Skocz do zawartości

Fotoradar - złapią mnie ?


KamilOpole
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To powiedzcie, jade drogą jednojezdniową dwu kierunkową i jest fotoradar na poboczu i patrzy na jadących ,dajmy na to, Z miasta.

Czy jadąc w przeciwnym kierunku, dajmy na to DO miasta, fotoradar cyknie mi fote jak sie oddalam??

Witam!

Cyknie i to na pewno! Niedawno zapłaciłem za fotkę od tyłu

Pozdrawiam!

Robert

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz zastanawaim sie czy mi nic nie przyjdzie,

kilka dni temu jechalem 19tka na trasie lubartow-kock i w firleju cyknela mi pucha fote z przodu, widzialem tylko blysk w obiektywie radaru i pojechalem dalej bo raczej majac fote z przodu moga mi nagwizdac.

jakies 400 metrow dalej mina mi zrzedła, na poboczu ustawiono cos w stylu kamery przemyslowej, ktora tym razem mogla mi lapnac blachy.

 

Czy spotkal sie ktos z takim patentem, zeby kilkaset metrow za radarem stala jakas dodakowa kamera itd ???

 

bo jak tak to juz moge kase na mandacior odkladac :crossy:

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robią jeszcze jeden numer - kontrole kaskadowe.

 

Stoi sobie foto, obok cywilny pojazd z krawężnikiem w środku, który przez radio daje cynk do patrolu stojącego 500 metrów dalej. Żeby było śmieszniej patrol oprócz kasowania złapanych na fotoradar posługuje się suszarką wycelowaną w jadących w drugą stronę.

 

Wczoraj (niedziela 28.10.2007) taka akcja była na drodze wlotowej do Mrągowa. Skurczybyki schowali fotoradar tak dokładnie za drzewem, że za nic w świecie nie szło wypatrzyć z odpowiedniej odległości. Kawałek dalej w zatoczce autobusowej czekał komitet powitalny. A siedziało ich tam ze 3 radiowozy. Jakiś zlot suszarkowy mieli czy co? ;)

 

 

PS> W RMF FM mówili dziś, że warmińsko-mazurskie dostało nowe pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Liczba tych pojazdów zwiększa się z 3 do 12 pojazdów. Nowe mają podobno rozpędzać się w 6 sekund do setki i osiągać prędkość blisko 250 km/h. Oj - będzie trudno w przyszłym sezonie...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jakby sie złapać na taki radar, poczym zawrócić zamin komitet powitalny by mógł zauważyć i pojechać w przeciwnym kierunku to czy by skumali ?

U mnie stoją jak sie jedzie przez las i komitet stoi jakieś 900 m dalej za zakrętami dopiero. a jako że bocznych dróg nie ma to każdy sie łapie.

Ale jakby zawrócić.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co słyszałem (wiadomość nie potwierdzona u źródła :buttrock: ) to radary są ustawione albo na zbliżające, albo na oddalające pojazdy. tym samym jest niemożliwe, żeby robiły zdjęcia w obu kierunkach.

 

Te stare z taką beżową obudową chyba tak.

Niestety maja już nowsze takie czarne podobne z kształtu do kamery i bez jednolitej obudowy. To chujostwo łapie z przodu, z tyłu z boku i nawet jakbyś spadał z góry na dół.

Wiedza ta kosztowała mnie 100zł i 2 pkt.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj dostałem drugą fotkę z tej samej wycieczki. :) Tym razem z przodu.

Ograniczenie do 40, niby roboty drogowe - przez kilkanaście kilometrów równa prosta droga przez pola. Ani jednego człowieka, ani jednej maszyny drogowej a szeroko tak, że kombajnem możnaby na trzeciego wyprzedzać. Po ch*j tam to 40? I cyknęli mnie na 73 km. Pachnie mi to jak 300 zł i 6 pkt.

ku*wa, nawet nie mam z czego zapłacić.....

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz ponoc mateczka UNIJA dala kupe kasy na nowe radary inne ustrojstwo do notowania predkosci...

niedlugo radary beda na kazdym dzrewie i strach bedzie nawet po podwroku wlasnym smigac...

 

Kup sobie spray na blachy i radar nie poradzi. Uwazac trzeba na psy w fordach i skodach z kamerami w zderzakach z 2 litrowymi silnikami .

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w niemczech powyżej 180km/h radar nie zdąży cyknąć, nie wiem jak to jest u nas, A co do kamerki w samochodzie to na 10 z Wawy do Torunia lata srebrna skoda Oktavia kombi z radarkiem(nr rej. WSE V296-mogę się mylić co do dwóch ostatnich cyfr) i nagrywa w okolicach Sierpca najczęściej no i widziałem że często mają klientów :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh krew mnie zalewa, jak czytam o tym, że państwo poluje na obywateli. W Wielkiem Brytanii fotoradarów jest cała masa, ale przynajmniej są dobrze oznaczone. A w Polsce? Nie zawsze stawiają znaki o kontroli, a same stojaki malują na szaro żeby czasem ktoś z daleka nie zauważył.

 

Zwiększenie ilości videoradarów z 2 do 12? Fantastycznie :clap: Najlepiej wszystkie radiowozy wymienić na nieoznakowane :clap: Kto w ogóle wymyślił oznaczenia policji. Przecież łapiąc z przyczajki więcej się zarabia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Juz niedługo w PL beda "normalne" kamery czy te co robia fotke z tyłu. Znajac zycie w PL bedzie to na lewo czyli sama kamera bez pasów na ulicy. W UK sa te kamey i musza byc odblaskowe w kolorze jakby zółtym wiec trzeba byc slepym zeby nie zauwazyc. W nocy wystarczy mignac długimi i z daleko pojawia ze pomaranczowe kwadraty na poboczu .tymbardziej ze pydło ma ok. 70x70 cm. Do tego sa pasy na ulicy - malowane w poprzek ok. 50cm dlugie, ok. 30-50 sztuk, jakby drabinka , na srodku kazdego pasa przy kamerze. Na podstawie tych linii oblicza sie predkosc pojazdu bo jak sama kamera zrobi fotke to ludzie moga sie klocic ze maszyna nie ma atastu czy ze cos szwankuje bo jechalem 20 kmh a jak kamera zrobi 2 fotki co 1 sekunde to policza ile linii minales w ciagu tego czasu.

 

Zalezy tez na jaka predkosc jest ustawiona kamera. W Londynie wiem ktora jest 100% ustawiona na ok. 31-32 mph a limit jest 30. W innym miejscu jest limit 50 mph a kamera robi foto powyzej 65mph dopiero. Moze tez byc tak ze kamery maja zmienne ustawienia zaleznie od pory dnia. W dzien/godziny szczytu ma mała tolerancje a np. w nocy ma 10-15 mph ponad limit. Tak czy inaczej jak widze zolte pudlo to jade ile trzeba. Teraz sa tez nowe kamery - o wiel mniejsze i zawieszone wiele wyzej jakies 5-7 m na ziemia. Trudniej je zauwazyc bo wysoko. Ale linie na ulicy nadal sa. Poza tym teraz wprowadzają calkowicie cyfrowe kamery czyli wiele wiecej kierowcow dostanie mandat bo film juz sie nei skonczy w kamerze i bedzie robilo foty do oporu. pozdro.

 

PS. cieszcei sie ze w PL tka malo radarów jest. W UK jest tego tyle ze glowa boli. W droze do pracy, raptem kilka dzelnic dalej, ok. 20km dystans,mijam ok. 13 fotoradarów. Do tego ok.6 skrzyzowan z kamera i kilkaset zwyklych kamer przysłowych (zakaz skretu, zakaz zawracania, podwojna ciagla, kamery parkingowe i na kazdym pasie BUS co kilkaet metrow) do tego tunel pod Tamiza wypchany kamerami, szczególnie po ostatnim wypadku z udzialem motocykla w tunelu napakowali tego jeszcze wiecej. A pracuej jako kurier moto wiec owe kamery sa moim utrapieniem, bo im szybciej jade tym wieksza wyplata bedzie a 12pkt w ciagu 3 lat to dyskfalifikacja.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...