Skocz do zawartości

Pytanko


Motocyklistka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeeezu, co za głupoty piszecie :P

Zastanówcie się chwilę, zanim klikniecie w klawiaturę..

Dziewczyna jest od wczoraj na forum, nic o niej nie wiecie, z tego co pisze - nie ma własnego motocykla, generalnie nawet nie napisała czy umie jeździć, a wy jej radzicie jak obejść prawo i zrobić papier bez wyjeżdżenia tego, co ustawowo wyjeżdzić MUSI (osobne pytanie - wielokrotnie tu podnoszone - czy człowiek po 20 h ósemek umie jeździć, czy tylko prowadzić motocykl..)

POGIĘŁO WAS?

 

Niech sobie idzie do dobrej szkoły na pełne 20 h jazd - nawet jak umie, to na pewno nie straci czasu (w końcu są treningi doskonalenia jazdy motocyklowej nie? :icon_razz: ).

ps. znam to z autopsji - prawko zrobiłam dopiero w zeszłym roku(sic!), wyjeżdziłam pełne 20 h i poza wszystkim innym (tajemnica służbowa :cool: ), miałam ubaw po pachy (sorry chłopaki... ;) )

 

Właśnie, kobieto a Ty w ogóle kiedyś dosiadałaś motocykla?

 

Panowie zastanówcie się co piszecie o zdaniu prawka bez jazd... Chyba coś się w głowach poprzewracało... :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawanie zimą jest bardzo dobre, bo w razie niepowodzenia, masz czas na poprawke nie tracąc nic z sezonu. Ja zdawałem i w grudniu na (A) i w na początku marca na (A1) i było oki. Tyle że na kursie miałem 30 minut ósemek i 2 razy wyjechałem na miasto. Jesli Ty nigdy nie jezdziłaś na motocyklu i musisz przejść cały kurs i wyjezdzic wszystkie jazdy (plac+miasto) to bym zaczekał do wiosny, bo pewnie nie masz nawet zadnego motocyklowego ubrania wiec mozesz sie tylko jakiejs choroby nabawić.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze się zagada... uprzedzam że to nie jest legalne.. ale ten pomysł podrzucam tylko w przypadku gdy już jeździłaś np. skuterem czy motorowerem.. bo oszczędzasz wtedy czas (a może i trochę kasy).. w moim przypadku przejeździłem na kursie 2h i tylko na placu.. egz za pierwszym podejściem! :buttrock: paru kumpli zrobiło podobnie..

 

Ja bym takich rzeczy na forum nie pisał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wtrace cosik od sie>>>>nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu kumpel poszedl w zimie na egazmin na prawko, a ze motor nie odpalil to zdal :notworthy: bez szemrania :crossy:

pozdro :crossy:

 

 

:flesje:

 

Nie ma to jak profesjonalne podejście ośrodków do zdających...

 

U mnie też nawaliła mz (zerwała sie linka gazu), ale zaraz wyciągnęli drugą ;) I dobrze, bo zdawałem już w ostatnim z możliwych terminów (późny październik). Gdyby nie to czekałbym do wiosny.

 

Pzdr.

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ciepłe ciuchy, wolny czas i kase to zacznij już dziś ... pogadaj z instruktorem, zaplanuj godziny ... tydzień wcześniej poproś o papier ... zapisz sie na egazmin i wio. Masz szanse. Wyjeżdzonych godzin nigdy za mało.

 

Najważniejsza sprawa, instruktor ma nauczyć Ciebie cos wiecej niż te zabawne osemki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Gdyni z terminami na egzaminy, ogólnie teraz egzaminów na kat A powinno być mniej ( wiekszosć stara sie to zrobić latem ) więc okres oczekiwania powinien sie skrócić. Wolne godziny u instruktora też napewno są liczniejsze.

 

Podejdż do ośrodka egzaminacyjnego i zapytaj na kiedy mają wolny termin na teorie i praktyke. Dodaj do tego czas na wyjeżdzenie godzin kursowych i będziesz wiedziała czy nie wypadnie to w styczniu ( kiszka by była ).

 

Lodem sie nie przejmuj ... jak nie zrobią tego drogowcy, to rozjeżdzą go kierowcy. Zreszta sama policz, i zastanów sie czy teraz czy na wiosne.

 

A jak u Ciebie z jazdą, jeżdziłaś wcześniej ... czy to zupełne początki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.jezdzilam jako pasazer.Bylam niedawno na zlocie i zachorowalam na jazde motorem,no i wogole ci ludzie byli niesamowici,wiem ze jechac na taki zlot samochodem to bzdura,wiec wiecej tak nie chce,co innego poczuc tak jak wszyscy inni.Jednym slowem bylo super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jak nie zdasz egzaminu i chcesz zrobić szybko prawko to piszesz odwołanie o przyśpieszenie kursu z powodu jakiegoś tam, koleżanka napisała że musi dojeżdżać na korepetycje...itd. to miała w ciągu 2tyg. egzamin. I tak jak pisali koledzy wcześniej że zależy od ośrodka czy kursy na A są robione i od pogody, jak ja sie teraz umawiałem na egzamin na A to mi powiedzieli że jak by spadł śnieg to pewnie bym tylko na placu miał a plac jest zawsze odśnieżony.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ośrodka. Niektóre mają określone terminy "od, do" a inne przeprowadzają egzaminy cały rok jeśli tylko danego dnia pogoda pozwala.

U nas (Tarnów) można cały rok, chyba ze warunki atmosferyczne lub inne przyczyny uniemożliwiają prowadzenie egzaminów :crossy: .

Prawda :buttrock: Tak jest w wielu miastach, gdzie są osoby z zacięciem menadżerskim na stanowisku naczelnika ośrodka egzaminacyjnego. Niestety, reszta naczelników to geje nieudolne, które patrzą tylko na kalendarz, zamiast na prognozę pogody.

 

(...)

ps. znam to z autopsji - prawko zrobiłam dopiero w zeszłym roku(sic!), wyjeżdziłam pełne 20 h i poza wszystkim innym (tajemnica służbowa :flesje: ), miałam ubaw po pachy (sorry chłopaki... :icon_mrgreen: )

A ja miałem presję pewnego Marka, żebyś zdała za pierwszym razem. Żądam satysfakcji za przeżyty stres :flesje:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos wyjeżdżonych godzin na kursie - mój instruktor w swojej kadencji motonity jeździł tylko pare dni na jawie 350 (Zaznaczam, że na kurs nie przyszedłem uczyć się jazdy, a jedynie na wyjeżdżenie obowiązkowych godzin); Instruktorem na kat. A został tylko z przyczyn finansowych. Zawsze lepiej uczyć dwóch kategorii, no nie ? :icon_biggrin: Ze swojej strony dodam jedynie, że WORD w Szczecinie prowadzi egzaminy do pierwszych dni grudnia bodajże.

 

Pozdrawiam Krystian :buttrock:

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem presję pewnego Marka, żebyś zdała za pierwszym razem. Żądam satysfakcji za przeżyty stres :evil:

 

 

oj, chłopaku lepiej uspokój emocjonalność :) - w twoim wieku to zabójcze (to raz) i stracisz jeszcze bezpowrotnie opinię najspokojniejszego instruktora we wsi (to dwa).

Ja tam się bawiłam wyśmienicie z wami wszystkimi i choćby tylko z tego powodu nie zrezygnowałabym z ani jednej jazdy. A powodów było jeszcze wiele ofc.

 

 

ps. i twoja presja to doprawdy mysia piczka przy mojej presji zadania za pierwszym razem :icon_razz:

take a minute and think about it :) :icon_razz: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...