Skocz do zawartości

Kask do 400zł


Rekomendowane odpowiedzi

postaram sie, aczkolwiek moze byc ciezko(w okolicy generalnie nie ma takich sklepow,przynajmniej tak mi sie wydaje{moze jeden w pt}, a do lodzi mam ok. 50km jestem z okolic piotrkowa)

a co mozecie powiedziec o markach dobrych jakosciowo helmofonow w tym zakresie cenowym?

pozdrawiam

 

PS. chodzi mi o kaski integralne...

Edytowane przez movalis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz Nolana N85? Dla mnie jest za głośny, będę kupował Suomy a ten chciałem i tak na wiosnę za 4 stówki sprzedać. Ma 3 miesiące chyba coś koło tego, czarny, kupiony oczywiście jako nowy, antifog, dobrze wentylowany. Jak coś to priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mozecie powiedziec o markach dobrych jakosciowo helmofonow w tym zakresie cenowym?

 

mogę powiedzieć, że forum nie zaczęło się od Twojej na nim rejestracji. wyszukiwarka po prawej u góry, o kaskach masz kilkaset tematów - w tym kilkanaście, z którymi powinieneś się zapoznać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, przymierzam się do zakupu kasku motocyklowego
Mój budżet to 400 zł.

Myślałem o Lazer Bayamo Z-Line wzorując się na podsumowaniu z Motogen: http://www.motogen.pl/Tanie-kaski-motocyklowe-podsumowanie,18678.html

Czy kask nadal jest wart uwagi w tym przedziale cenowym czy może coś innego ?
Chciałbym konkretną propozycje kasku który ostatecznie mógłbym wybrać.

 

Co do typu kasku to taki jak ma Lazer Bayamo z-line.

Pozdrawiam icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shine : Ja posiadam takowy, ale niestety chyba mój egzemplarz to niedoróbka, lub po prostu tak głośne są już fabrycznie.

 

Takie już są, nic nie poradzisz. Mam 2 Lazera, w pierwszym miałem poważny wypadek (świetnie spełnił swoją rolę, popękał ale nie rozpołowił się, ładnie pochłonął energię, szybka nie popękała, poza wstrząśnieniem mózgu nic nie miałem - czyli dobry kask). Zarówno jeden jak i drugi dość głośne, ale przynajmniej wiem z doświadczenia, że bezpieczne i to jest dla mnie najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub też coś od LS2.

 

Kupiłem LS2 FF384 dla pasażerów. G*wno bezlitosne. Może i ma jakieś osiągnięcia w testach i faktycznie ochroni głowę, ale za to komfort zerowy. Już przy 50km/h głośne to cholerstwo, a do tego kosmicznie niewygodne. Gdybym miał w tym jeździć na co dzień, to skoczyłbym w nim na główkę do pustego basenu.

 

Co do Lazer'a, miałem na głowię Borę i LZ6, nieporównywalnie lepszy od ww LS2.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak wyzej, szukam jakiegos dobrego kasku na motor do okolo 400zl? Cos polecacie?

 

Dokladnie bede jezdzil na romeciku co wyciaga max z wiatrem w plecy okolo 110 km/h.

Zazwyczaj smigam po okolicznych wiochach co oznacza, ze srednia predkosc wynosi okolo 50km/h, a biorac pod uwage, ze jest ze mnie weekendowy motocyklista bede jezdzil glownie latem (szalec raczej nie bede).

Najbardziej mi zalezy na tym aby kask mial jak najwiekszy przewiew i byl w miare bezpieczny.

Jakby co to nosze okulary - wiec musi kask byc do nich dostosowany.

 

Znajomy poleca HJC CS-15 - co o nim myslicie?

 

 

Dzieki za odp

Edytowane przez krzynu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł to jeden z adminów tego forum ma czapkę z daszkiem. Ciężko będzie. O HJC słyszałem dużo dobrego, a sam używam takiego od 7 lat. Tylko że mój to jest szczytowe osiągnięcie tej firmy. Nie wiem jak nizsze modele.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie : jaką różnicę sprawi głowie czy gwizdnie w asfalt z prędkością 50 km/h z Hayabusy, a jaką z romecika?

Wyceniłeś swoje zdrowie na 4 stówy.

Czyli chcesz żebyśmy Ci polecili byle co, byle w tej cenie...

Kup cokolwiek co będzie Ci idealnie leżało na głowie... Najlepiej w miejscu gdzie ktoś kumaty wytłumaczy Ci niuanse i pomoże cokolwiek dobrać. I nie kupuj zdalnie... Przymierz najpierw! Koniecznie!

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie : jaką różnicę sprawi głowie czy gwizdnie w asfalt z prędkością 50 km/h z Hayabusy, a jaką z romecika?

Wyceniłeś swoje zdrowie na 4 stówy.

 

A no roznica jest taka, ze jak ktos wydal na NOWY motor 4tys to kupic kask za 400 zl bo go NA TAKI STAC.

A JAK GO STAC NA MOTOR ZA KILKANASCIE TYS TO KUPI KASK ZA TYSIAC ALBO DWA.

Mam nadzieje, ze teraz zrozumiesz jaka jest roznica.

 

Zraszta gostek pare postow wyzej napisal, ze mial wypadek w bayamo i go on DOBRZE OCHRONIL.

Czyli tak, na razie juz mam na liscie w takim razie lazer bayamo oraz hjc cs 15. Jeszcze jakies polecacie w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...