Skocz do zawartości

Mapa Europy za free


Szpadi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem opcji szukaj i nie znalazłem, więc zakładam ten temat.

 

Tutaj: http://www.mapki.pl/google/wyznacz_trase/ można sobie wstępnie zobaczyć planowaną trasę, ewentualnie poszczególne odcinki.

Mapa posiada fotki satelitarne i opcję hybrid.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda przynajmniej do wstępnego planowania podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżei chodzi o Polskę to Targeo jest o wiele dokładniejsze. A europa elegancko chodzi na map24.pl

 

A zumi to już w ogóle total jezeli chodzi i zdjęcia satelitarne. Można własny dom oglądać.

 

pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zumi to już w ogóle total jezeli chodzi i zdjęcia satelitarne. Można własny dom oglądać.

 

Może to nie mapa, ale tutaj:

http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm

to nawet własne auto na parkingu zobaczysz :icon_mrgreen: - motocykla nie dostrzegłem :crossy:

Kiedyś zgubiłem trasę w terenie i dopiero po powrocie do domu i zerknięciu na te fotki zorientowałem się gdzie źle skręciłem :D

Żeby tak mieć ze sobą laptopa z netem w trasie to by człek wiedział za którą chałupą ma skręcić... i co jest za tymi drzewami lub za tamtą górką....

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam do ściągnięcia za free z netu program GoogleEarth w polskiej wersji językowej.

Można dzięki niemu zobaczyć swój dom lub jakikolwiek inny na całym świecie.

Działa też jak mapa. Wytyczasz traskę np.: Warszawa-Ateny i nie tylko masz ją wyznaczoną jak na mapie z podaną ilością kilometrów do przebycia. Zobaczysz każdy zakręt w górach w Macedonii, rozjazd na autostradzie w Grecji. Możesz pokonać traskę z punktu A do B z perspektywy poziomego lotu nad ziemią. Totalnie wypasiona funkcja!!! Dostępne są również zdjęcia wybranych miejsc (na całym świecie). Klikasz świecące punkty i jesteś na plaży Prewelli, w ruinach Akropolu w Atenach, czy na ulicach Budapesztu lub na brzegu Balatonu.

Zajefajny program. Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dzięki niemu zobaczyć swój dom lub jakikolwiek inny na całym świecie.

Tylko wtedy jak jest pokrycie zdjęć satelitarnych. A że wielkie USA ma nas w duuużym poważaniu, to w Polsce domów nie zobaczysz......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie mapa, ale tutaj:

http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm

to nawet własne auto na parkingu zobaczysz :lalag: - motocykla nie dostrzegłem :icon_twisted:

Kiedyś zgubiłem trasę w terenie i dopiero po powrocie do domu i zerknięciu na te fotki zorientowałem się gdzie źle skręciłem :icon_biggrin:

Żeby tak mieć ze sobą laptopa z netem w trasie to by człek wiedział za którą chałupą ma skręcić... i co jest za tymi drzewami lub za tamtą górką....

 

Fajnie, że temat się rozwinął trochę. Wiele fajnych rzeczy. Ta wymieniona przez Jack-Jawę jest ok, ale nie chodzi pod Operą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem opcji szukaj i nie znalazłem, więc zakładam ten temat.

 

Tutaj: http://www.mapki.pl/google/wyznacz_trase/ można sobie wstępnie zobaczyć planowaną trasę, ewentualnie poszczególne odcinki.

Mapa posiada fotki satelitarne i opcję hybrid.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda przynajmniej do wstępnego planowania podróży.

 

 

Na tej stronie jest Google Earth

Tutaj link do oficjalnej strony - http://maps.google.com/

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie mapa, ale tutaj:

http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm

to nawet własne auto na parkingu zobaczysz :) - motocykla nie dostrzegłem :)

Kiedyś zgubiłem trasę w terenie i dopiero po powrocie do domu i zerknięciu na te fotki zorientowałem się gdzie źle skręciłem :biggrin:

Żeby tak mieć ze sobą laptopa z netem w trasie to by człek wiedział za którą chałupą ma skręcić... i co jest za tymi drzewami lub za tamtą górką....

Niestety te zdjecia sa z przed kilku lat .. i w niektórych miejscach sa juz nie aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie sprzed co najmniej dwoch lat ,przynajmniej mojej miejscowosci :D

Fakt :( Przejrzałem te fotki pod względem aktualności i rzeczywiście są dość stare :buttrock:

Mogli by je zaktualizować...

Ale drogi główne (autostrady :biggrin: ) i ścieżki w lesie to na szczęście często się nie zmieniają :icon_arrow:

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie sprzed co najmniej dwoch lat ,przynajmniej mojej miejscowosci :buttrock:

 

 

ja mogę powiedzieć że zdjęcia Siedlec są z przed co najmniej czerwca 1999 roku :buttrock: (wtedy odwiedził nas Jan Paweł II a na tych zdjęciach nie ma jeszcze nawet śladu przygotowań do Jego przyjęcia, nie mówiąc już o obiektach które po Jego wizycie na pamiątkę w naszym mieście zostały). Powiem wam że fajnie się patrzy na miasto z góry i wyłapuje różnice między dniem dzisiejszym a 'tamtejszym'. Z takim sentymentem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć że zdjęcia Siedlec są z przed co najmniej czerwca 1999 roku :crossy:

:wink: To rzeczywiście stare... już wtedy robili takie fotki z kosmosu? :crossy:

Fotki mojej okolicy są z przed ponad dwóch lat. poznaje to po hipermarketach i budowanej obwodnicy. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam teraz Motorrad Tourenplaner. Podono szpecjalnie wynajduje ladne dróżki na motory zwłaszcza w Alpach czy innej Europie. Jak potestuję (znaczy jak zadziała, bo teraz nie pojadę w Alpy :icon_biggrin: ) to się odezwę.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...