Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się tam bardziej wydaję , że on pękł od złego dokręcania. Zwróćcie uwagę że tuż przy spawie jest nakrętka. Ktoś leciał śruby jak mu pasowało zamiast na krzyż i dowalił od razu na maxa zamiast stopniowo i dlatego pękło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem to moto ponad rok temu w małopolsce. Z resztą obszernie opisałem całą wizytę w tym temacie. Wtedy to był absolutny zlom :)

--------------

Znalzłem:

 

"Cena w normie faktycznie miał wszystkie dokumenty i był zarejestrowany.

Jak chłop go wytoczył z garażu to już wiedzieliśmy że wracamy z niczym do domu smile.gif

Na pierwszy rzut oka wszystko było w stanie tragicznym. Plastiki połapane zipami (trytkami). Do wymiany były po prostu wszystkie łożyska. Kiwały się koła, stery no i dolne łożysko PDS było skończone. Naciskam na motor ręką żeby zobaczyć jak tam tłumienie tylnego amorka to nie dość że byłem w stanie docisnąć go prawie do końca to po puszczeniu motor podskakiwał na 10cm nad ziemię...

Już tak od niechcenia poprosiliśmy żeby go odpalił. Co dziwne motor załapał od pierwszego strzała. Ale nie ucieszyło nas to bo tłuk się niesamowicie. To już nie było popukiwanie korby itp tylko łomot każdego możliwego elementu silnika. Apogeum wszystkiego było to jak zobaczyliśmy że cylinder od tyłu jest na około obspawany!

Najzabawniejsze było święte przekonanie właściciela (ok 20 lat mówiący nie zrozumiałym dla nas języku pozamiejskim) że motor jest na prawdę w świetnym stanie. Strasznie bulwersował się na nasze uwagi.

 

Generalnie odradzam. Kumpel przyjechał go oglądać aż z Warszawy...

Koszty naprawy i doprowadzenia wszystkiego do ładu przekroczyły by na 100% wartość motoru. A było napisane że stan bardzo dobry...

 

Pisze cały ten wywód żeby nikt tam przypadkiem specjalnie nie jechał z drugiego końca Polski.

Pozdro! "

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

potrzebuje waszej rady co do zakupu motoru. Szukam obecnie jakiejś maszyny do tak na prawdę nauki jazdy w terenie. Chodzi mi przede wszystkim o jazdę po lesie. Mimo że mam 187cm wzrostu i ważę prawie 90kg z tego co się doczytałem, na początek wszyscy polecają 125.

Jako że ma być to pierwszy motocykl, chciałbym mocno ograniczyć koszt zakupu, gdyż zdecydowanie więcej postanowiłem przeznaczyć na strój, gdyż przypuszczam że dość często mogę mieć bliskie spotkania z ziemią:)

 

W necie znalazłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/yamaha-dt-125-do-rejestracji-i2025529766.html

 

Czy ktoś mógłby mi coś doradzić, czy taki właśnie motor jest dla mnie odpowiedni?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje waszej rady co do zakupu motoru. Szukam obecnie jakiejś maszyny do tak na prawdę nauki jazdy w terenie. Chodzi mi przede wszystkim o jazdę po lesie. Mimo że mam 187cm wzrostu i ważę prawie 90kg z tego co się doczytałem, na początek wszyscy polecają 125.

Jako że ma być to pierwszy motocykl, chciałbym mocno ograniczyć koszt zakupu, gdyż zdecydowanie więcej postanowiłem przeznaczyć na strój, gdyż przypuszczam że dość często mogę mieć bliskie spotkania z ziemią:)

 

W necie znalazłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/yamaha-dt-125-do-rejestracji-i2025529766.html

 

Czy ktoś mógłby mi coś doradzić, czy taki właśnie motor jest dla mnie odpowiedni?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Jeśli w tek kasie to nic innego Ci nie pozostaje za bardzo. Zainwestuj za to w porządne ubranie bo wywrotki na początku będziesz miał często, a najgorzej jest gdy komuś po mocniejszej glebie zaraz na początku przygody z enduro włącza się blokada psychiczna. Trudno się później przełamać i podkręcać tempo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tek kasie to nic innego Ci nie pozostaje za bardzo.

Ja na DT nigdy złego slowa nie powiem. Pod koniec sezonu trafiłem na przejażdżkę z ekipą w której prowadzący jechał na DT 125.

W tej ekipie byli goście dużo lepiej jeżdżący odemnie ale ani ja ani oni nie mogli nadążyć za tym chłopem na DT. Miał niesamowitą technikę jazdy. Na szczycie kilkukilometrowych głazowych podjazdów czekał na nas znudzony mimo ze my wszyscy szliśmy grubbym piecem.

Zatem DT to świetny sprzęt i jak ktoś ma talent to nie jednemu na wyczynowej maszynie pokaże jak się jeżdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dt 125 lepiej spróbować poszukać rx125 kdx125 albo crm 125 -kilka KM więcej, o niebo lepszy zawias, geometria i z reguły parę kg mniej...

 

dt 125 to bardzo fajne trwałe moto ale-są lepsze :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Kupe lat mnie tu nie bylo :)(jakies 5 lat) Mam do was pytanie czy to caco jest warte 21000zł ?? http://www.ebay.co.uk/itm/190639269495

http://otomoto.pl/bmw-g-g450x-abs-g450-x-abs-M1692255.html

 

4000 zł więcej, ale w Polsce, nowy i piszą, że 2 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...