Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś te DRZ ogladał?

http://allegro.pl/item1178010549_drz_400_s...jestrowany.html

 

http://allegro.pl/item1166298955_suzuki_dr...ejestracja.html

 

Bo do jednej mam 300km , a do drugiej 450km w jedną stronę, także nie chciałbym się na minę pakować.

Może ktoś widział / ma blisko i mógłby zobaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

przymierzam się do zmiany moto i coraz bardziej wychodzi na DRZtę, mam do Was kilka pytań.

 

Zamierzam ją wykorzystać do:

1. jazda po mieście w tygodniu ~6kkm rocznie z kufrem centralnym- żeby przewiózł te 10 kg

2. jazda w ciężkim terenie w weekend- tutaj zależy mi na jak najmniejszej wadze sprzęta

3. dalsza wycieczka po bezdrożach w co któryś weekend/wakacje, 100-200 km dziennie, do tego podstawowe klamoty, czyli też pewnie 10 kg, tyle że w workach, a nie kufrze.

4. zabawa w SM

 

Chcę kupić wersję z magicznym guzikiem, czyli S albo E, w tygodniu zakładać jej kółka SM a na weekend wrzucać enduro.

 

Jedyny problem jaki widzę na tą chwilę to kufer centralny z tyłu, albo bagaż na dalszą wycieczkę, wtedy do E musiałbym zamontować tylni stelaż od S.

 

Czy jeszcze jakieś uprzykrzenia odnajdę w wersji E?

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jazda po mieście w tygodniu ~6kkm rocznie z kufrem centralnym- żeby przewiózł te 10 kg

E nie ma wentylatora - korki ?

2. jazda w ciężkim terenie w weekend- tutaj zależy mi na jak najmniejszej wadze sprzęta

S jest cięższa

3. dalsza wycieczka po bezdrożach w co któryś weekend/wakacje, 100-200 km dziennie, do tego podstawowe klamoty, czyli też pewnie 10 kg, tyle że w workach, a nie kufrze.

200 km hmm mnie trochę dupa by bolała siedzenie w e i s na długie dystanse się nie nadaje

4. zabawa w SM

E ma większy power

 

Czy jeszcze jakieś uprzykrzenia odnajdę w wersji E?

raczej nie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

E nie ma wentylatora - korki ?

 

S jest cięższa

 

200 km hmm mnie trochę dupa by bolała siedzenie w e i s na długie dystanse się nie nadaje

 

E ma większy power

raczej nie

 

Korki?, DRZetą?

200 km na dupie? Na stojąco i szybciej i bezpieczniej i dupa nie boli.

200 km w przeciętnym krajowym niżu/wyżu to jest jakieś 4-6 godzin jazdy. W górach już cały dzień.

 

Na inne "ale" się nie wypowiadam bo się nie znam.

 

Pozdr

rr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie krótki wypad w teren to przeważnie 70-80 km

korki ? jakie korki ? byle kierownica przeszła

 

200km w 4h ? nieee, tyle to się przez słowację jedzie za tirem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś założyć wentylator do drz E np. od komputera ? Jaki olej lejecie do silnika i co ile wymiana ? Prosze jeszcze raz aby ktoś wrzucił tu, bądź na maila [email protected] serwisówkę po polsku. Dzięki Może ktoś wie o dobrze utrzymanej Drz E do sprzedania z 2004 - 2006 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator od komputera trafi szlak po kilku większych kałużach, poza tym jego wydajność jest zbyt mała. Co do oleju to lejemy olej silnikowy motocyklowy 10w40 ja wymieniam co ok 1000-1500km. Serwisówka po polsku nie istnieje raczej, no chyba że ktoś zadał sobie trud i przetłumaczył w domowym zaciszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jeszcze parę pytań odnośnie różnic między S i E, a raczej przydatności.

Na ile mogę odchudzić Skę w teren.

Czego będzie mi brakowało w E do jazdy po mieście z kołami SM i opcją założenia kufra poza tylnym stelażem?

 

W tej chwili bliżej mi do Ski, bo wydaje mi się, że łatwiej i taniej można kupić zadbaną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odchudzanie Ski to osprzęt drogowy (w E przednia lampa jest lżejsza), licznik i subframe bo większych różnic jeżeli chodzi o masę to chyba nie ma. Co do braków S i E w jeździe po mieście to hamulce są słabe ( w porównaniu do motocykla typowo szosowego), jak jest w SM to nie wiem ale myśle że lepiej bo ma większe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korki?, DRZetą?

200 km na dupie? Na stojąco i szybciej i bezpieczniej i dupa nie boli.

200 km w przeciętnym krajowym niżu/wyżu to jest jakieś 4-6 godzin jazdy. W górach już cały dzień.

 

Na inne "ale" się nie wypowiadam bo się nie znam.

 

Pozdr

rr

eeee tam się czepiacie panowie, :P

ja mam taki jeden zjazd w okolicach chaty, że często się kiera nie mieści i grzecznie stać muszę.

A parę razy miałem wycieczki z szosowcami na kolkach sm i wtedy mnie dupa [krzyż raczej] boli

jak się na siedzącego tyle pojeździ wycieczkowo, ale to może kwestia wieku :P

Edytowane przez Fisher_DRZ_E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś założyć wentylator do drz E np. od komputera ? Jaki olej lejecie do silnika i co ile wymiana ? Prosze jeszcze raz aby ktoś wrzucił tu, bądź na maila [email protected] serwisówkę po polsku. Dzięki Może ktoś wie o dobrze utrzymanej Drz E do sprzedania z 2004 - 2006 ?

 

a po co ten wentylator???Jezdziłem często w bardzo trudnym terenie i po miescie i nigdy nie udało mi się zagotowac DRZ a miałem 3 wersje E,olej lałem Castrol Power 1 racing 10w-50,wymiana co około 800 -1000 km.

 

Wentylator od komputera trafi szlak po kilku większych kałużach, poza tym jego wydajność jest zbyt mała. Co do oleju to lejemy olej silnikowy motocyklowy 10w40 ja wymieniam co ok 1000-1500km. Serwisówka po polsku nie istnieje raczej, no chyba że ktoś zadał sobie trud i przetłumaczył w domowym zaciszu.

 

 

osobiscie w EXC posiadam zamontowane 2 wentelatorki od kompa 8 cm i przezyły juz 5 wyjazdów i tyle samo myjni i wciąz działają,koszt 18 zł za sztuke wiec nie ma tragedii nawet jak sie skonczy orginał do exc ponad 500 zł.Poza tym bez problemu KAT lata i sie nie gotuje kumpel bez wiatraka identycznym moto w tym samy terenie juz sie kilka razy gotował więc nie jest az tak dramtycznie z wydajnoscią. :icon_mrgreen:

 

 

No dobra, to jeszcze parę pytań odnośnie różnic między S i E, a raczej przydatności.

Na ile mogę odchudzić Skę w teren.

Czego będzie mi brakowało w E do jazdy po mieście z kołami SM i opcją założenia kufra poza tylnym stelażem?

 

W tej chwili bliżej mi do Ski, bo wydaje mi się, że łatwiej i taniej można kupić zadbaną sztukę.

 

 

w miescie w E bedzie Ci brakowałao kierunkowskazów i lusterek,lepiej kupic E masz wiecej mocy,motocykl jest lzejszy (w teren)stelaż tez mozesz kupic a moze nawet sie uda kupic E zarejstrowana na 2 osoby (miałem taką osobiscie).

 

Jeżeli chodzi o odchudzanie Ski to osprzęt drogowy (w E przednia lampa jest lżejsza), licznik i subframe bo większych różnic jeżeli chodzi o masę to chyba nie ma. Co do braków S i E w jeździe po mieście to hamulce są słabe ( w porównaniu do motocykla typowo szosowego), jak jest w SM to nie wiem ale myśle że lepiej bo ma większe tarcze.

 

 

dodam do tego ze nawet "wieszaki" silnika w E sa aluminiowe a w S metelowe (waga).Bynajmniej ja tak miałem u siebie w E a w S i SM nigdy nie znalazłem aluminiowych.

 

Czy ktoś w skrócie moze wymienić o co są uboższe drz S z rocznika 2000 względem młodszych maszyn

 

wiem ze od 2003 jest zawiecha ciut lepsza i smarowniczki w tylnym zawiasie, coś jeszcze ???

 

 

smarowniczki wystepuje w wersji E i to od poczatku produkcji.W S i SM nie znajdziesz ich od poczatku do konca produkcji,chyba ze miały wymieniany wachcz lub którys z poprzednich włascicieli je zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...