Skocz do zawartości

Mapa Europy za free


Szpadi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągam teraz Motorrad Tourenplaner. Podono szpecjalnie wynajduje ladne dróżki na motory zwłaszcza w Alpach czy innej Europie. Jak potestuję (znaczy jak zadziała, bo teraz nie pojadę w Alpy :D ) to się odezwę.

 

 

W końcu ktoś pomyślał głównie o motocyklistach :buttrock:

 

Wiele ciekawych miejsc jadąc główną trasą po prostu nie da się zauważyć. Taki program w końcu pomoże odkryć trasę w większym stopniu i pozwoli na nią spojrzeć z innej perspektywy.

 

Koniecznie podziel się wnioskami, lub powiedz skąd to ściągnąć to dojdziemy do nich sami :icon_razz:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ściągam teraz Motorrad Tourenplaner. Podono szpecjalnie wynajduje ladne dróżki na motory zwłaszcza w Alpach czy innej Europie. Jak potestuję (znaczy jak zadziała, bo teraz nie pojadę w Alpy :buttrock: ) to się odezwę.

Minęło już trochę czasu... masz już ten program? warto zassać ??? Mów :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa! Troszki zapomniałem.. :buttrock:

 

No więc progarm jest BARDZO git. Jest to motocyklowa wersja PC Navigator europe, i co jest najlepsze to ma zaznaczone BARDZO dużo (to w końcu cała Europa) dróżek "widokowych". Sa one specjalnie zaznaczone, chyba na zielono. Jako test zbliżyłem na moją okolicę (gdzie dróżek jest trochę) i te takie "popularniejsze" są rzeczywiście zaznaczone. Gdzie indziej są już gotowe traski, i w Polsce jest parę fajnych - cały czas trzeba brac poprawkę, że dla nich nasz kraj to dzicz i trzeci świat, także jest nieźle.

 

Wszelakie punkty widokowe i przełęcze są oznaczone. A w alpach każda przełęcz z opisem, procentem spadku, kiedy otwarta, itp. Dilerzy, mototreffen motele, hotele - co kto chce tez zaznczone.

 

Trasy można zapisać do kompa, wydrukować spiskę, albo - i to jest fajne - eksportować do systemów nawigacji.

 

Troszkę trzeba poczekać na ściągnięcie, ale warto

 

http://www.saugstube-server.to/-saugstube....etails&ID=68869

 

No i oczywiśce alles im deutsch, co mni mniej pasuje, ale jeszcze verstehen :bigrazz:

 

Powodzenia!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa! Troszki zapomniałem.. :biggrin:

 

No więc progarm jest BARDZO git. Jest to motocyklowa wersja PC Navigator europe, i co jest najlepsze to ma zaznaczone BARDZO dużo (to w końcu cała Europa) dróżek "widokowych". Sa one specjalnie zaznaczone, chyba na zielono. Jako test zbliżyłem na moją okolicę (gdzie dróżek jest trochę) i te takie "popularniejsze" są rzeczywiście zaznaczone. Gdzie indziej są już gotowe traski, i w Polsce jest parę fajnych - cały czas trzeba brac poprawkę, że dla nich nasz kraj to dzicz i trzeci świat, także jest nieźle.

 

Wszelakie punkty widokowe i przełęcze są oznaczone. A w alpach każda przełęcz z opisem, procentem spadku, kiedy otwarta, itp. Dilerzy, mototreffen motele, hotele - co kto chce tez zaznczone.

 

Trasy można zapisać do kompa, wydrukować spiskę, albo - i to jest fajne - eksportować do systemów nawigacji.

 

Troszkę trzeba poczekać na ściągnięcie, ale warto

 

http://www.saugstube-server.to/-saugstube....etails&ID=68869

 

No i oczywiśce alles im deutsch, co mni mniej pasuje, ale jeszcze verstehen :biggrin:

 

Powodzenia!

 

Dzięki za reckę. Niestey niemiecki całkowicie dla mnie jest niekomunikatywny w formie pisanej :-). Jeżeli program nie jest po angielsku nawet nie próbuję.

A są może jeszcze jakieś podobne?.

Powoli trzeba planować sobie wypady przyszłoroczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako test zbliżyłem na moją okolicę (gdzie dróżek jest trochę) i te takie "popularniejsze" są rzeczywiście zaznaczone. Gdzie indziej są już gotowe traski, i w Polsce jest parę fajnych - cały czas trzeba brac poprawkę, że dla nich nasz kraj to dzicz i trzeci świat, także jest nieźle.

 

Trasy można zapisać do kompa, wydrukować spiskę...

 

Troszkę trzeba poczekać na ściągnięcie

 

Ciekaw jestem tych tras w Twoich okolicach, bo to też i moje okolice :notworthy:

Jako że plik rzeczywiście ogromiasty (jaka wersja jest do ściągnięcia - trial?) mam prośbę abyś wrzucił gdzieś "zrzuty" z monitora mapek tych tras.

Tak aby można choć troszkę się zorientować o możliwościach tego programu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tych tras w Twoich okolicach, bo to też i moje okolice :icon_mrgreen:

Jako że plik rzeczywiście ogromiasty (jaka wersja jest do ściągnięcia - trial?) mam prośbę abyś wrzucił gdzieś "zrzuty" z monitora mapek tych tras.

Tak aby można choć troszkę się zorientować o możliwościach tego programu.

pzdr

 

Link powyżej jest do donkey. Full version, całe DVD 4GB. Ale warto. Co do trasek - tak się przedstawia kawałek okolicy - to co pogrubione na zielono to kawałki "widokowe". Jak sam widzisz - nie jest źle...

 

http://i163.photobucket.com/albums/t301/mjaxa1/traski.jpg

 

Generalnie, gdyby nie niemiecki to byłoby idealnie, ale jak się nie ma co się lubi.. :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę ściągał :crossy: Ciekawe ile to potrwa :biggrin:

 

Większość z tych "zielonych" to już znam.

Ale znam też parę kawałków których tu nie ma :clap: (może dlatego że są na zakazie? :icon_mrgreen: )

Jeżeli ktoś nie zna tych stron to na pewno przyda się mu taka mapka.

Fajny efekt można osiągnąć porównując (nakładając) te mapki z MOTORRADa na fotki z http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm

Spróbuj bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości - ja będę tego używał do planowania tras za granicą. W okolicy to wolę po swojemu - na czuja i na wspomnienia - kiedyś dużo po górach chodziłem..

 

Powodzenia!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...