Skocz do zawartości

koniec sprzegla??


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wczoraj pojeźdizłęm sobie troche i jak wracalem to wcisnąłem sprzęgło na 5 -tce i zacząłem redukować( zawsze tak jeżdze ). no i gdzieś przy dwójce zaczeła skrzynia charczeć tak poprostu jakbym srzucał bez sprzęgła- no prawie , bo cos tam niby wysprzęglało. i żeczywiście nie dało sie spokojnie wrzucić dwójki bo tylko charczenie a na chama to wbijac nie będe., wiec dzisiaj próbowałem podciągnąc sprzęgło ale albo go nie ma albo ciągnie . zresztą samo sprzegło łapało i puszczało prawie przy końcu na górze ale do tej pory było ok.

 

 

to są oznaki że sprzęgło się skończyło czy to może być coś innego???? gdzie kupic standardowe tanie tarcze do minarelli am5/6?? bo zazwyczaj ich cena wynosi jakieś 200zł- 168zł na mielochu ale to sa metrakit i sie zastanawiammoże będą inne za jakąś stówke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem na chwile sie przejechać i już nic nie rozumiem. Najpierw odpaliłem motor, wrzuciłem jedynkę na sprzęgle a on zaczął przygasać no i oczywiście o wrzuceniu luzu bez wyłączenia silnika nie ma mowy. Później wyprowadziłem sprzęt, chwile postał w miejscu z włączonym silnikiem, wrzucam jedynkę a obroty ani drgnęły, ruszał dopiero pod koniec puszczania sprzęgła... Pojeździłem chwilę, wracam, wprowadzam moto do garażu-gaszę silnik, odpalam, wrzucam jedynkę, a on znowu gaśnie... Poza tym z silnika dobiega takie dziwne stukanie... Co to może być? Sorry, że tak narzucam swój problem w czyimś temacie, ale może ktoś zdoła mi pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hefaistos - po lewej stronie silnika wchodzi don taki pierdolnik od sprzegla - on sie lubi wysuwac w gore. Musisz odpiac linke, przekrecic ten pierdolnik w lewo na max i go wsunac na dol, potem normalnie zalozyc linke. Ja to rozwiazalem w ten sposob, ze przy kroccu dolotowym przykrecilem do jednej ze srob taki kawalek blachy, ktory zabezpiecza przed wysunieciem sie tego pierdolnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem na chwile sie przejechać i już nic nie rozumiem. Najpierw odpaliłem motor, wrzuciłem jedynkę na sprzęgle a on zaczął przygasać no i oczywiście o wrzuceniu luzu bez wyłączenia silnika nie ma mowy. Później wyprowadziłem sprzęt, chwile postał w miejscu z włączonym silnikiem, wrzucam jedynkę a obroty ani drgnęły, ruszał dopiero pod koniec puszczania sprzęgła... Pojeździłem chwilę, wracam, wprowadzam moto do garażu-gaszę silnik, odpalam, wrzucam jedynkę, a on znowu gaśnie... Poza tym z silnika dobiega takie dziwne stukanie... Co to może być? Sorry, że tak narzucam swój problem w czyimś temacie, ale może ktoś zdoła mi pomóc...

Mam takie same objawy w Suzuki ts125x cieczy. chciałem zakładać nowy temat ale... skoro to już jest to nie będę.

 

Hefaistos - po lewej stronie silnika wchodzi don taki pierdolnik od sprzegla - on sie lubi wysuwac w gore. Musisz odpiac linke, przekrecic ten pierdolnik w lewo na max i go wsunac na dol, potem normalnie zalozyc linke. Ja to rozwiazalem w ten sposob, ze przy kroccu dolotowym przykrecilem do jednej ze srob taki kawalek blachy, ktory zabezpiecza przed wysunieciem sie tego pierdolnika.

Dzięki za to :D powinno sie przydać.. bo mi ten "pierdolnik" własnie wysuwa sie w góre i można go wcisnac lecz po chwili znow sie wysuwa.. mam nadzieje ze to rozwiąze mój problem ze sprzęgłem.. mogło mi sie to zrobić jak motor stał długo z porwaną linką od sprzęgła... Jeszcze raz dzieki:) i sprawdze to przy najbliższej okazji. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o któro Ci chodzi tylko że on jest przyczepiany na srężyne żeby sie nie wysuwał i to raczej nie to....

No ja wiem, ze to ma sprezyne, ale sprawdz to :icon_twisted: bo u mnie tez jest sprezyna a sie wysuwa :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie pokrywy sprzegla i zobaczenie jak dzia;a mechanizm wlaczajacy nie jest zadnym wielkim rozbieraniem, a bez tego dalej nie bedziesz wiedzial co sie dzieje.

Musisz sprawdzic jak dziala wyciskacz i plyta wyciskowa, cos tam najprawdopodobniej nie jest tak, tym bardziej ze slyszysz stuki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawianie linki nic nie dało- ten "pierdolnik" niby jest jakoś wyżej ale jak go palcem przytrzymuje to też nic nie daje.

 

w ogóle to jakoś jest to dziwne bo ustawiłem tak że sprzęgło ciągneło jak chholera a z luzu biegi i tak zgrzytały.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...