Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale 2T spali mi 8L i latem niebede miał znowu na paliwo,Chciałebym cos co mniej pali o takiej samej mocy w 4T.Interesuje mnie Kawa KLR 250 albo Honda XL 250.A z 2T to Yamaha DT 125,Honda MTX 125 który z tych motocykli był by najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porownywac te motocykle, bo maja inna kulture pracy silnika. O KLRa mozesz spytac sie thefex'a (mam nadzieje ze dobrze odmienilem) z 4um, bo takiego ma. Wypytaj o awaryjnosci itd... Co do DTki to mialem ten motocykl i rzeczywiscie w porownaniu do DR350 to palil sporo wiecej. Jednak jak dla mnie to jak ktos chce kupic motocykl to MUSI miec na paliwo i oleje itd... Jak pisalem 4t bedzie mniej palic, jednak wystarczy, ze nie sprawdzisz/wymienisz oleju na czas, zatrzesz sprzeta i bedziesz bulic za regeneracje calej gory i nie daj boze tloka :/ No ale cos decyzja nalezy do ciebie. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja niepotrafie sie zdecydowac czy kupic 4T czy 2T bo mi chodzi zeby spalanie było małe,koszty utrzymania niskie,i najwazniejsze zeby sie tak niespypało.Przemawia zamną 250 4T bo mniej spali,ale za to czesci są dosc drogie i poradcie mi co ja mam teraz zrobic,co kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja niepotrafie sie zdecydowac czy kupic 4T czy 2T bo mi chodzi zeby spalanie było małe,koszty utrzymania niskie,i najwazniejsze zeby sie tak niespypało.Przemawia zamną 250 4T bo mniej spali,ale za to czesci są dosc drogie i poradcie mi co ja mam teraz zrobic,co kupic

Niedawno stałem przed podobnym dylematem, nie chciałem kupować czegoś w rodzaju

DT 125, szukałem 4t i utrafiłem DR 350. Tobie polecam rozejrzeć się za Hondą XLR 250, najlepiej w wersji BAJA. Świetny motor, rozrząd na łożyskach, nie do zajechania i za 4000zł można utrafić tylko w Polsce to sa rzadkie sztuki, ale szukaj, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jak wszyscy tutaj zastanawiam się nad wyborem moto. Jako że bedę pomykać też po ulicach cross odpada :icon_mrgreen: Przyznam się zawczasu że nigdy nie jeździłem (oprócz Ogarka kolegi kilkanaście lat temu), więc będzie to moje pierwsze :notworthy: Do użytku głównie w mieście ale chciałbym też wyskoczyć w jakiś lajtowy teren w stylu lasy, jakieś błocko, piachy... Przeczytałem większość opinii na temat różnych maszyn i skłaniam się ku DT 125 ze względu na dużą popularność, dostęp do części oraz opinie że na początek to dobry wybór.

Z setek w gre wchodzą jeszcze kmx 125 i mtx 125. Fundusze na moto to ok 3,5-4 tys zl (im taniej tym lepiej - ofkoz do rozsądnej granicy). Ważne jest także żeby moto nie było zbyt awaryjne - technika nie jest mi obca ale z motorkiem bede sie dopiero poznawal :icon_mrgreen:

 

Zastanawiam się jedynie czy seta to dobry wybór. Mam 180 cm wzrostu i ważę 83kg. Więc może inwestując należałoby się rozejrzeć za jakąś ćwiartką?

 

No i ostatnia kwestia: może pomysł jest do kitu, dozbierać kasy i szukać 4T? a może jakieś ciekawe 2t oprócz wymienionych?

 

dzieki i sorki za przydługi post.

pzdr

Edytowane przez astaroth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za taka kase to tylko 125 (nie wiem co rozumiesz pod pojęciem dozbierac kasy ile :icon_razz: 6-7tys)

ja mialem kmx jako pierwsze moto i mi wystarczalo. Moim zdaniem jakbyś miał jakieś 6500 to szukałbym dr 350 moto bardzo przyjemne na droge (na pewno lepsze niz 125 2T) no i w terenie daje rade :biggrin:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Sprzedałem teraz swoje moto i planuję zakup WR400, tylko one są droższe od YZ. Czy YZ400 będzie nadawać się do enduro i czasami wypad na tor(heh to chyba oczywiste że tak, ale czy do enduro się nada?? ). Jak z eksploatacją?? YZ to cross, ale z tego co wyczytałem to nie ma aż tak wiele różnić pomiędzy WR, które skracają żywotność silnika. Jak często trzeba robić remont? Co ile mh olej w skrzyni? Da się zainstalować do YZ400 światła? Jak wygląda ten zestaw homologacyjny i ile kosztuje? A teraz ostatnie pytanie: czy po Aprili RX 125 nie zrobię sobie krzywdy na tym potworze? Uff, trochę tych pytań jest ale liczę że odpowiecie mi na nie :icon_rolleyes:).

 

Pozdrawiam, Maciek!

 

P.S.

BaRy jeśli to czytasz to wyczyść sobie skrzynkę odbiorczą bo nic nie można wysłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item277026921_suzuki_dr_350_s.html

Co myslicie o tym moto. cena jak na ten rok raczej nie jest wygorowana(oczywiscie do negocjacji jeszcze)

moto wyglada na zadbane.Na co zwracac uwage podczas kupna?

według mnie nie jest to 96 rocznik, bak malowany nie wiadomo z jakiego powodu i kurde jak można nie umyć motoru do zdjęcia!! najlepiej zadzwoń i dowiedz sięo nr ramy,wtedy bedziesz pewny co do rocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do znawców tematu:

1.Czy motocykl sprowadzony z USA będzie bez problemu serwisowany w Polsce :icon_eek: Chodzi mi o części czy są takie same jak na Europie

2.Czy poza cłem i kosztami transportu są jeszcze jakieś opłaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkoda ze wczesniej nie wiedziałem........

fajny motorek ten YZ lekki dobry do zabawy - las, tor itp ale juz sonsiad kupił kawasaki kx

 

Jak ktoś szuka motorka las + turystyka ( może nie wysokie skoki ale na tor tez wiedzie) to proponuje KTM LC4 sc

ja taką pomykam - ma lampy kierunki

 

http://www.drukftp.com/Forum/ktm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zadam pytanie tutaj.

Co byście wybrali hondę crf 250 czy yamahe yzf 250 mowa o motocyklach z rocznika 08.

Moze ktoś na takowych jeździł :) I wie coś więcej na ten temat. Wiem ze honda jest trochę tańsza... wiec nie wiem czy jest sens dokładać te parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...