Skocz do zawartości

Kto ma Yamahe FJR 1300 ( FJR1300 )


Rekomendowane odpowiedzi

AAAA jak dla ojca to spoko. To motorek w sam raz dla kogoś starszego bo młodzi to przeważnie lubią świrować a to moto waży 268 kilo wiec troche trudne bywa w okiełznaniu :P a szerokość tego pocisku skutecznie utrudnia wariowanie w korkach :D . za to jazda z pasażerem i kuframi nie wpływa zauważalnie na osiągi :) bo to ma taki zapas mocy że przyczepe jeszcze kempingową można zaczepić jeśli komuś bagaż sie nie mieści w kufry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No BA!!! Czy kolega "paluch" mógłby mi podac swój nr gg? Chciałbym bardziej pogadać i zarazem czegos wiecej sie dowiedziec o tym motocyklu. Gdybys niechcial przez forum to napisz mi na maila. Jesli oczywiscie wogole chcesz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobno kiepsko składa się w zakręty' date=' ale na trasę to jeden z najlepszych motocykli na rynku.[/quote']

 

w zakręty trzeba go na sile kłaść

 

Bez urazy do szanownych kolegów. Nie wiem ile pojeździliście na FJR ale ja dosyć dużo, moje zdanie to że na zakrętach składa się znacznie lepiej niż XJR, ale pewnie waszym zdaniem XJR to "drewniak".

Naprawdę ciężko jest zarzucić coś sensownego temu motocyklowi, no może cenę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo a co ma wiek do motocykla?? Znam kolesia który ma 17 lat a bawi sie w stunt na 954 :?

 

Własnie sam sobie odpowiedziałeś 8)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy do szanownych kolegów. Nie wiem ile pojeździliście na FJR ale ja dosyć dużo, moje zdanie to że na zakrętach składa się znacznie lepiej niż XJR, ale pewnie waszym zdaniem XJR to "drewniak".  

fakt ze na mojej zrobiłem dopiero 2 000 ale wcześniej miałem FJ 1200 i o wiele szybciej wprawiłem sie w zakręty i moim skromnym zdaniem lepiej sie składał ten motor w zakręty niż fjr, a co do xjr to zajebisty naked bike ( mam sentyment do tego silnika :P )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za masą (268 kilo) bo fj też była ciężka to wydaje mi się że jest troche zbytnio wyprostowana pozycja na tym sprzęcie a nie tak anatomiczna jak na fj. po za tym wszystko kwestia wprawy, tylko że na fj tę wprawe uzyskuje się o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na przyszły sezon palnuję zmiane moto na coś większego i mocniejszego aby mi starczyło na kilka lat. Już prawie na 100% procent jestem przekonany iż bedzie to FJR 1300. Ze względów finansowych będą to pierwsze roczniki.

 

Poszperałem w naszym forum i wyczytałem iż pierwsze roczniki miały wady ślizgacza łańcucha rozrządu i zły materiał na prowadnicach zaworowych??

 

Stąd moje pytanie do użytkowników tych motocykli albo osób które sie z tym spotkały czy jest to problem dyskwalifikujący te rocznik oraz czy jak moto bedzie z zagranicy czy tam były akcje serwisowe naprawiające te usterki??

 

P.S.

prosiłbym o opinie użytkowników o ich motocyklach oraz na co zwrócić szególną uwagę przy kupnie (jeśli są jakies słabe punkty).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon palnuję zmiane moto na coś większego i mocniejszego aby mi starczyło na kilka lat. Już prawie na 100% procent jestem przekonany iż bedzie to FJR 1300. Ze względów finansowych będą to pierwsze roczniki.

 

Poszperałem w naszym forum i wyczytałem iż pierwsze roczniki miały wady ślizgacza łańcucha rozrządu i zły materiał na prowadnicach zaworowych??

 

Stąd moje pytanie do użytkowników tych motocykli albo osób które sie z tym spotkały czy jest to problem dyskwalifikujący te rocznik oraz czy jak moto bedzie z zagranicy czy tam były akcje serwisowe naprawiające te usterki??

 

P.S.

prosiłbym o opinie użytkowników o ich motocyklach oraz na co zwrócić szególną uwagę przy kupnie (jeśli są jakies słabe punkty).

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam. Niestety nie byłem nigdy posiadaczem tego modelu lecz mój serdeczny przyjaciel tak. Rocznik był '01. Przebieg w momencie sprzedaży oscylował w granicy 50-60 tyś. Ani razu nie trafiła się żadna awaria. jedyny problem pojawiał się (bardzo rzadko) z kontrolką kontroli silnika. Z niewiadomych przyczyn bardzo rzadko ale się zapalała. Serwis rozkładał ręce. Prawdopodobnie zła jakość paliwa. Z tego co wiem motocykl dalej jeździ i niema z nim problemów. Teraz z pewnością mniej nawija kilometrów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja obecnie ujeżdżam FJR. Przesiadłem się z TDM 850 i przyznam szczerze ze na naszych drogach to TDM jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla tylnej części ciała kierowcy. FJR jest idealna na trasy, a juz szczególnie na autostrady równe jak stół. Ja mam "przyjemność" sprawdzać ją we Wrocławiu i powiem że sąmiejsca gdzie nie jest przyjemnie.

Główne zalety to mocny silnik z duuuzym momentem, w zasadzie nie ma dla niego znaczenia na jakim biegu jedziesz i z jaka predkoscia, odkrecasz i rwie do przodu i elektryczna szyba.

Wada - zieje ogniemw uda, szczególnie latem, jak jeżdże w dżinsach.

Mój jest z 2002r, ma 13 kkm - kupilem go od Niemca, które wsiadłna R1 (FJR była jak twierdził zbyt mułowaty :-) i pewnie dlatego sie na nim wyglebil :-)

Słyszałem też o wadliwych podzespołach w silniku, ale moim zrobiłem 3 tys i nic sie nie dzieje. Powiem więcej jak pojeżże dłużej.

Moja rada - kupuj FJR, jest naprawdę OK

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...