Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim

 

Szukam na necie odpowiedzi na dwa dreczace mnie pytania.

Mam DRZ400S i troche za duze spalanie

 

Z tego co wiem to poprzedni wlasciciel nie oszczedzal na serwisach i dodatkach.

Jak kupowalem moto to mial zalozony wydech Acaprovica ktory zostal zmieniony na seryjny.

Czy moze miec to wplyw na spalanie? Zamiast na 15 litrach przejechac 300km to bak starcza na troche ponad 200km

Cos jest nie tak tylko nie wiem co.

Moto nie dlawi sie, nie dymi no ale pali troche za duzo.

 

Wszystko bylo robione przez salon i serwis Suzuki ale nie sadze zeby cos bylo ruszane po zamianie.

Dzis mialem rozmowe na ten temat i mi powiedzieli ze jak nie kopci i nie prycha to nie ruszac. A jesli faktycznie bylo ruszane z dysza itd.. to nowe czesci to na start 600PLN.

Fltry byly czyszczone jakies 500km temu i nie sa brudne.

Szukalem info o spalaniu i DRZ ma na poziomie 5l jak sie nie dziczy.

Ja mam na poziomie 6-7l

 

Drugie pytanie to czy moze ktos polecic DRZetowego mechanika godnego zaufania w obrebie 3miasta? Wybieram w dalsza droge i musze miec pewnosc ze moto mnie nie zawiedzie.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Czesc kolego ja mam wersje e przerobiona na sm i pali mi przy spokojnej jezdzie 6.5 l na 100 po szosie. Mam go od niedawna i nie wiem ile wyjdzie jak mu przyloze po obrotach w miescie pewnie 10 :biggrin: cos za duzo sam nie wiem pozdrawiam.

 

Mam pytanko ; czy wymienia sie olej w tylnim amorku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju sie nie wymienia

Nei wymienia się oleju? ciekawe bo z tego co wiem trzeba wymienić raz w roku... choć to nie regółą...jak ja ostatnio wymieniałem to z oleju były gluty nie olej i wątpie żeby amor na takim czymś poprawnie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nei wymienia się oleju? ciekawe bo z tego co wiem trzeba wymienić raz w roku... choć to nie regółą...jak ja ostatnio wymieniałem to z oleju były gluty nie olej i wątpie żeby amor na takim czymś poprawnie pracował

 

 

Amor tylny w DRZ... wymieniałeś olej... A możesz powiedzieć jak? I jak dopilnowałeś, aby w zbiorniku gazowym było odpowiednie ciśnienie (tam jakiś azot albo cóś jest)...? :(

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor tylny w DRZ... wymieniałeś olej... A możesz powiedzieć jak? I jak dopilnowałeś, aby w zbiorniku gazowym było odpowiednie ciśnienie (tam jakiś azot albo cóś jest)...? :icon_twisted:

Zapytalem o ten olej bo mam inny problem- ukreciłem śrubke od regulacji amorka tył. :icon_biggrin: i lipa jest. Jezdze w irlandi i nie mam za bardzo warsztatu wiec nie wiem czy sie za to brac czy wymienic na inny. Ukrecił sie łepek i troche olejku polaciało ,jest tam mały oring i jak wcisnąłem tą końcówke to przestało lecieć , amor działa jak działał . Dzieki za pomoc hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nei wymienia się oleju? ciekawe bo z tego co wiem trzeba wymienić raz w roku... choć to nie regółą...jak ja ostatnio wymieniałem to z oleju były gluty nie olej i wątpie żeby amor na takim czymś poprawnie pracował

 

 

Nie wiem co ty tam masz. Ale w DRZ w amortyzatorze oleju się nie wymienia. Chyba, że doszło do jakiejś awari to wtedy w warunkach serwisowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy właściciele Suzuki DRZ 400 xD :clap: :icon_biggrin:

 

Mam do was takie pytanie , czy quad Suzuki ltz 400 ma taki sam silnik jak wasze drz ?? Bo po zdjęciach mi to wygląda na to samo :buttrock: Bardzo bym prosił o opinie :clap:

 

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy właściciele Suzuki DRZ 400 xD :D :D

 

Mam do was takie pytanie , czy quad Suzuki ltz 400 ma taki sam silnik jak wasze drz ?? Bo po zdjęciach mi to wygląda na to samo :P Bardzo bym prosił o opinie :P

 

Pozdrawiam :D

 

 

przyjzyj sie jeszcze raz dokładnie zdjecia,nie sa takie same choc sa bardzo podobne,wrecz identyczne sa z lewej strony tzn od rozrusznika druga strona czyli prawa jest zupełnie inna,sa inne kartery i nie wiem czy nie skrzynia,w koncu masz tam wsteczny w moto brak.Wał,cylinder głowica sa raczej takie same.Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

 

pozdro

Edytowane przez davopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MichuPl

silnik do LTZ jest bardzo podobny jak do DRZ są one z jednej "serii" z tym ze z lekkimi zmianami podobnie jak w DRZ mamy silniki E i S/SM

 

silniki w DRZ mają po ok 42 i 49 KM a LTZ ma ok 37 jeśli dobrze pamiętam

poniżej masz link z danymi DRZ i LTZ

 

http://209.85.135.104/translate_c?hl=de&ie.../language_tools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MichuPl

lt-r 450 też ma serducho z tej samej serii

hmmm a jakby tak głowice i cylek od ltr-a do drzety zapakować ......

 

 

tylko co na to wał z korbowodem w DRZ ?? czy to wytrzyma bo skrzynia chyba tak, trzeba by było porównać te elementy i czy cylinder będzie pasował do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie.

W ktorym miejscu najlepiej sie podpiac do instalacji z zasilaniem do GPS?

bannerfor.jpg

EXC 250 2ttttttt

EXC 400 R jak Rules,

DRZ 400 ADV oddana w dobre rece,

Romet 700 Pegaz - dzieciństwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu najlepiej sie podpiac do instalacji z zasilaniem do GPS?

hmmm, gdzie najlepiej to nie wiem, moge napisac gdzie ja sie wpiolem ;)

jako ze w mojej swiatla pala sie caly czas po przekreceniu kluczyka

poprostu podlutowalem sobie kacabelki do gniazda zarowki swiatla postojowego :)

moj gps to garmin vista c wlozona miedzy zegary a oslone lampy z prawej strony

jakiego gps'a chcesz uzyc i jak rozwiazales mocowanie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...