Skocz do zawartości

szyba motocyklowa prosze pomozcie!!!


pieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze wszystkich o pomoc co moge zrobic jesli swoja szybe bez wiedzy wyczyscilem rozpuszczalnikiem nitro i teraz stala sie taka matowa ze nic przez nia wyraznie nie widac. Jak mozna ja naprawic aby nie bylo takiego efektu, byla to ostatnia glupota jaka zrobilem prosze o pomoc czy jakas polerka czy cos poprawi jej stan czy moze jakis preparat albo inny pomysl? a moze ktos malowal taka szybe lakierem do przyciemniania lamp samochodowych w spray jak to wychodzi?

Edytowane przez pieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac ja wypolerowac moze to cos da a napewno nie pogorszy juz jej stanu:P Co do malowania to ja robilem taki zabieg u siebie i powiem ci ze jak rowno pomalujesz to fajnie wychodzi. U mnie tylko powierzchnia na calej szybie po malowaniu zrobila sie taka cala w delikatnych rowkach jakby popekana byla. Nie wiem czy ja cos zle zrobilem czy szyby tak przyjmuja ta farbe ale efekt w sumie fajny i nie ruszalem tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempo i szmatką to sobie fujarkę mozna wypolertować:)

 

robiłem ostatnio poler szyby w kolegi zxr 750 po szlifie... papier niekoniecznie, ale odbrze będzie wyrównać tak jak ktoś podał.. 2500, ruchy okrężne i sążnie skrapiać wodą...

potem nasadka na wiertarkę i pasta lekkościerna, do polerowania na mokro... (tempo jest teraz pastą woskową i się nie nadaje, a tym bardziej przy powolnej pracy ręką ;P)

nasadką może być "futerko" albo gąbka. Jeśli chcesz zaoszczędzić to nasadkę możesz zrobić sam ze zwykłej gąbki kąpielowej, wycinając ją na okrągło i przyklejając superglutem do krążka na wiertarkę, albo jakiegoś zużytego już papieru ściernego (takiego końcówka na rzepa z papierem ściernym)

Wtedy nakładasz pastę na gąbkę, przykładasz do szyby i rura na dużych obrotach :icon_twisted: tylko zakryj co tam masz naokoło moto bo będzie nieźle rzucać pastą na boki...(zadbaj też o gogle do pracy) :cool:

 

Efekt potem taki jakby szyba była funkiel nówka :) no moze nie fabryka, ale rys żanych, przeźroczysta i gładka bajerancko :bigrazz:

powodzenia

 

ps: pasta jaką ja używałem to k2 ultracut czy cuś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertarką nie polecam bo mogą robić się przebarwienia, lepiej zrobić wszystko ręcznie wtedy jest o wiele lepszy efekt jak sie do tego przyłozymy.

 

chyba nie wiesz co mówisz kolego... ręcznie nigdy nie uzyskasz takiego efektu jak wiertarką przy odpowiednich obrotach.. choćbyś i dwa miesiące tarł :P

wiertarka musi być, ew. kątówka(tu nie ma reg. obrotów więc nie wysokoobrotowa)... mówiłem juz ze rękami to można sobie fujarkę spolerować, tutaj potrzebne są obroty... przy powolnych ruchar rękami możesz sobie polerować kawałek blaszki czy coś, ale nie tak duży przedmiot jak szyba do owiewki- syzyfowa praca normalnie ;) faktycznie, nie mozna przesadzić z obrotami, że dowalisz 10tys rpm, ale wiertarka na średnich obrotach (1000-1500 rpm) na pewno zrobi robote jak należy ;) docisk też nei za duży, wystarczy taki żeby tylko cała powierzchnia gąbki dotykała szyby.

 

jeśli robiłem polerowania szyby czy owiewki to wiem co mówię chyba... ;)

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładasz pastę na gąbkę, przykładasz do szyby i rura na dużych obrotach :notworthy: tylko zakryj co tam masz naokoło moto bo będzie nieźle rzucać pastą na boki...(zadbaj też o gogle do pracy) :clap:

Obroty zgoda, ale nie duże i bez mocnego przyciskania bo plastik się moze przytopić. Potem takie "rozmazane" plastikowo-gąbczaste gówno jest niezmiernie cięzko usunąć.

Dobrze jest polerować podlewając wodą. Idzie lżej i się tak łatwo nie przypala.

Jeszcze bardzo ważna uwaga -> zachować CZYSTOŚĆ!!!

Jak przy polerowaniu szyby wpadnie ziarenko piasku lub inny twardy smieć, to cała robota do dupy

 

 

U mnie tylko powierzchnia na calej szybie po malowaniu zrobila sie taka cala w delikatnych rowkach jakby popekana byla. Nie wiem czy ja cos zle zrobilem czy szyby tak przyjmuja ta farbe ale efekt w sumie fajny i nie ruszalem tego:)

Pod lakier kładziony na plastik konieczny jest odpowiedni podkład (elastyczny) Bez niego właśnie lakier pęka i nawet jeśli nie złazi, to brzydko wygląda.

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz co mówisz kolego... ręcznie nigdy nie uzyskasz takiego efektu jak wiertarką przy odpowiednich obrotach.. choćbyś i dwa miesiące tarł :)

 

 

 

 

chyba sam nie wiesz o czym mowisz, nigdy nie uzyskasz takiego efektu przy uzyciu wiertarki jak recznie, dotyczy to tez aluminium. A jak twierdzisz ze nawet po 2 miesiacach tarcia nie bylo by takiego efektu to coz.. jak nie wiesz jak sie do tego zabrac i uzywasz pasty tempo to nic nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...