Skocz do zawartości

Motoryzacyjne marzenie na 4 kołach


Jaskier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh mi sie od dawna sni Hummer H1 w wersji wojskowej :icon_evil:

Z innych to niesamowicie oryginalny Polonez 3-drzwiowy lub Coupe (w sumie może ze 30 ocalalych sztuk, o ktorych wiadomo, do naszych czasów :crossy:) którego wytrwale poszukuje od 4 lat :icon_eek:

Z obecnie produkowanych niesamowicie podoba mi sie Honda Civic Type R...

A i jakis amerykanski muscle car :>

Edytowane przez Raptor

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wueska, nie zdajesz sobie sprawy jak ten stary amerykanski zlom byl nie praktyczny, jak czesto sie psul i na jak niedlugo starczal.

To co produkowaly koncerny amerykanskie przed poczatkiem lat 90 tych wola o pomste do nieba, chyba ze wazniejszy jest dla ciebie styl niz funkcja.

Dla mnie zawsze funkcja jest na pierwszym miejscu.

Poza tym przenosisz swoje odczucia z filmu na rzeczywistosc, prawda jest taka ze te samochody mimo mocy silnikow byly za wielkie i za ciezkie, zeby naprawde szybko dalo sie nimi jezdzic.

Co do kultowosci to wlasnie Jaguar E type jest kultowym samochodem, a nie jakis Mustang bedacy masowa produkcja przez 20 lat :icon_exclaim:

 

Adam M.

 

Czy BSA A65 z lat 60 nie była droższa, mniej zaawansowana technologicznie, gorzej wyposażona i bardziej zawodna od japońskiej konkurencji? Jeśli stawia Pan zawsze funkcję na pierwszym miejscu to co robi ten motocykl w Pana garażu?

 

Tak, amerykańskie samochody z lat 60, 70 nie miały najlepszych osiągów, nie były ekonomiczne, miały szereg innych wad, jednak czy to jest ważne? Po prostu miały w sobie to coś, co sprawia, że dzisiaj są to pojazdy kultowe. Samochody spalające 3 l na 100 km nikogo wtedy nie interesowały. Co z tego, że nie miały szans pod względem osiągów z lekkimi MG? To nie o to chodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA jest w moim garazu dlatego ze daje mi jakis challenge techniczny i kazdy wyjazd jest przygoda. Poza tym jestem od samego poczatku mojej motocyklowej kariery weteraniarzem - coraz nowsze i bardziej zaawansowane technicznie japonskie appliance nic dla mnie nie znacza ani nic mi nie daja ( tzn zadnej przyjemnosci ).

Ale nie przenosze do rzeczywistosci oczekiwan ze bedzie sie zachowywala jak motocykl Jamesa Bonda w filmach z lat 60 tych ( w ktorych grala ) i jadac na niej nie czuje sie demonem predkosci :)

Z drugiej strony funkcja sie liczy - jest to dalej motocykl, ktorym mimo wizerunku weterana, moge swobodnie poruszac sie we wspolczesnym ruchu i wyprzedzic wiekszosc samochodow spod swiatel.

Co do amerykanskich samochodow to wybacz, pewnie to roznica 2 generacji ale kultowe dla mnie to moga byc Dussenbergi, 16 cyl Cadillac czy 12 cyl Packardy lat 30 tych, ale nie masowa powojenna produkcja w setkach tys egzemplarzy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od najbardziej realnych : Ładna utrzymana beczka(w123) w silniczku 2,4d, w normalnyum kolorku bo czesto maja jakies ceglaste, oliwkowe, ot poprostu wspanialy samochodzik za mala kase

 

Nastepny w kolejnosci jest citroen xm w full wypasie

http://moto.allegro.pl/item261172266_citro...4v_rarytas.html

za nieduza kase mamy niesamowicie wygodny samochod i w miare oryginalny :icon_eek:

 

pozniej to jakas stara sklasa mercedesa i bmka 6 !!

 

 

O dodatkowy to vw t2 camper :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmiare realne:

1) Stary amerykanski szkrzydlak - DeVille z konca lat 60, Eldorado ...

2) VW ogorek, najchetnie Bully,

 

zupelnie realne:

1) BMW E23 z silnikiem >3,5

2) Subaru Legacy 2.0 Turbo

 

No i cos zupelnie nierealnego

FORD FALCON XB COUPE 74-77 >w replice Black Interceptor z filmu MadMax 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie mam nic konkretnego

ale gdybym teraz mogl miec 3 zyczenia a propos pojazdow to pewnie byloby to na dzien dzisiejszy:

1. nowe moto klasy turystyk

2. samochod uzytkowy (na dzisiaje bardzo mi podchodzi Volvo s60)

3. i cos jeszcze ale jeszcze nie wiem co. moze skuter do miasta albo autko dla kobity. cos w stylu 307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmiare realne:

1) Stary amerykanski szkrzydlak - DeVille z konca lat 60, Eldorado ...

2) VW ogorek, najchetnie Bully,

 

zupelnie realne:

1) BMW E23 z silnikiem >3,5

2) Subaru Legacy 2.0 Turbo

 

No i cos zupelnie nierealnego

FORD FALCON XB COUPE 74-77 >w replice Black Interceptor z filmu MadMax 1

 

Kurcze, janciownik od tego Falcona to aż mi się łezka w oku zakręciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza konkurencja jest BMW, w przypadku ktorego chcialbym miec kazdy model od e21, wiec zdjecia pomijam. A z innych:

 

Mercedes-Benz W126 SEC

1

Koniecznie nisko, koniecznie na szerokiej feli z parapetem i bardzo chetnie jasna skora. Ponadczasowa linia i w ogole cacy.

 

Mercedes-Benz W215 CL

1

2

Tez kozak.

 

Mercedes-Benz R230 SL

1

2

Ogolnie nie lubie Mercedesow, ale to jest chyba genialny samochod. Sport, cabrio, elegancja, wygoda i przy wchodzeniu w obroty wybucha wulkan.

 

Volkswagen Golf MK1

1

2

Z jakims dobrym swapem byloby cud, miod, malina.

 

Volkswagen Caddy MK1

1

2

Najlepszy pickup kiedykolwiek wyprodukowany. No i moto na pake mozna zaladowac.

 

Alfa Romeo Brera

1

2

No nie wiem, dla mnie to auto jest przepiekne.

 

Audi RS4 B7

1

2

 

Mazda RX8

1

2

 

Porsche Cayenne

1

2

Z trojki Q7, Touareg i Cayenne bez zastanowienia wzialbym Cayenne.

 

Porsche Carrera GT

1

2

Z trojki Enzo, SLR i Carrera GT bez zastanowienia wzialbym Carrere GT.

 

I to chyba wszystko. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...