Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wroce w niedziele do moto to się go sprawdzi.

 

PS będac w miedzyczasie internetowym motonitą szukając po stronach odpowiedzi znalazłem bardzo ładną fotograficzną instrukcję montazu kopniaka do wersji S.

Jakby komuś potrzebne było tłumaczenie niech daq znać.

 

http://mr-cob.smugmug.com/gallery/136763/3/5047711#P-1-15

Edytowane przez skacowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co sie stalo temu silniku?

 

i jeszcze jedno pytanie:jak kupilem sobie drz-400,i raczej chyba na pewno jest to wersja enduro,to jaka literka do niego pasuje sposrod wymienionych w 1 poscie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko to samo co w każdym innym motocyklu czyli filtry, oleje itp. żadnych newralgicznych punktow raczej DR-Z nie ma.

 

Kupiłeś tą o której dyskutowaliśmy przed tem w tym temacie? :buttrock:

 

Tak, kupiłem właśnie tą :biggrin: moto jest bardzo zadbane, silnik pracuje cicho, luzów niema. Już wiem, że warto wyposażyć się w osłony chłodnic i zabezpieczyć śruby stojanu. Czy warto oddać moto do serwisu na ogólny przegląd obejmujący m.in. sprawdzenie/regulacja zaworów np.- chce mieć poprostu pewność co do silnika? Ile za taką przyjemność serwis może sobie zaśpiewać?

Edytowane przez k_smart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem właśnie tą :) moto jest bardzo zadbane, silnik pracuje cicho, luzów niema. Już wiem, że warto wyposażyć się w osłony chłodnic i zabezpieczyć śruby stojanu. Czy warto oddać moto do serwisu na ogólny przegląd obejmujący m.in. sprawdzenie/regulacja zaworów np.- chce mieć poprostu pewność co do silnika? Ile za taką przyjemność serwis może sobie zaśpiewać?

 

 

Za regulacje zaworów serwisy krzyczą od 80zł do 150zł. Wymień olej, wyczyść i wyreguluj gaźnik, sprawdź łożysko na wirniku od pompy wody, wymień płyn w chłodnicy, sprawdź łańcuszek, zobacz jak tam żyje zestaw tłokowy (tłok + pierścienie), korbowód, łożyska w kołach, w tylnim zawieszeniu, wata w tłumiku. Te podstawowe zabiegi pomogą uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie sezonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img207.imageshack.us/img207/2513/zbiorniczekru4.jpg

 

Napiszcie mi do czego jest ten zbiorniczek (do amortyzatora?) i czy on powinien być czymś zalany czy pusty?

Przeglądałem fotki na bikepics'ie i niektóre mają coś w nim a u niektórych jest puste.

 

Zastanawia mnie to i proszę o osoby, które wiedzą o co chodzi aby mi to wyjaśniły.

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img207.imageshack.us/img207/2513/zbiorniczekru4.jpg

 

Napiszcie mi do czego jest ten zbiorniczek (do amortyzatora?) i czy on powinien być czymś zalany czy pusty?

Przeglądałem fotki na bikepics'ie i niektóre mają coś w nim a u niektórych jest puste.

 

Zastanawia mnie to i proszę o osoby, które wiedzą o co chodzi aby mi to wyjaśniły.

 

Pozdrawiam!

Fiba

 

To jest chyba zbiorniczek wyrównujący poziom cieczy chłodzącej. U mnie jest pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz świeżo kupione moto, sprawdź czy mocowanie amora do tylnego wachacza (tzw. koziołek) nie jest już wyrobiony. Ostatnio jak regulowali mi zawory w Pland Position (coś koło 125 zł z VAT) to od razu sprawdzili co warto poprawić i okazało się, że ten koziołek już na boki chodzi. Powyrabiane są tulejki, puściły uszczelniacze i... zaiweszenie nie chodzi tak płynnie jak powinno. Komplet naprawczy w PP około 800 zł. W Będzinie... w motomartin 340 :cool:

 

Po świętach zabieram się za robotę.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...