Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że to będzie mój pierwszy motocykl... więc nie bardzo wiem czy jak kupie od razu DT czy go nie zakatuje (szczerze mówiąc to ja też zastanawiałem sie nad DT tylko chciałem zobaczyć wasze opinie i dochodzę do wniosku że jak będę kupował to DT )

 

no i ponawiam pytanie "czy DT-tka jako pierwszy motocykl czy lepiej kupić coś przed nią" ?

 

Myśle że dt'tka 80 będzie ok na pierwsze moto. W jakim sensie "zakarujesz'?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jak będę sie uczy na DT jeździć to ze mogę ją zwyczajnie zajechać.....

 

W taki sposób mozna wszystko zajechać jak sie nie umie jeździć (skutera chyba nie :lalag:) Kiedyś sie trzeba nauczyć jeździc. Myśle ze dt 80 da rade i go nie "zajedziesz".

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Chciałbym kupić jakąś kominiarkę i pas nerkowy. Co możecie polecić? Kominiarka myślę że dobra będzie taka ( LINK ) a co do pasa to nie mam pojęcie czym one się różnią więc proszę o info. Dodam że narazie jeżdżę głównie po lasach ale za jakiś czas również ulica.

Edytowane przez Bartek436
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Chciałbym kupić jakąś kominiarkę i pas nerkowy. Co możecie polecić? Kominiarka myślę że dobra będzie taka ( LINK ) a co do pasa to nie mam pojęcie czym one się różnią więc proszę o info. Dodam że narazie jeżdżę głównie po lasach ale za jakiś czas również ulica.

nie ten temat,co do wyboru ubrań i i ochraniaczy masz osobne tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem sie zapytac w sprawie motoru gas gas 250 ccm 50km podobno ma.

O dostepnosc czesci czy tam jakie wady ma ten motor. W sumie wiem ze ta marka jest dosc malo polularna. Znalazlem ten sam motor co tutaj za 5000 podobno stan bdb.

http://luban.autoteam.pl/motocykle/sprzedaz/19251.html

prosze o szybka odpowiedz jesli to mozliwe. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuje w klase enduro e1 czyli enduraki do 250 4t.

i pojawia sie pytanie co wybrac:

 

wr250f z oswietleniem

suzuki rm-z250 bez oswietlenia

ktm sx250f rowniez bez oswietlenia

 

co wybrać? czy warto brac pelnego crossa i dostosowywac do enduro? waga ktma i suzuki jest mniejsza a moc na rownym poziomie lub nawet wieksza. Dla mnie jednak najwazniejsza jest stabilnosc motocykla - jego wytrzymalosc, niezawodnosc, latwy dostep do czesci

Edytowane przez Geralt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuje w klase enduro e1 czyli enduraki do 250 4t.

i pojawia sie pytanie co wybrac:

 

wr250f z oswietleniem

suzuki rm-z250 bez oswietlenia

ktm sx250f rowniez bez oswietlenia

 

co wybrać? czy warto brac pelnego crossa i dostosowywac do enduro? waga ktma i suzuki jest mniejsza a moc na rownym poziomie lub nawet wieksza. Dla mnie jednak najwazniejsza jest stabilnosc motocykla - jego wytrzymalosc, niezawodnosc, latwy dostep do czesci

Jeśli ma to być enduro to według mnie WR250F, przerabianie crosa na enduro to moim zdanie pomyłka. Enduro od crosa nie różni się tylko oświetleniem ale przede wszystkim inaczej zestopniowaną skrzynią biegów, często enduraki mają więcej biegów, silnik ma również inną charakterystykę gdzie bardziej kładzie się nacisk na moment obrotowy a nie moc. Silniki w endurakach są zazwyczaj żywotniejsze bo w crosach trwałość nie jest najważniejszą cechą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuje w klase enduro e1 czyli enduraki do 250 4t.

i pojawia sie pytanie co wybrac:

 

wr250f z oswietleniem

suzuki rm-z250 bez oswietlenia

ktm sx250f rowniez bez oswietlenia

 

co wybrać? czy warto brac pelnego crossa i dostosowywac do enduro? waga ktma i suzuki jest mniejsza a moc na rownym poziomie lub nawet wieksza. Dla mnie jednak najwazniejsza jest stabilnosc motocykla - jego wytrzymalosc, niezawodnosc, latwy dostep do czesci

 

 

Jeśli chodzi o niezawodność to yamaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam 16 lat, waze 65kg i mam 182cm wzrostu, i jaki byscie polecili mi motocykl. Interesuje mnie Enduro do 3500zl, jezdzilem troche na kx 250 ale padla mi skrzynia biegow i bylem zmuszony go sprzedac ale jezdzilem kx"em troche po lesie i polach i przyznam wam ze dawalem rade go ujezdzac ale mniejsza z tym. Wiec interesuje mnie cos co ma minimum 30koni, jezdzic mam zamiar glownie po lakach, polach, troszke po lesie i bezdrozach, co byscie mi polecili? Co sadzicie o tym XT 600 http://www.allegro.pl/item449774175_yamaha...2kf_okazja.html ?

A moze cos innego proponujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xt troszke ciezka i kanapowe zawieszenie, po kx napewno bedzie brakowac mocy i zawieszenia ,

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen ma całkowitą racię XT600 trochę za ciężka i ze słabym zawieszeniem, do 3500 będzie ciężko wywrac coś sensownego. Szukaj Yamachy TT350, jeśli cię nie przeraża odpalanie 600tki na kopa to poszukaj XR600 niestety w tym przypadku w grę wchodzą modele przed 1991r. czyli z bębnem z tyłu a egzemplarze z lat 1988-1990 są dodatkowo z nikasilem. Za te 3500 możesz bez problemu dorwac XT350, silnik taki sam jak w TT350 ale gorszy zawias, choc jeśli nie skacze się zbyt wysoko to daje radę. Osobiście odradzam ci DR350 i KLR250 (ale to moje osobiste zdanie), z góry możesz odpuścic sobie Husqvarny w 4T za te pieniądze. Tak w skrócie wygląda sprawa w 4T, na temat 2T za te pieniądze się nie wypowiem bo mam za małe doświadczenie z "pierdziawami" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...