Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właśnie niedawno sprzedałem swoje BMW F 650 GS i chciałbym przesiąść się na coś stricte w teren, ale z tablicami. Po szybkim przeglądzie rynku po głowie chodzą mi takie maszyny jak Yamaha WR 400 albo np. KTM ECX 200. Nie wiem właściwie w co powinienem celować, bo nie będzie to mój mierwszy motocykl, ale czuję pewien respekt jeśli chodzi o moc tych maszyn w połączeniu z małą masą (BMW miało 70KM i 200kg, zdarzyło mi się wpaść w błotko ale w takich warunkach to było krówsko). Chciałbym dobrać sobie coś odpowiedniego rozmiarem i mocą na czym mógłbym pouczyć się techniki a potem pobawić w błotku itp. (nie koniecznie mx) :) Mam 175cm wzrostu - czy to będzie problem?

Jeśli ktoś byłby łaskaw to tutaj link do ogłoszenia które obserwuję:

http://allegro.pl/yamaha-wr400f-zarejestrowana-nie-yzf-crf-xt-ttr-i4069569869.html

 

nigdy nie mialem stycznosci z wrf 400 ale z tego co czytalem to raczej model mocno nieudany tak ze jak mi juz ktos na tym forum radzil ja tobie powtorze wr 400 sobie daruj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy można pisać że wr400 się nie kupuje ?? to motocykl nieudany , ma setki wad wieku dziecięcego 90% egzemplarzy w PL jest zgnojona , z tego co słyszałem są już problemy z częsciami do nich-omijać jak starą 4T husqę czy bardzo stare bergi, chyba że jesteś kolekcjonerem dziwolągów i masz gruby portfel na renowację i nie planujesz często jeździć :D

 

wyszukiwarka nie boli pierwszy temat z góry

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/165802-co-sadzicie-o-wr-400-f-wady-i-koszty-utrzymania/?hl=wr400f&do=findComment&comment=2113913

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie. Poszukuje swojego pierwszego moto(2t) do ok 5500zł. Musi nadawać sie na tor, zarejestrowane i łatwy dostep do czesci. Doświadczenie małe, polecacie exc 125/200, czy szukać czegos tańszego do nauki jazdy? Prosze o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie brzmi -zdajesz sobie sprawę z kosztów utrzymania exc ?? czytałeś poświęcone mu tematy i wiesz że trzeba mieć do niego gruby portfel ?? że to nie wsk że leje się mixol i skręcam drutem to co odpadnie ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na sezon tłok-400, co 2 korba 400 do tego jakies uszczelki, łożyska itp No i jakies drobne naprawy w trakcie sezonu, oleje itp No i oczywiście najważniejsze paliwo z 8/100 pewnie połknie + olej. 1500 rocznie wystarczy na czesci ?
Jesli sie myle prosze o wyprowadzenie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zawitała w mojej makówce chęć polatania na hard enduro, dotychczas ujeżdżałem tylko duże ciężkie maszyny i tutaj mam doświadczenie: Yamaha TDM 850 była też FZ6 Fazer a od 3 lat BMW R 1100 GS. Z uwagi na to, że kawał chłopa ze mnie (192 cm i 100 kg) nie za bardzo wiem nad jakimi modelami się skupić, powinny to być raczej średnie pojemności ale z moimi gabarytami to musi być sprzęt odpowiednio wysoki. Czytam tematy z tym związane od jakiegoś czasu ale ciężko znaleźć podpowiedzi. Budżet jaki chce przeznaczyć na zakup to 5000. Czy moglibyście coś polecić?

Edytowane przez Jaro_G

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5 kola to tylko jakis cross 250 w 2T ...hard enduro bym nie szukal , nawet jak sprawne i na chodzie to bedzie to juz wrak.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow cross 250 2T :ohmy: przecież ja tego nie ogarnę.... A jakie konkretnie modele, chodzi mi zasadniczo o moje gabaryty :-)

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...