Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Kostka przód i tył

2. Odrzuć crossy, bier enduro. Jakie? Takie w najlepszym stanie, od najpewniejszego sprzedawcy... No i dostępność części zamiennych. Nie wiem jak jest pod tym względem z Cagiwą z końcówki lat '80? Tyle że to chyba cross...

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

chcę kupić motocykl dla 6 latka i proszę o poradę gdyż słabo znam sie na temacie.

Pierwsze co znalazłem to takie coś:

http://allegro.pl/mini-quad-50-cc-repti-2-suw-spalinowy-easy-start-i6177190705.html

ale wolę sie upewnić czy to warto kupować

dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o motocyklu, a link dotyczy quada. Ale jeśli chodzi Ci o Moto, to mogę Ci polecić Yamahe PW50 lub PW80 albo Hondę CRF50.

Dla 6 latka PW50/CRF50 będzie bardziej przyjazne, ale niestety już po roku dzieciak z tego wyrośnie i będziesz musiał wymieniać na większe.

Te motki maja pół automatyczne 3 biegowe skrzynie biegów, bez sprzęgła, dwusuwowy silnik z dozownikiem oleju i są niezniszczalne, bezawaryjne i bardzo łatwe w prowadzeniu. Dzięki temu dziecko szybko się uczy jazdy na moto i nie zniechęca się, ze coś nie działa itp.

Jedyne ograniczenie to uruchamianie kopniakiem, z czym dziecko sobie nie poradzi, ale i tak w tym wieku zawsze musi być pod nadzorem.

Mój syn w wieku 6 lat wsiadł na PW80, po godzinie już jeździł, a miesiąc temu jako 8 latek powiedział mi „tatuś, to już jest za wolne, kupmy coś większego”:))

Tak wyglądała ta Yamaha PW, która niedawno sprzedaliśmy..

1e3812227df3f6e99d8ddf350d2050ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

moto dla 6 latka za 5 tys. wow takie są ceny czy co? bo w szoku jestem. tansze są? pewnie tak ale czy jakoś też taka sama?

 

a ten quad z linka za 1 tys? rozumiem że skoro cena 5 razy niższa to i jakoś 5 razy gorsza?

może byc i quad, dla niego nie ma różnicy, może nawet ciekawszy i chyba bezpieczniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem te PW80 z obrazka za 4.000 PLN w idealnym stanie.

To nie jest tanie hobby, także w klasie dziecięcej. Musisz dokupić kask, kombinezon, buty, rękawice itd.

Co do tego quada - nie pomogę, ale to musi być wyjątkowy szajs. Ponadto dziecka na quadzie nie możesz odstępować na krok, ponieważ przy wywrotce quad może przygnieść dzieciaka i zrobić mu wielką krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poszukuje swoje pierwsze moto w teren(na asfalcie śmigam już wiele lat). Jako, ze w przyszłym sezonie planuje kupić i tak yamahe fz6 to enduro może być totalnie bez homologacji(i tak nie mam zamiaru go opłacać). Moto będzie użytkowane w 100% lasy i łąki. Budżet jaki chciałby przeznaczyć do 4tys(chyba, ze coś fajnego by się znalazło to 7... trudno. Yamaha poczeka;)). Moto będę użytkować weekendowo, wypady co 2-3 tyg. Myśle, ze rocznie Max 50mth. Ważne są dla mnie tez koszty eksploatacyjne, wiec sprzęty co wymagają wymiany tłoka co 30mth odpadają. Ogólnie chciałbym się zamknąć rocznie w budzecie 1 Max 1.5 tys. Z góry dzięki za pomoc i jeśli palnalem coś głupiego to proszę się nie nabijać, bo jestem zielony w tym temacie ;) Aha. Chciałbym aby moto wystarczyło na kilka sezonów wiec moto typu yamaha dt 125 odpada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po lasach nie wolno :P 4k to malo, 7k wg mnie to minimum za cos skladnego. zwazywszy na fakt, iz chcesz kupic moto na pare lat. rozwaz cos 400-450ccm w 4T, np. honda xr400r

Cześć. Poszukuje swoje pierwsze moto w teren(na asfalcie śmigam już wiele lat). Jako, ze w przyszłym sezonie planuje kupić i tak yamahe fz6 to enduro może być totalnie bez homologacji(i tak nie mam zamiaru go opłacać). Moto będzie użytkowane w 100% lasy i łąki. Budżet jaki chciałby przeznaczyć do 4tys(chyba, ze coś fajnego by się znalazło to 7... trudno. Yamaha poczeka;)). Moto będę użytkować weekendowo, wypady co 2-3 tyg. Myśle, ze rocznie Max 50mth. Ważne są dla mnie tez koszty eksploatacyjne, wiec sprzęty co wymagają wymiany tłoka co 30mth odpadają. Ogólnie chciałbym się zamknąć rocznie w budzecie 1 Max 1.5 tys. Z góry dzięki za pomoc i jeśli palnalem coś głupiego to proszę się nie nabijać, bo jestem zielony w tym temacie ;) Aha. Chciałbym aby moto wystarczyło na kilka sezonów wiec moto typu yamaha dt 125 odpada :(

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej wszystkim.

Powoli zaczynam zdawać sobie prawko A2, toteż chciałbym podpytać bardziej zaawansowanych ludzi w "błotnych" sprawach o niektóre rzeczy. :)

 

Mianowicie, czy jeżeli założyłbym opony kostkę do Suzki DR-Z 400 w wersji SM dałaby radę pojeździć na lekkich hałdach / podjazdy / piach?

Moje pytanie wzięło się stąd, że owe moto jest dosyć ciężkie jak na teren (146 kg).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się tylko szkoda sprzęt na asfalt tyrać w lesie, ponadto nie będzie się jeździło tak dobrze jak motocykle przygotowanym do enduro. SM a enduro to nie tylko opony. Wałkowane pierdylion razy.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 50 na pewno wyglądałby ciekawie ;P

 

Gdybym dla mojego syna miał coś na początek wybrać to ja bym szukał czego takiego:

 

https://www.olx.pl/oferta/kawasaki-klr-250-4t-CID5-IDwYY4T.html#71e361e147

 

Mój pierwszy motocykl, łagodny w oddawaniu mocy ale bardzo sprytnie radzi sobie w terenie. Jedyna wada to ciężkawy ale nie ma dramatu. Ja miałem sztukę z '89 ;) nie ma co się kierować rocznikiem, najważniejszy stan...

 

A jak nie to ja bym brał coś w stylu dt 125



albo kmx 125

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Powoli zaczynam zdawać sobie prawko A2, toteż chciałbym podpytać bardziej zaawansowanych ludzi w "błotnych" sprawach o niektóre rzeczy. :)

 

Mianowicie, czy jeżeli założyłbym opony kostkę do Suzki DR-Z 400 w wersji SM dałaby radę pojeździć na lekkich hałdach / podjazdy / piach?

Moje pytanie wzięło się stąd, że owe moto jest dosyć ciężkie jak na teren (146 kg).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. : )

SM ma:

 

kola 17" wiec:

 

-kostki jak beda to drozsze niz w standardowym rozmiarze 21/18.

-przednie kolo bedzie lapac dziury i slabo przechodzic przez przeszkody z uwagi na swoj niewielki rozmiar

 

mozna zawsze kupic drugi set, ale pozostaje kwestia hamulca przedniego.

 

zawias USD:

 

-sztywniejszy od S/E, nie bedzie dobrze wybieral

-mniej skoku?

-latwiej uszkodzic dolne lagi

 

Hamulec przedni:

 

-moim zdaniem najwiekszy minus SM przy lekkiej jezdzie offroad. duza tarcza, ktora latwo pogiac. jest dosc nisko i moze cos wylapac, a wieksze ramie = wieksza sila.

 

przelozenie na napedzie:

 

-drogowe, moze meczyc silnik i sprzeglo w terenie.

 

tyle mi przychodzi do glowy. waga faktycznie jest dosc duza, ale nie czuc tego na moto. jezdze S'ka od 2 miesiecy i zdziwilem sie, ze nie czuc roznicy pomiedzy Honda XLR125R (127kg). dopiero jak wsiadlem na XLR ponownie to poczulem sie jak na BMXie.

 

Dałoby się tylko szkoda sprzęt na asfalt tyrać w lesie, ponadto nie będzie się jeździło tak dobrze jak motocykle przygotowanym do enduro. SM a enduro to nie tylko opony. Wałkowane pierdylion razy.

szkoda, nie szkoda to kwestia indywidualna. zawsze lepiej wsadzic kostke i zobaczyc, czy enduro sie podoba nizeli od razu kupowac pod to moto. takie jest moje zdanie. koszty ewentualnych zniszczen beda podobne, jedynie hamulec przedni moze zrobic roznice. komfort jazdy zdecydowanie bedzie inny. walkowane, czy nie, nikt nie karze Ci sie 4jku udzielac :*

 

Co wybrać dla 16 latka, 188cm wzrostu i 62kg wagi? Początkujący:

 

Yamaha yz80

 

Honda CR80

 

Orion 150cc

 

Yamaha dt 50mx

 

Suzuki Cross 2003 80cc

 

Ktm 125cc

kawal z niego chlopa. ponizej 125ccm przewaznie motorki maja mniejsze gabaryty, a "dorosle" staja sie od 125. takze proponowalbym 125/250. 2t/4t to kwestia preferencji i stylu jazdy: lajtowo, czy ostre upalanie. roznia sie takze masa, aczkolwiek w tych pojemnosciach "ciezkich" nie bedzie. jezeli jest zupelnym laikiem to 4T bedzie rowniej oddawac moc. sa tez ludzie, ktorzy polecaja 2T na pierwszy moto, gdyz technika jazdy jest bardziej wymagajaca i wiecej sie czlowiek uczy. z uwagi na duzy wzrost warto poprzymierzac sie do roznych modeli wsrod znajomych, jesli jest taka mozliwosc. producenci nikogo nie powinni zdziwic: Honda>Suzuki>Kawasaki>Yamaha, waznym kryterium wyboru marki przy starych motorkach jest dostepnosc czesci zamiennych w okolicy. ktm bedzie zauwazalnie drozszy w utrzymaniu od pozostalych. to troche taki iphone, niby fajny, niby polecany, a czerwony i tak szybszy xD

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie karze Ci sie 4jku udzielac :*

 

Nie rozumiem tej zaczepki, udam że jej również nie widzę...

 

SM ma:

 

kola 17" wiec:

 

-kostki jak beda to drozsze niz w standardowym rozmiarze 21/18.

 

 

Swoją drogą ciekawy pomysł żeby na felgi SM zakładać kostkę (bo tak wynika z tego co napisałeś). :clap: Chylę czoła.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem tej zaczepki, udam że jej również nie widzę...

 

 

Swoją drogą ciekawy pomysł żeby na felgi SM zakładać kostkę (bo tak wynika z tego co napisałeś). :clap: Chylę czoła.

bo nie lubie odpowiedz w stylu "ale to juz bylo". mozesz sobie darowac blyskotliwe odpowiedzi tego typu, badz "Na 50 na pewno wyglądałby ciekawie ;P" - wystarczy napisac, ze to za maly moto. nie kazdy siedzie w Twojej glowie.

 

a co felgi bezdetkowe, czy szerokosc Ci nie pasuje?

autor zapytania pisze o zakladaniu kostek do SM - chyba nie doczytales :)

napisalem "jak beda" Misiu.

 

no i ta Twoja odpowiedz: "Dałoby się tylko szkoda sprzęt na asfalt tyrać w lesie, ponadto nie będzie się jeździło tak dobrze jak motocykle przygotowanym do enduro. SM a enduro to nie tylko opony." - to opony, czy kola? :D

 

powiem Ci jednak szczerze 4jku. ostatnio widzialem husqvarne 701SM i sie zakochalem. wszedlem na http://husqvarnamotocykle.pl/supermoto/701-supermoto/ i docenilem kunszt inzynierow KTMa, ktorym udalo sie skonstruowac czterotakta bez glowicy. musialo sie to drastycznie przelozyc na spadek masy :D szacuneczek

Edytowane przez emes321

Forum nie służy do zdobywania wiedzy, informacje znajdź sobie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...