Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie..sam byłem zdziwiony,ale WLD_Wlodi śmiga na motorowerze i stąd te rożnice....

Co jezdziec to inna teoria bo smigamy na innych sprzętach :P :wink: :lapad:

 

to moze pisząć poradę, zaznaczajmy, która jest adresowana do motocykli, a ktora do pizdziawek 50 cc ;)

chociaz... to zeby odkrecic takiego bzyka przed samym wyskokiem tez wydaje mi sie absurdalnie glupie :)

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chętnie wysłucham rad odnośnie bezpieczeństwa podczas endurowania w dwie lub wiecej osób. jak trzymać sie od siebie, jak wchodzić w zakrety itp. trasy to głownie lesne i polne drogi.

po ostatniej trasie to juz nie mam z kim jezdzić bo znajomy który jechał ze mna za poźno zauwarzył że za hamowałem i przeszedł bokiem obok mnie. do dzisiaj kuleje :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiliscie blad , po pierwsze za mala odleglosc , po drugie leccie na osobnym pasie w pewnej odleglosci , mozna tez jechac rowno , chcociaz nie polecam tego bo czasem majtnie cie , albo bedziesz chcial ominac dziure i wpadkujesz sie na kolesia. Warto tez zamontowac male skladane lusterka ( np: medhead , lub acerbis) i wlaczone swiatla, co jakis czas kukasz czy , ten za toba zyje i w jakiej jest odleglosci :). Zakrety wiadomo , blizej baku , noga w bok i gaz odkrecasz , wtedy moto ladnie wejdzie bokiem , przez niepewne kaluze radze przejedzac dosc wolno i na stojaka , bo mala kaluza czesto okazuje sie do polowy silnika :banghead: , w grzaskim polu utrzymuj stale obroty nawet jak moto zaczyna sie kopac , nie pozwol mu stanac bo mozesz nie wyjechac

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nie lecieć razem tylko w duzych odległosciach? trochę to wyjdzie nie wspólne endurowanie :notworthy:

apropo odkrecania gazu na zakretach. jakoś ciezko mi tak przejsc przez zakret , zawsze dupa mi za mocno ucieka i wychodza zakrety ponad 90stopni, czesto musze podeprzec sie nogą i prostowac za zakretem, bo tylne kolo juz prawie mnie wyprzedza po zewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem inaczej , jedziesz w bezpiecznej odleglosci , a ile to bedzie to juz sobie sami ustalcie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym Ty skaczesz, na skuterze? Jakbyś w pierwszej lepszej crossówce tak zrobił to pion masz gwarantowany i nawet hamulec już by raczej nie pomógł.

 

Na 50tce :icon_question:) To zależy od sprzętu, ja musze tak robić ponieważ jak najeżdżam na równym gazie to lece na przód, podobnie kolega na DT 80. Zależy jak jest moto wyważone :biggrin:)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 50tce :)) To zależy od sprzętu, ja musze tak robić ponieważ jak najeżdżam na równym gazie to lece na przód, podobnie kolega na DT 80. Zależy jak jest moto wyważone :icon_exclaim:)

No to zaznacz wyraźnie jak piszesz na czym jeździsz bo jeszcze ktoś niedoświadczony jeżdżący na 125 albo więcej przeczyta i postanowi spróbować i będzie kaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nie lecieć razem tylko w duzych odległosciach? trochę to wyjdzie nie wspólne endurowanie ;)

apropo odkrecania gazu na zakretach. jakoś ciezko mi tak przejsc przez zakret , zawsze dupa mi za mocno ucieka i wychodza zakrety ponad 90stopni, czesto musze podeprzec sie nogą i prostowac za zakretem, bo tylne kolo juz prawie mnie wyprzedza po zewnętrznej

Ale latasz bokiem na stojac czy na siedzac ? Staraj sie mniej gwaltownie odkrecac manetke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaznacz wyraźnie jak piszesz na czym jeździsz bo jeszcze ktoś niedoświadczony jeżdżący na 125 albo więcej przeczyta i postanowi spróbować i będzie kaka.

no chyba problem jest w tym ze nie mam wyczucia w odkrecaniu manetki. trzeba ćwiczyc :icon_mrgreen:

przed zakrętem siadam.

 

efektywnie byle nie z glebą :crossy:

Edytowane przez bully
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...