Skocz do zawartości

Pierwsze auto do 10 000 zł


Azzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CITROEN C15 bo pewnie o nim mowa moze spokojnie zrobic 500 tys km z silnikiem diesla.

FRANCUZY TO SHIT (u mnie w lagunie na szczescie nie ma problemow z silnikim, skrzynia i przeniesieniem naopedy- natomiast sypie sie osprzet silnika i elektornika - to jest straszne gówno)

najlepsza padaka renalt to megane (zwłaszcza kombi) produkowane w rumunskiej fabryce daci- kilka razy trafila sie wada konstrukcyjna.

 

nic sie nie psuje jak sie protekcyjnie wymienia przy kazdej wizycie w aso poł samochodu to sie nic nie ma prawa zepsuc, ale nie o to chodzi.

 

co do nissana, samochody bardzo dobre do 2003 roku kiedy to renault wsadziło swoje łapska.

I genneracja alery z silnikiem diesla (bez turbo)- samochod nie do zdarcia.

2 generacja - silnik 2.2D z renault - badziewie jakich mało. obecnie montowane silniki DCi - porazka.

nissany z usa ttrzymaja sie dobrze bo renault nie pcha swoich silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CITROEN C15 bo pewnie o nim mowa moze spokojnie zrobic 500 tys km z silnikiem diesla.

FRANCUZY TO SHIT (u mnie w lagunie na szczescie nie ma problemow z silnikim, skrzynia i przeniesieniem naopedy- natomiast sypie sie osprzet silnika i elektornika - to jest straszne gówno)

najlepsza padaka renalt to megane (zwłaszcza kombi) produkowane w rumunskiej fabryce daci- kilka razy trafila sie wada konstrukcyjna.

 

nic sie nie psuje jak sie protekcyjnie wymienia przy kazdej wizycie w aso poł samochodu to sie nic nie ma prawa zepsuc, ale nie o to chodzi.

 

co do nissana, samochody bardzo dobre do 2003 roku kiedy to renault wsadziło swoje łapska.

I genneracja alery z silnikiem diesla (bez turbo)- samochod nie do zdarcia.

2 generacja - silnik 2.2D z renault - badziewie jakich mało. obecnie montowane silniki DCi - porazka.

nissany z usa ttrzymaja sie dobrze bo renault nie pcha swoich silnikow.

 

Widać oślepiłeś nas swoim doświadczeniem :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 generacja - silnik 2.2D z renault - badziewie jakich mało. obecnie montowane silniki DCi - porazka.

nissany z usa ttrzymaja sie dobrze bo renault nie pcha swoich silnikow.

Mylisz sie. Do roku bodajze 2002 montowano silnik Nissana 2,2 ale bez wtrysku Common Rail. Ten silnik lata super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i próbuje być ekspertem..... dajcie sobie spokój.... Ja miałem golfa III 1.8gt.. Wymieniłem w nim dwa silniki bo się zatarły(w jednym pękł tłok, w drugim poszła panewka) pomimo dobrego oleju i normalnego użytkowania.. może po prostu pech.. kto wie.. Miałem też peugeota 106 1.1 96r i musze powiedzieć, że pomimo problemów z elektryką był to bardzo udany samochód.. Nie palił dużo, był całkiem zrywny i wygodny. minusem mojej wersji był jeszcze brak wspomagania ale i bez tego dało się jeździć.. Ale jeśli mowa o czymś naprawde tanim to chyba najlepiej pasuje fiat cc.. Części w podobnej cenie jak w maluchu a jest to auto wygodniejsze.. Problemem małych aut(nie licząc smarta) jest ich podatność na doszczętne zgniatanie w kontakcie z wiekszymi autami.. dlatego ja nie kupie sobie juz małego auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

 

nooo przeczytałem ... i powiem ,że wesoło wesoło.....

 

A ja powiem tak ,że ciężko jest samochód sprzedać teraz za taką kasę jak się chce uzyskać .

Powiem ,że rynek jest tak napchany ,że wyborem nie powinno być problemu...

Ale jak każdy zagłebia się w szczegóły to cięzko cośś znalesć co by ni ebyło krytykowane

 

Ja dla przykładu bujam sie z sprzedaniem samochodu kobiety....

Który to ma orginalny przelot 45 tysi ... z rocznika 2001 i( Fiat Punto 5d Actuel wersja) I mam na to papiery dodatkowo..przeglądy itp..

Panowie pod giełga :icon_eek: dawali mi 10 .. to pomyśleliśmy ,że jak krzyknę 12500 ( te 500 do stargowania zapewne ) to sie sprzeda..... i tak się już bujamy z 3 tygodnie ? no a cene na allegro daliśmy już 11000 ...

 

Dzwonią ludzie się pytaja ile czy za 9 sprzedam :flesje: a dlaczego taki mały przebieg i już na wstepie mówią ze jak drugi właściciel to ,,kombinowany licznik" Jakoś do łba nie mogą sobie zakodować ,że może mamy dwa samochody i jeszcze motocykl. a w tym roku w ogóle ten samochód nie jezdził ( ciąza kobietki) i wcześniej żesmy śmigali moim samochodem . ( 2004 - i 85 tysi km.) Karwa jeszcze w sierpniu wymiana płynów kocków i co śmiejszne wymiana linek od skrzyni biegów. :buttrock: linki w panzerzu teflonowym staneły :biggrin:

 

Swoja drogą od strony mechanicznej jest dobrze to od strony lakieru już nie..

A to miał bok malowany cały - bo takiego go kupiła od i własciciela babki bo sie przyszorowała o jakiś samochód ... (taniej było to kobieta moja kupiła do nauki jazdy) no i latarnia jej wyrsoła pod Cerfurem i klapa jest wgniecona..... czyli miał przygody ale nie ukrywam tego i nie kombinuje .Ale widze ,że musi być samochód błyszczący żeby oko zachwalić a potem po zakupie się człowiek zastanawia, czemu lakier 5 letni wyglada jakby przed chwilą z lakierni wyjechał..

 

to tyle co chciałem powiedzieć ..

Zapewne przy zakupie nie kieruj się emocjami tylko zdrowym rozsądkiem

Nie wszystko złoto co sie Swieci :crossy: :icon_biggrin:

 

aaa i jeszcze .. oczywiście brak gazu to jest tragedia.......... Sory ale gaz w samochodzie który pali średnio 5-7 litrów to już qr.. przesada .... widziałem nawet w cieniakach 700 gazownie.. ale jak ktoś nei robi dużo przelotów to po h.. mu gaz? miałem kiedyś samochód z gazem POLONEZA... przez 4 lata smigałem na benzynie.. kopcił 10-11 w końcu założyłem gaz .. byłem zadowolony przez pierwsze 50 tys km. potem już się sypało wszystko w silniku ......jak ktoś powiedział gaz jest dobry ale do zapalniczek... i jakoś się nawet nei mogę przekonać do tych instalacji IV generacji .... alee zoabczymy może już cośś faktycznie poprawili z tym gazemmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie nie miałeś styczności z nissanem- kontrahent renault.

porażka na całej linii, szczególnie model almera (megane)-silniki i primera(laguna) - elektryka, zawias

 

dokładnie tak - zawias, silnik i ja bym jeszcze elektrykę dorzucił. No ale taka jest, jak to ktoś tutaj już rzucił, cena wyższego komfortu w autach od żabojadów :icon_eek:

 

Pozdrawiam fanów niemczyzny :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat trochę już stary, ale odświeżam bo jest sprawa.

Otóż chcę kupić samochód. Planowany budżet, jak w temacie. Myślę raczej o czymś z segmentu C (lub ostatecznie D), wiek co najwyżej w okolicach 10 lat (roczniki 2000 wzwyż), niezbyt duży. Samochód nie będzie wołem roboczym, a będzie służył do sporadycznych tras, wyjazdów weekendowych, jazd po mieście od czasu do czasu, żeby załatwić jakąś sprawę czy przewieźć graty. Musi spokojnie dać radę pociągnąć przyczepę z 2 motocyklami (myślę, że prędzej czy później będzie to potrzebne :) ). Chciałbym żeby koszty utrzymania były na rozsądnym poziomie. Ekstrawagancji nie oczekuję. Ale nudnego muła też nie chcę :) .

Szukać diesla czy benzyny (czy lpg)? Jaki typ silnika będzie najlepiej odpowiadał moim wymaganiom?

Co polecacie? Jakie są Wasze typy? Na co powinienem zwrócić uwagę? Czy w ogóle możliwa jest w/w konfiguracja (kasa + rocznik + moje wymagania)?

Dodam, że jestem zielony w temacie samochodów, nie orientuję się na rynku, więc proszę o wyrozumiałość.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...