Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dt w 99 nie miała e-startera więc silnik będzie sie różnił, być może nieznacznie ale będzie.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to kupiłem KTM LC2 125cc http://allegro.pl/show_item.php?item=1741867986

 

dokonałeś najlepszego z możliwych wyborów ( mówię o wyborze nie o zakupie bo to sie dopiero po oględzinach okaże)

LC2 ma fajniejszy wygląd i pozycja na nim jest duzo lepsza niż na dt itp. Wygląda na zdjęciach dość rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym się was poradzić przy wyborze 50. Otóż tak: chciałbym jakieś moto do jazdy (90% asfalt, 10% teren). Zastanawiam się nad kupnem Aprilii Rx50 lub Yamahy DT50. Obecnie mam simsona ale max. 70km/h jedzie. Chciałbym żeby tak 85-90 mógł pojechać. Ma to być 50 żeby była na kartę motorowerową. Może wy mi doradzicie co będzie dla mnie najlepsze.

 

-Moje doświadczenie z motorowerami: Simson S51 (rok jazdy),

-Wiek: 14 Lat,

-Wzrost: 155 cm,

-Waga: 50 kg,

-Fundusze: 3500-4000zł.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Suzuki Dr 350 S jest to mój pierwszy motocykl terenowy posiadam go od lutego. Jest to dobry motorek na początek przygody z terenem , ale trochę jeżdżąc po okolicy i po poznaniu innych amatorów jazdy w terenie doszedłem do wniosku że będę szedł bardziej w stronę ciężkiego offroadu ponieważ moja maszyna odstaję trochę lekkością i mocą od moich znajomych którzy przelatują tam gdzie ja się męczę i kopie. Chciałbym pośmigać czasem po torze oraz tego typu podobnych miejscach nie rezygnując z latania po lesie . Postanowiłem polatać jeszcze rok moją derką i zamienić ją na coś lżejszego i mocniejszego. I tu moje pytanie co by najbardziej pasowało do moich oczekiwań czyli motocykl lekki dość mocny jednak nie aż tak drogi w utrzymaniu jak fullka? Budżet jaki zamierzam osiągnąć to ok 7000-8000 tyś ,celowałem w coś typu exc 200-250 nie wiem czy trafnie jak możecie to napiszcie jak to jest z eksploatacją tych maszyn wiem że drożej niż w dr ale chce mieć jakiś pogląd co ile tłok korba i tego typu rzeczy oraz jak z dostępnością części? Jeszcze jakieś inne sugestie były by mile wskazane.

Ogólnie moto ma być lekkie , w miarę mocne , na las i tor , nie zabójcze w utrzymaniu i tak do 7000-8000 tyś docelowo

Pozdrawiam i przepraszam że tak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek był szczery i wgl. wiem że to gażnik, moto normalnie jeżdzi kreci dokońca tylko dławi sie z początku .

Znalazłem filtr jakiś, chciałbym aby oddychał świeżym tlenem ten podejdzie ? Z góry thx za pomoc

http://allegro.pl/filtr-powietrza-hff5012-ktm-125-200-250-300-380-i1725355593.html

Edytowane przez wilus88luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek był szczery i wgl. wiem że to gażnik, moto normalnie jeżdzi kreci dokońca tylko dławi sie z początku .

Znalazłem filtr jakiś, chciałbym aby oddychał świeżym tlenem ten podejdzie ? Z góry thx za pomoc

http://allegro.pl/filtr-powietrza-hff5012-ktm-125-200-250-300-380-i1725355593.html

 

Jeśli chcesz zdrową YZ250F mogę sprzedać Ci swoją. Jest po serwisie u b. Kędzierskich, znają dobrze sztukę bo u nich była serwisowana. Za 9400 sprzedam ci (bez konieczności dodatkowych inwestycji) z dodatkowym kompletem oryginalnych, nowych plastików z okleiną od YZ250F z 2008 roku.

Bez dodatkowych plastików będzie trochę taniej, jakieś 400 zł.

Edytowane przez kristi_rx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

piszę do Was ponieważ ostatnimi dniami moja Pani stwierdziła, mniej więcej tymi właśnie słowami, że "albo Ona albo motocykl" :bigrazz: Druga opcja nie wchodzi w grę :smile: na szczęście dla mnie po dłuższych pertraktacjach stanęło na tym, że wolno mi posiadać enduro i kosić okoliczne pola, łąki i lasy :laugh:

 

I tutaj pojawia się mała prośba do Was: obecnie od ponad sezonu ujeżdżam bandita 600. Plan jest taki, żeby dojeździć ten rok do końca i sprzedać albo zamienić dziada na coś lżejszego. Nie może być to jednak cross bo jakoś do muszę za miasto dojeżdżać a na przyczepę szkoda mi kasy. Mam nieco ponad 1,8 metra wzrostu i ważę 80 kg. Doświadczenie w terenie zdobyte tylko na rowerze. Wszelkie sensowne solucje mile widziane :notworthy:

 

Pozdrawiam,

Trav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

piszę do Was ponieważ ostatnimi dniami moja Pani stwierdziła, mniej więcej tymi właśnie słowami, że "albo Ona albo motocykl" :bigrazz: Druga opcja nie wchodzi w grę :smile: na szczęście dla mnie po dłuższych pertraktacjach stanęło na tym, że wolno mi posiadać enduro i kosić okoliczne pola, łąki i lasy :laugh:

 

I tutaj pojawia się mała prośba do Was: obecnie od ponad sezonu ujeżdżam bandita 600. Plan jest taki, żeby dojeździć ten rok do końca i sprzedać albo zamienić dziada na coś lżejszego. Nie może być to jednak cross bo jakoś do muszę za miasto dojeżdżać a na przyczepę szkoda mi kasy. Mam nieco ponad 1,8 metra wzrostu i ważę 80 kg. Doświadczenie w terenie zdobyte tylko na rowerze. Wszelkie sensowne solucje mile widziane :notworthy:

 

Pozdrawiam,

Trav

Jazda w terenie niestety bardzo różni się od jazdy po ulicy szosowym motocyklem. Ale jak spróbujesz na pewno się przekonasz. Myślę że po doświadczeniach z 4 cylindrowym równo pracującym i odpalającym na guziczek motocyklu 2-taktowa szarpanina odpada bo się zrazisz. Rozglądnij się za zarejesrtrowanymi ednuro 4t takimi jak KTM EXC 400 450 i 525 lub DRZ 400 lub WR 450. To są maszyny odpalane na guziczek, nie trzeba mieszać oleju z benzyną i dla osoby początkującej przygodę w terenie myślę że łatwiejsze do ogarnięcia.

Poczytaj na forum jak wygląda kwestia serwisowanie tych motocykli. Stwierdzisz na utrzymanie czego będzie Cie w przyszłości stać.

 

To są motocykle wyczynowe dające 100% frajdy z jazdy w terenie.

 

Teraz niech ktoś przedstawi koledze opcje na pewno tańsze w utrzymaniu i łatwiejsze w ogarnięciu.

Pozdr!

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...