Skocz do zawartości

Wracam do wiercenia tłumika


green_rider_2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się ktoś orientuje jak cobry w usa kosztują 500$ to ile wyjdzie przesyłka? Tak z ciekawości!

Niedawno zleciłem sprowadzenie tłumików z USA i wyszły mnie 1800plnz dostawą do domu,nie sprowadzałem sam tylko zleciłem.Koleś już sprowadzał tłumiki innym członkom forum i z tego co wiem to wszyscy są zadowoleni.Te same tłumiki w detalu w kraju kosztują ok.2500pln.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecialem po calosci i wywalilem ostatnia scianke oraz wywalilem ze srodka ta dluga rurke.

ja zrobiłem tak samo w 2 rurkach efekt dzwieku fajny jak jade po miescie ,ale zmienił się moment obrotowy czyli odczuwam spadek mocy na niskich obrotach .Jak na razie nic więcej nie grzebie bo dzwieku HD z niego nie uzyskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy :bigrazz:

Czyli jak jest w końcu z tym spadkiem mocy?Czy po wybebeszeniu całkowitym jest na odwrót? pytam bo jestem nowy i tak samo mam zamiar zrobić :smile:

 

"bebeszyłem" już parę tłumików oryginalnych (między innymi również w vn800 :biggrin: ), i przyznam szczerze, że nie oduczyłem spadku mocy ani wahań momętu - może hamownia stwierdziła by inaczej, w żadnym również sprzęcie nie wypaliłem gniazd zaworowych. może jest to kwestia wielkości przebiegu (max przejechałem na modyfikacjach tłumików fabrycznych jakieś 10tyś.) Patrząc również z innej strony, rury proponowane przez renomowanych producentów (np. cobra) są tylko pustymi rurami (zależy również od modelu) i wielu z nas na takich pomyka bez innych przeróbek układów dolotowych powietrza, Power Komanderów , innych K&N-ów i jest OK. pewnie inni doświadczeni mechanicy i teoretycy znajdą coś przeciw … no ale.

Faktem jest, że spotkałem się z ciężkim tematem regulacji wtrysku przy wybebeszonym tłumiku - ale cóż, kto nie próbuje tego nie słychać :icon_mrgreen: .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zleciłem sprowadzenie tłumików z USA i wyszły mnie 1800plnz dostawą do domu,nie sprowadzałem sam tylko zleciłem.Koleś już sprowadzał tłumiki innym członkom forum i z tego co wiem to wszyscy są zadowoleni.Te same tłumiki w detalu w kraju kosztują ok.2500pln.

 

Ja w koncu swoje sprzedalem za 700 stowek i klient zadowolony.

A do swojego Draga puste kupilem za 100 funtow + 35 przesylka :biggrin:

A jak rozwiercac to tak aby wywalic ta ostatnia przegrode i ta rurke co siedzi w srodku :bigrazz:

Samo nawiercenie 4 czy 6 otworkow ......... to tylko bedzie pierdziawka :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy :bigrazz:

Czyli jak jest w końcu z tym spadkiem mocy?Czy po wybebeszeniu całkowitym jest na odwrót? pytam bo jestem nowy i tak samo mam zamiar zrobić :smile:

 

Wywierciłem niedawno po cztery otwory 10 mm, gada bardzo fajnie (napierw robiłem próby z 6 mm później 8 mm), żadnego spadku mocy nie ma. Może na hamowni przyżądy cos pokażą, ale siedżąc dupskiem w siodle nic nie poczyjesz. Wierć smiało. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i nie bójcie się ja tak jak kolega wyżej najpierw miałem 6mm po 4 dziury na tłumik a teraz zrobiłem 10mm i powaga jest różnica! Jest teraz fajny bas i jak schodzę z wysokich to super bulgoce. Polecam wiertło 10mm. A środki w tłumiku zostawiłem org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem sobie sam pelne przelotowki, teraz czytam te uwagi o zubozeniu mieszanki i nie wiem co mam myslec, dotad uwazalem ze tlumik/dlugosc kolanka to ma znaczenie w 2 suwie, owszem, domyslam sie ze przewietrzanie moze byc inne jak wolny wydech, ze czesc mieszanki ma uciekac w zwiazku z tym w wydech, tylko co ja mam zrobic przy wtrysku ? zaczne od obserwacji swieczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększyłem 6 otworów do 10mm. Jest jeszcze lepiej. Dalej nie idę bo boję się obciachu. Jest tak głośno, że wszyscy zwracają uwagę a ja przecież taki skromny i spokojny jestem :buttrock:

 

 

wydaje Ci się, że jest głośno ;) też tak myślałem do czasu kiedy zacząłem śmigać z gościem który ma puste rury z Louisa w Hondzie Shadow - pojemność 600cm a dzwięk zabija.

 

Jednak ten zabieg polecam wytrwałym bo w dłuższej trasie zaczynamy tęsknić za spokojem... wywiercenie otworów w Dragu wystarczy, coś tam zabulgocze a głowa nie boli. Sam mam wywiercone 4x10mm + 4x6mm - zauważyłem spadem prędkości maksymalnej (10km/h).

 

mój wydech:

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/DSCN2406.jpg

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam inaczej, miałem w XVS650 puste Cobry i sprzęt pod nie wyregulowany. Czysta świeca i błyszczące kolanko - bez zastrzeżeń.

 

Ale że na pustym tłumiku ciężko jechać monotonnie autostradą włożyłem delikatnie nawiercony orginał (3 dziurki po 6-8mm - nie pamiętam).

 

Trzeba regulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pojechałem po bandzie ściągłem kominy i wypatroszyłem do zera teraz mam całkowicie puste .Jak jade po miescie to alarmy sie w puszkach uruchamiaja ryczy niemiłosiernie .Teraz planuje zrobić takie zaslepki mocowane żeby na dalsza traske zakładać bo po przejechaniu kilku kilometrów głowa peka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywierciłem 2 tyg temu w tylniej sciance tłumika po 3 dziury po 6mm!

dól silnika na początku był słaby(pierwsze km jezdzilem we dwoje z plecakiem co dodatkowo zwiekszało moje odczucia) ale po przejechaniu około 300 km powoli wszystko wrociło do normy??? nie wiem jak to sie stało? co silnik sie sam do tego dostosował? dzisiaj jezdzilem na obwodnicy i normalnie jestem w szoku! przed wierceniem V-max okolo 180/190 i to szybko do 170 a potem powoli do maxa! teraz V-Max 200! i to idzie jak szatan do tych 200!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...