Skocz do zawartości

szyba motocyklowa prosze pomozcie!!!


pieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapewne mnie znaczna część osób wyśmieje ale napisze

 

spróbuj to wypolerować przy pomocy pasty do zębów , domyślam się że szyba jest z tworzywa więc powinno dać radę, pasta świetnie maskuje wszelkie ryski .

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Hej potrzebna porada, ponieważ przymierzam się do kupna oryginalnej szyby do mojego moto, która powinna być przezroczysta, ale niestety ktoś ją pomalował czarnym spreyem. I teraz pytanie czy najpierw usunąć tą farbę rozpuszczalnikiem, a potem papier 2500 na mokro i polerka czy lepiej od razu zedrzeć farbę papierem?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możę najpierw na normalnie niewidocznym kawałku szyby wypróbuj różne rozpuszczalniki.

Zapewne któryś weźmie i zmyje farbę, ale nie naruszy szyby.

Rozpuszczalniki zawierające benzen ksylen lub toluen na pewno niszczą poliwęglan, sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie rozpuszczalnika nieniszczącego szyby to szansa na 10 minut roboty.

Zabawa alternatywna z papierami i pastami to 3 dni ciężkiego rzeźbienia bez gwarancji powodzenia.

Przyznam, że poszedłbym do marketu budowlanego i zakupił za kilkadziesiąt złotych najmniejsze butelki wszystkich dostępnych rozpuszczalników, bo z czasem i tak je zużyjesz.

Dorabiałem osłony do maszyn przemysłowych i parę testowałem, ale z góry nie doradzę,

bo nie wiem z czego masz szybę. Właściwy rozpuszczalnik zmyje farbę, ale przez 10 lat stosowania nie uszkodzi szyby.

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dorabiałem osłony do maszyn przemysłowych i parę testowałem, ale z góry nie doradzę,

bo nie wiem z czego masz szybę. Właściwy rozpuszczalnik zmyje farbę, ale przez 10 lat stosowania nie uszkodzi szyby.

 

Oryginalna Hondy ale z czego jest to nie wiem. Testowałeś kiedyś na takiej?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na osłonach maszyn przemysłowych.

Weź kroplę rozpuszczalnika i nanieś na szybę w okolicy miejsca mocowań, pod owiewką.

Nie spiesz się, przecież do wiosny daleko.

Właściwy rozpuszczalnik zmyje bez uszkadzania szyby, a niewłaściwy po najwyżej 30 sekundach zmatowi szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej potrzebna porada, ponieważ przymierzam się do kupna oryginalnej szyby do mojego moto, która powinna być przezroczysta, ale niestety ktoś ją pomalował czarnym spreyem. I teraz pytanie czy najpierw usunąć tą farbę rozpuszczalnikiem, a potem papier 2500 na mokro i polerka czy lepiej od razu zedrzeć farbę papierem?

Zacznij od 1000 papieru wodnego a zakończ na 2500 i potem polerka. Każdy plexi, poliwęglan tak spolerujesz a nawet część plastików. Część lamp tylnych po pomalowaniu sprayem można spokojnie nitrem zmywać. W zasadzie to chyba tylko raz się naciąłem ale to był aftermarket.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem w końcu tej szyby bo gość nie chciał zejść z ceny ale mogę potwierdzić że rozcieńczalnik ekstrakcyjny firmy Pikko (niebieska etykieta) nie wchodzi z reakcję z szybką (przetestowałem na innej). W składzie ma benzynę lekką obrabianą wodorem (ropa naftowa) i heksan.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...