Skocz do zawartości

zamiana zębatek


zorro1100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest ktos kto by sie podioł zamiany przedniej zebatki na mniejsza lub tylnej zebatki na wiekszą w hondzie cbr 1100xx .może ktoś może mi polecić jakiś warsztat lub osobe co sie zna na tym i sie takimi przeróbkami zajmuje? jak by co to prosze podac numer gg albo mejl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos kto by sie podioł zamiany przedniej zebatki na mniejsza lub tylnej zebatki na wiekszą w hondzie cbr 1100xx .może ktoś może mi polecić jakiś warsztat lub osobe co sie zna na tym i sie takimi przeróbkami zajmuje? jak by co to prosze podac numer gg albo mejl/

Jezeli chcesz i masz zebatki i nowyłancuch to ci wymienie.Robie takie motocykle.Mail [email protected] Janikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos kto by sie podioł zamiany przedniej zebatki na mniejsza lub tylnej zebatki na wiekszą w hondzie cbr 1100xx .może ktoś może mi polecić jakiś warsztat lub osobe co sie zna na tym i sie takimi przeróbkami zajmuje? jak by co to prosze podac numer gg albo mejl/

 

Tak tylko z ciekawości: w teren jedziesz czy wózek boczny podczepiasz?

Dorobienie zębatek to w dobrze wyposażonym warsztacie nie problem, tylko czy wytrzymają moc XX-a? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabianie zębatek do tego modelu jest zupełnie niekonieczne bo w katalogu firmy PBR jest kilka kombinacji zmiany przełożenia i wystarczy dobrać najmniejszą na silnik i największą na tylne koło.

Ważne aby nie zapomnieć o nowym łańcuchu i to na pewno tym z górnej półki a to wiąże się z dużymi kosztami.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przełożeń to sklepy motocyklowe zazwyczaj mają w ofercie zębatki o dość szerokiej rozbierzności zębów do danych modeli. I nie jest to żadna nieziemska przeróbka tylko powiedzmy że udogodnienia.DO mojego gixera tylną zębatkę można dopasować o różnicy aż 6 zębów a to juz duża różnica.Sama zębatka jest mocowana jak widać w najzwyklejszy sposób więc samemu można ją spokojnie zmienić. Sprawdź w katalogu jakie masz orginalne przełożenia i potem szukaj w zależności od tego czy potrzebujesz większej prędkości czy mocy ( ale w xx chyba nie ma do czego się czepiać :biggrin: ) i potem kombinuj. Odnośnie warsztatów to wykona to praktycznie każdy. W mojej okolicy BMK Moto lub MotoDoktor w ostródzie jak masz chęć komuś zabulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabianie zębatek do tego modelu jest zupełnie niekonieczne bo w katalogu firmy PBR jest kilka kombinacji zmiany przełożenia i wystarczy dobrać najmniejszą na silnik i największą na tylne koło.

 

Takie przełożenia przyczynią się do szybszego zużywania się łańcucha.

 

Ja bym został przy rozwiązaniu ,,największa na tylne koło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem PBR na moim XX i nie moge ich polecic,przednia byla zuzyta duzo wczesniej niz lancuch.

 

Z nieorginalnych np. Sunstar wytrzymuje dluzej.

 

Jezeli lancuch jest dobrym stanie to mozesz zdjac jeden zab z przodu ( z 17 na 16 ) i dolozyc 2 z tylu ( z 44-45 na 46-47),powinno chodzic na standardowej dlugosci lancucha (110).

 

16 to jest praktycznie najmniejsze co mozna zalozyc z przodu ,mniejsza niz 16 bedzie problem z trwaloscia i lancuch moze ocierac o plastikowa ploze na wachaczu caly czas.

 

Dobry lancuch XX to np DID ZWM2 ,wytrzyma 40-50 tyc km,cos slabszego moze pol tego,nie warte zachodu,robocizny moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...