Skocz do zawartości

Czy można nauczyc sie mechaniki w internecie ??


mahermnih1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Rzeszowie jest przynajmniej 3 szkoły które kształcą w kierunku mechanicznym;]

 

Do wyboru jest:

Samochodówka

ZST(moja szkoła zwana inaczej odlewnikiem)

Mechanik na hetmańskiej

 

.

Kurde ja myslałem że Ty do samochodówki chodzisz (chodziłeś) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko dodał, że angielski to mus. Znaczy, jak ktoś chce się czegoś dowiedziec o zagramanicznych motocyklach. Bo Junaki itp, to tak, nasi wiedzą, ale np. o mojej Hondzi to tutaj raczej nikt nic nie wie, a w stanach jest forum tylko o takich motocyklach z 2000 userów.

 

A z nauką to jak z każdą. Jest teoria i praktyka. I obydwie trzeba mieć.....

Ale internet to niesamowite źródło wiedzy. Jak się zna inne języki......

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw mechaniki można się nauczyć z internetu ale tylko podstaw ale cierpliwości, ślusarstwa i mechaniki silników spalinowych na pewno nie tak samo jak nie można się nauczyć logicznego myślenia z internetu.

Pierwszy krok to obycie się z podstawowymi narzędziami ślusarskimi a potem tak jak pisał jeden z przedmówców praktyka w serwisie i na początek zamiatanie oraz podawanie kluczy a reszta po kilku latach przyjdzie sama.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste narzedzia ślusarskie "młotek, przecinak"

mimo pozorów to też są poważne narzędzia tylko często nieodpowiednio używane mogą narobić szkody.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ironia tylko;] Młotka przecież używa się dość często, jest on bardzo pomocnym narzędziem! Przecinaków raczej rzadko używam, za to dosyć często używam pilników wszelkiego rodzaju, skrobaków itp.

 

 

p.s. skoro jesteśmy w temacie takim, ostatnio wyczaiłem ze dosyć wygodnie usuwa się stary sylikon obrotowa szczotka druciana wkręconą do wiertarki, czy to jest w miarę bezpieczne dla karterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...