodził. Tylko w telewizji widziałem też jak Koperfild spowodował zniknięcie Statuły Wolności :) . Taki marketing to kwestia wiary lub nie. Ja zaliczam się do tej ateistycznej grupy :lalag:

A cylindry bez tulei to żadna nowość z Japonii. W mojej BMW R80RT z 94 roku, której konstrukcja wywodzi się z końca lat 70-tych też sa takie cylindry pokryte nikasilem. Ale bez oleju, to zacierają się szybciej niż cylindry żeliwne.

Jeśli uważasz że ceramizer jest tym na co czekasz, to kup go i używaj. Ja zostanę przy starych sprawdzonych metodach, czyli sprawdzaniu poziomu oleju przed każdą dłuższą wyprawą i okresowo zgodnie z instrukcją obsługi :P

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Wlalem tego ceramizera do Poloneza. Jakies 10tys.km temu. Auto nie wybuchlo, ale czy mu cos sie poprawilo?

Na deynamike... srednio wyczuc. Zrobilem test sprezania przed, ale po juz mi sie nie chcialo, wiec nie wiem.

Jesli cos pomoglo - to nieznacznie. W kazdym razie nie zaszkodzilo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nic innego tylko znaleźć śmiałka :( który ma silnik rusłana do remontu lub planuje remont, ale jeszcze chodzący, do przetestowania tego specyfiku oczywiście po dokonaniu pomiarów przed użyciem tego specyfiku jak i po użyciu. :buttrock: Szukamy ochotników :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast testować na pożądnaj radzieckiej(?) myśli ktoś wypróbuje ten specyfik na starej kosiarce spalinowej albo na innym narzędziu ogrodniczym. Jedyny problem z będzie z tym jaki przebieg będzie miał(a) ten pojazd oraz czy cena specyfiku nie przekroczy wartości narzędzia :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do specyfików do olejów znajomy proponował mi olej z jakimś tam tlenkiem siarki cy cuś w tym stylu, który ma poprawiać właściwości smarowania oleju, a zajmuje sie naprawa samochodów terenowych to mówił ze silniki zaczeły ciszej chodzić. Miał kto kiedyś do czynienia z takim olejem? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...