Skocz do zawartości

puchnie czy niepuchnie oto jest pytanie:)


lone__wolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, zaraz bo lekko skonfudowany jestem.

Goska i Gacek pisza o tlokach i remontach silnikow M72 i K750 dolnozaworowych, a lone wolf o remoncie silnika Dnieprowego - gornozaworowego. O ile dobrze pamietam to oryginalne tloki w tym silniku jakos sie spisywaly, po dokladnym montarzu, prawidlowym ustawieniu zaplonu i tym podobnych drobiazgach.

Jaki rodzaj tych tlokow kupiles z polokraglym denkiem, czy z denkiem trapezowym ?

Moze jakies zdjecie ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie motoryzacyjnym w sprawie tłoków od poldka 1600. Koleś powiedział ze już nikt nie produkuje takich a co najśmieszniejsze to nigdy nie słyszał o tłokach grafitowanych (czyli tych czarnych) .

Na koniec koleś rozje...ł mnie totalnie. Mówi: "mam tłok od poldka". Pokazuje mi jakiś zajechany (w tym sensie ze już śmigany i w jedym miejscu przytartu) tłok i jeszcze perfidnie mówi że o małym przebiegu :) . Myślał że frajera znalazł. SPADAJ DZIADU pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie motoryzacyjnym w sprawie tłoków od poldka 1600. Koleś powiedział ze już nikt nie produkuje takich a co najśmieszniejsze to nigdy nie słyszał o tłokach grafitowanych (czyli tych czarnych) .

Na koniec koleś rozje...ł mnie totalnie. Mówi: "mam tłok od poldka". Pokazuje mi jakiś zajechany (w tym sensie ze już śmigany i w jedym miejscu przytartu) tłok i jeszcze perfidnie mówi że o małym przebiegu ;) . Myślał że frajera znalazł. SPADAJ DZIADU pomyślałem.

Zadzwoń w Białymstoku do firmy Auto Szlif tel.(085) 653-19-27 na ul Ogrodniczki 56/1. Mają tam sklep z tłokami do prawie wszystkich samochodów. Zakład robi też szlify, tulejowanie cylindrów, dorabianie (dopasowywanie) zaworów, i inne naprawy. Mają duże doświadczenie w motocyklach i są naprawdę rzetelni. Ceny też bardzo przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń w Białymstoku do firmy Auto Szlif tel.(085) 653-19-27 na ul Ogrodniczki 56/1. Mają tam sklep z tłokami do prawie wszystkich samochodów. Zakład robi też szlify, tulejowanie cylindrów, dorabianie (dopasowywanie) zaworów, i inne naprawy. Mają duże doświadczenie w motocyklach i są naprawdę rzetelni. Ceny też bardzo przystępne.

Dzięki za numer do tego zakładu :flesje: . Tak sie składa że wiem doskonale, gdzie ten zakład sie znajduje ale osobiście jeszcze nie korzystałem z ich usług. HD 1940 a jak myślesz podjeli by sie regenracji wału do emki??

PS. Od paru lat ja również mieszkam w Białymstoku i już troche poznałem zakładów (jak narazie z niezbyt dobrej strony) ;) i ludzi zajmujacymi się starymi motorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wild właśnie napisałem do niego w sprawie tłoków. A Ty już coś robiłaś ze swoimi (szlif, rozwiercanie korbowdów)??

 

prosze:)

eehh.. dzwonilam ost. w sprawie cylindrow- znajomy jeszcze nawet palcem nie tknal (zawory) wiec szlify poczekaja. a glowki korbowodow mam miec rozwiercone razem z zregenerowanym walem :flesje: teraz szukam zakladu co by malowal proszkowo niedaleko mnie.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za numer do tego zakładu :buttrock: . Tak sie składa że wiem doskonale, gdzie ten zakład sie znajduje ale osobiście jeszcze nie korzystałem z ich usług. HD 1940 a jak myślesz podjeli by sie regenracji wału do emki??

Tego raczej nie zrobią (nie będzie im się chciało). Na pewno regenerację robią w zakładzie na Kujawskiej 73/1 tel. 743-32-06, ale wiele osób twierdzi, że lepiej kupić nowy wał niż regenerować. Dla braciaka robili na Kujawskiej wał do BMW R12 i musiał jeździć do nich 2 razy bo wał źle wycentrowali. Ale niestety nie bardzo jest alternatywa do ich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że właśnie dobrze znam, z nienajlepszej strony, zakład na Kujawskiej. Koleś tak mi zrobił wał do Junaka że trzeba było po nim jeszcze poprawiać i do tego pluł się że to że tamto. Tak jak mówsz nie dokładne wycentrowanie było i u mnie, a pozatym gość nie ma podejscia do klienta, no chyba że cfaniakuje tylko przy młodziaku. Jednym słowem zakład ten jest przekreślony u mnie.

 

A właśnie te wały co pojawiaja sie na allegro to nie są przypadkiem chinole no bo takie ładne :P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń w Białymstoku do firmy Auto Szlif tel.(085) 653-19-27 na ul Ogrodniczki 56/1. Mają tam sklep z tłokami do prawie wszystkich samochodów. Zakład robi też szlify, tulejowanie cylindrów, dorabianie (dopasowywanie) zaworów, i inne naprawy. Mają duże doświadczenie w motocyklach i są naprawdę rzetelni. Ceny też bardzo przystępne.

I wlasnie tam chce oddac swoje cylindry do szlifu pod poldki i zeby mi zawory dopasowali/zrobili.

 

 

gecek- uzytkownik na allegro o nicku wiktor79 sprzedal mi polonezowskie tloki- u niego tez kupowal wojtas. wiec mozna sie zapytac czy ma nadal cos?

 

Goska

 

 

Ok dzieki wild właśnie napisałem do niego w sprawie tłoków. A Ty już coś robiłaś ze swoimi (szlif, rozwiercanie korbowdów)??

Gacku to wlasnie o tym gosciu gadalismy, czyli juz kontakt zlapales, ja rowniez u niego bralem tloczki :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chińskich wałów nie mam opinii . Wał nowy z ukrainy nadaje sie od razu do regeneracji . Lepiej nie oszczędzać na naprawie czy kupowaniu i od razu wysłać swój do poznania albo do Krygu . Takie moje zdanie .

z czarnym oznaczeniem

la muerte negra xDD

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...