Skocz do zawartości

ContiRoadAttack VS Dunlop Qualifier


viperPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ;)

Tematów o oponach było już dużo, więc pozwolę sobie spłodzić jeszcze jeden :biggrin:

 

Idzie zima, trzeba do zabawki kupić kapcie. W grę wchodzą nowe kapcie, nie żadne leżaki czy używki.

Do tej pory użytkowałem Dunlopy D207 oraz D207RR - opony wiśmienite, szczególnie RR.

Trzymały idealnie na zimno, mało uślizgów nawet na naszych brudnych drogach, zamknięcie 5 letniej mocno wyjechanej gumy nie powodowało wilgoci w gaciach. Jedyny minus jaki zauważyłem: miała tendencję do prostowania motocykla w ostrych zakrętach, być może to kwestia naszych wspaniale wyprofilowanych zakrętów.

 

Rozum podpowiada aby kupić Qualifier jako oponę pozbawioną wad D208.. więc na chłopski rozum i lepszą od D207(z której byłem całkiem zadowolony). Wąż w kieszeni oraz wygląd bieznika zachęca do ConiRoadAttack (conti sporty nie wchodzą w grę - nie ma na nie promocji :D )

 

Z tego co się orientuję po przeczytaniu archiwalnych postów to ContiRoadAttack dość mocno ewoluował się z opony prawie sportowej w stronę turystycznego kartofla w chwili obecnej, co mnie troszkę martwi.

 

Testy z motorrada czytałem, ponoć conti ma tendencje do shimmy. Ale tym chyba nie ma co się martwić bo CBR`a jest anty shimmowa raczej :clap:

 

Najcenniejsze będą dla mnie słowa osób używających conti jak i qualifier, niemniej jednak słowa uzytkowników contiroadattack kupionych w tym czy zeszłym roku także mile widziane.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mocno interesujący. W mojej 954 miałem D 208 i generalnie fajnie było, ale jak się robiło zimno albo mokro (zwłaszcza zimno i mokro) to nie była już tak fajna. W sumie nic złego się nie stało, ale to dlatego, że uważałem. Teraz mam road attack i o dziwo jestem z niej zadowolony. moim skromnym zdaniem tak samo trzyma przy suchum i ciepłym asfalcie i lepiej przy mokrym i zimnym. Widzę, że na pasach jest trochę gorzej niż 208. Co do shimmy to tendencje takie same jak z 208 - czyli bez amorka lepiej nie jeździć. Na torze nie jeżdżę, ale na drogach publicznych sobie nie żałuję, więc to co piszę sprawdziłem przy wszystkich dostępnych prędkościach :biggrin: , na razie zrobiłem na niej jakieś 4 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Aker za rzeczową i budująca wypowiedź. Coraz bliżej jestem zakupu tych ContiRoadAttacków, nawet stylistycznie bardzo fajnie się prezentują :biggrin:

 

Pees. ile dałeś za komplecik, i gdzie ? Ja mam zamiar kupić na mynetmoto.com w cenie ~ 220 Euro wraz z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ... poprzedni zestaw opon Dunlop Qualifery.

Dobre, nierewelacyjne. Tył na mokrym, na Katowickiej, na złączeniach łat miał paskudną przypadłość, mianowicie robił MYK ... na piątym biegu przy 160-180. Czyli na mokrym niekoniecznie. Na suchym doskonała.

Przód zużywa się szybko, niby jest jescze bieżnik ale przy puszczeniu kierownicy i w zakrętach dostaje drgań.

Tył wytrzyma do 6tys, płócienko wyłazi po 9tys :crossy:

Obecnie dojeżdżane Conti Road Attac. Najlepsza guma jaką miałem do tej pory. Doskonałe trzymanie ... na mokrym ... na mokrym jestem dupa nie biker więc ZERO negatywów.

Duuuużo większa trwałość. Przód ( moim zdaniem ) wytrzyma dłużej od tyłu tak ze 3-5tys.km.

I to na tyle ...

 

Do zakupu u Błockiego 900zł + dostawa. Niby ceni się więcej ale jak się postawisz to ... :clap:

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale dziwnie zachowywaly sie na mokrym, na suchym calkiem fajnie.

Qualiffiery dla mnie super! W kazdych warunkach czy cieplo czy zimno, deszcz czy slonce trzymaly bardzo fajnie. Bardzo dobrze rowniez spisywaly sie na torze. Bardzo polecam!

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale dziwnie zachowywaly sie na mokrym, na suchym calkiem fajnie.

Qualiffiery dla mnie super! W kazdych warunkach czy cieplo czy zimno, deszcz czy slonce trzymaly bardzo fajnie. Bardzo dobrze rowniez spisywaly sie na torze. Bardzo polecam!

 

 

Mamy całkowicie odmienne wrażenia z jazdy :buttrock: eee ... dziwne.

Nie mówię o jeździe na torze.

Chyba że miałeś gumy w inne specyfikacji ... no, te literki na końcu symbolu opony. Moje Qualifery były zwykłe sportowo-turystyczne bodajże (?) z oznaczeniem M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...