Skocz do zawartości

Honda CRF 450X, a KTM EXC450R


W?ODAR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piaskett, jeździsz CRFą, powiedz czy 450 X ma zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, czy jak 450R tego nie ma.

Na jednym ze zdjęć zamieszczonych przez Enduromastera, widać taki zbiornik, między poprzeczkami ramy, na samym dole pod silnikiem, a kiedy oglądałem 450R na żywo tego tam nie było.

W sumie do jazdy w terenie (nie na torze) gdzie prędkości mogą być mniejsze taki zbiornik to sie może przydać :biggrin:

 

 

X ma Rka nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

A ja mam pytanie do posiadaczy CRF 450X i R. Chodzi mi o roznice w mocy. Czy jest ona znaczna i czym jest spowodowana. Czy moze jest jakas opcja oddlawienia X, bo mysle ze nie jest to tylko kwestia wydechu jak przeczytalem wyzej. No i jak sie ma jeszcze ta roznica w mocy do zywotnosci silników obydwu wersji. Z góry dziekuje za rzetelne rozwianie moich watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crf 450x bardzo fajny sprzęt lekki mocny super pali z guzika.

Ostatnio pojechaliśmy w Karpaty na Ukrainę 2 szt CRF450X i 2szt exc 450 zrobiloiśmy nie całe 1000 km moto bardzo porównywalne i na trasie i w terenie, ociupinkę crf więcej pali ale to już kwestie przełożeń.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno porównywac sprzętu cross i enduro bo to dwa inne typy motocykli

 

crf to typowa crosówka tylko z dołozonym rozrusznikiem i oświetleniem (chyba w polsce nawet homologacji nie ma )

 

exc to sprzęt pomyslany od samego początku jako enduro

 

czyli crf to jest sprzęt wyrywny który rwie i trzęsie :bigrazz:

 

a exc jest mięciutki i łagodnie oddaje moc :bigrazz:

 

oczywiście porównując tylko te dwie maszyny chociaż są z innej bajki

 

 

strzałek

 

ja osobiście na honde bym juz sie nie przesiadł

ale ja już stary jestem :biggrin:

Edytowane przez PINOKIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno porównywac sprzętu cross i enduro bo to dwa inne typy motocykli

 

crf to typowa crosówka tylko z dołozonym rozrusznikiem i oświetleniem (chyba w polsce nawet homologacji nie ma )

 

exc to sprzęt pomyslany od samego początku jako enduro

 

czyli crf to jest sprzęt wyrywny który rwie i trzęsie :bigrazz:

 

a exc jest mięciutki i łagodnie oddaje moc :bigrazz:

 

oczywiście porównując tylko te dwie maszyny chociaż są z innej bajki

strzałek

 

ja osobiście na honde bym juz sie nie przesiadł

ale ja już stary jestem :biggrin:

 

 

Oj coś się koledze pokręciło crf 450x to zupełnie inny pojazd od crf450, rónic jest tyle że można by nowego posta zacząć, to że jest guzik i świeci światełko to tylko pozory widoczne na pierwszy rzut oka

w skrócie różnice to :

tłok

korba

uszczelki

dodatkowy kanał w cylindrze

przełożenie skrzyni biegów

wydech

tylny błotnik

instalacja

zbiornik wyrównawczy

gaźnik

zawiecha

Jednym słowem to świetne ugładzone moto do endurowania ale (nie crossówka)

Testując oba na sportowych końcuwkach czyli EXC 450 i crf 450x moim zdanie bardzo poruwnywalne z przewagą zawieszenia w hondzie

Edytowane przez globtdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś się koledze pokręciło crf 450x to zupełnie inny pojazd od crf450, rónic jest tyle że można by nowego posta zacząć, to że jest guzik i świeci światełko to tylko pozory widoczne na pierwszy rzut oka

w skrócie różnice to :

tłok

korba

uszczelki

dodatkowy kanał w cylindrze

przełożenie skrzyni biegów

wydech

tylny błotnik

instalacja

zbiornik wyrównawczy

gaźnik

zawiecha

Jednym słowem to świetne ugładzone moto do endurowania ale (nie crossówka)

Testując oba na sportowych końcuwkach czyli EXC 450 i crf 450x moim zdanie bardzo poruwnywalne z przewagą zawieszenia w hondzie

 

chodziło mi o to że honda zrobiła z crf enduro na siłe

 

(przy okazji możesz mi powiedzieć jakie są różnice w zawieszeniu ??

i jaki wpływ mają uszczelki ??)

 

znaczy silnik jest za wyrywny zawieszenie za twarde rozstaw osi za mały

 

wystarczy pojeździć HM żedby zobaczyć jak powinno wyglądać enduro

 

dla mnie idealny sprzet to beta zebrali wszystko co najlepsze ze wszystkich sprzętów i wyszedł motorek cudeńko

 

edit

 

poczytałem troche o wersji x

masz racje troche zmian zrobili tyle że niewiele ich czuc :bigrazz:

Edytowane przez PINOKIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to KTM.Jesli w CRF masz mało mocy kup exc 525.Ogólnie kat jest pionierem w motocyklach enduro i każdy się z tym zgodzi.Wybór osprzętu,jest cały pakiet którym można rozbudować Kata.Dostęp części

jest ogromny i calkiem przystępny w cenie.No i rozwiązania techniczne które ułatwiają endurowanie,obsługe sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam pytanie, co myślicie o CRF 450 X(na ten "X"kładę szczególny nacisk, bo jestem już człek "wiekowy" i chcę mieć taki mały czerwony guziczek na kierze, a tak serio zależy mi na homologacji drogowej) i jak, waszym zdaniem ma się ona do KTMa EXC 450 R. (w obydwu przypadkach mam na myśli sprzęty nowe)

Z tego co sie orienuję, przynajmniej na wiosnę tego roku to CRF X sprzedawana w polskich salonach nie posiadała homologacji i jest normalną drogą nierejestrowalna. Jesli informacja okazałaby sie nadal aktualna-pozostają inne motocykle.

 

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orienuję, przynajmniej na wiosnę tego roku to CRF X sprzedawana w polskich salonach nie posiadała homologacji i jest normalną drogą nierejestrowalna. Jesli informacja okazałaby sie nadal aktualna-pozostają inne motocykle.

 

 

 

Zgadza się CRF 450x tak jak i Honda XR650R oficjalnie w Polsce nie posiadają homologacji, co nie oznacze że nie można ich zarejestrować myślę że przyładem może być http://polkasteam.pl/xr650r/xr650r.html

http://polkasteam.pl/xr650r/Upragniony%20odbior/ motocykle nowe i odebrane w salonie, jeżdżą zarejestrowne.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

chodziło mi o to że honda zrobiła z crf enduro na siłe

 

(przy okazji możesz mi powiedzieć jakie są różnice w zawieszeniu ??

i jaki wpływ mają uszczelki ??)

 

znaczy silnik jest za wyrywny zawieszenie za twarde rozstaw osi za mały

 

wystarczy pojeździć HM żedby zobaczyć jak powinno wyglądać enduro

 

dla mnie idealny sprzet to beta zebrali wszystko co najlepsze ze wszystkich sprzętów i wyszedł motorek cudeńko

 

edit

 

poczytałem troche o wersji x

masz racje troche zmian zrobili tyle że niewiele ich czuc :bigrazz:

 

 

 

Crf450X i wersja R to tylko na pozór te same motocykle i różnica nie opiera się jedynie na rozruszniku czy światłach.Praca silnika X-a jest dużo spokojniejsza,występują inne przełożenia skrzyni biegów,zawieszenie jest bardziej miekkie niż w wersji R.To,że w obydwu przypadkach przeczytasz na nim napis Showa,jeszcze nic nie znaczy.Różnica pomiędzy uszczelkami pod głowice pomiędzy tymi modelami wynosi 0,5mm,co wiąże sie z innym stopniem sprężania.Silnik absolutnie nie jest zbyt wyrywny nawet na przełożeniu 13/51.W porównaniu z EXC 450 Honda dużo lepiej reaguje na dodanie gazu,szbciej się "wkręca" ,posiada akumulator o sporej pojemności,a działanie magicznego przycisku jest wzorowe.Moje osobiste odczucia sa takie,że motocykl jest bardzo przyjazny użytkownikowi i pomimo możliwości "przesiadki" na EXC-R 08,przyszły sezon mam zamiar przelatać swoja CRF450X 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja obecnie poszukuje crf450x z mozliwoscia rejestracji tak rocznik 2008, jak by ktos cos takiego posiadal to prosze dac znac. moge zaplacic badz zamienic z doplata - crf 450r

 

 

http://moto.allegro.pl/item1069962190_hond...ard_enduro.html

 

Tylko pewnie bez homologacji i możliwości rejestracji :icon_rolleyes:

Edytowane przez .:Paweł:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...