Skocz do zawartości

tajemnica twierdzy szyfrow


ronon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem dwa odcinki i zacytuje tu słowa z "Rejsu":

A w filmie polskim proszę pana to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje proszę pana. Nic. Taka proszę pana... Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są. Proszę pana... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana...

 

Ech... o mało wczoraj nie zasnąłem. Flaki z olejem. Cały czas ciemnica, akcja zbyt wolno posuwa się do przodu, nawet ta babka nie potrafiła spaśc z konia, aktorzy graja jakby im się nie chciało (a może po prostu nie potrafia lepiej), a może to brak doświadczenia, Żak nie pasuje do swojej roli... co tu wiecej gadać.

 

A sprzęty? Wszelkie samochody i motocykle są ciekawe, zanim nie zaczniesz przyglądać sie im blizej.

 

Chyba nie będę oglądał kolejnych odcinków.

 

Nuda...

 

Acha, jeśli ktoś sie zna na hełmach niemieckich, mundurach to może bez problemów zauważyc pomieszanie z poplątaniem lat wprowadzenia typów, krojów, maskowań.

 

Niedługo zacznę sciagać 17 mgnień wiosny. Nigdy nie oglądałem. Choć stare, to może być jare, ale zobaczymy jak Sztyrlitz radził sobie podczas wojny :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrlitz to nie dzuałał tylko myslał, bez przerwy:-) zobaczysz:-) a propo kawał o styrlizu

Styrlitz szedł ulicami berlina i zastanawiał sie co zdradza ze jest agentem?Moze czapka uszanka z gwiazda?a moze pepesza?Chyba jednak ciagnący sie za nim spadochron:-)

 

Lepiej wez "Wojne zimowa" masakra!!!!, albo niesmiertelny "stalingrad" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jesli ktos bedzie jeszcze oglądał "tajemnice syfu" to zwróccie uwage na prostsze sprawy, np. chłopaki wyjezdzaja wyllisem a po chwili staja i....na dzewach nie ma juz lisci, spadły przez chwile jazdy, a wyjechali z łopata na burcie a staja bez, i numery sie zmieniły, a w ogóle to zupełnie inne auto:-) i tak cały czas, kumpel mi mówił ze zdjecia krecili w znacznym odstepie czasu i jak jedna scene robili w deszcz to druga po słoncu i działy sie cuda, w ogóle nikt nie wiedział jakie auta jezdziły wiec chłopaki robili sobie jaja i wprowadzali specjalnie zamieszanie, tak dla fanu, i to wszystko widac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niedługo zacznę sciagać 17 mgnień wiosny. Nigdy nie oglądałem. Choć stare, to może być jare, ale zobaczymy jak Sztyrlitz radził sobie podczas wojny

ojojoj... nie polecam... nawet próbowałem obejrzeć, i motywację miałem mocną.. i lipa - w pierwsym odcinku stirlitz chodzi przez pół godziny po lesie i myśli... drugi odcinek różnił się tym, że stirlitz chodził po korytarzach kancelarii iii rzeszy. i wciąż nic, tylko myślał.

zrozumiałem dlaczego powstały te dowcipy - na zasadzie odreagowania na tą głupotę i nudę bijącą z ekranu...

ogólnie żenada, lepiej klossa obejrzeć - tam jest akcja i emocje.

 

ps. bormann jechał przez las. licznik samochodu wskazywał 80 km/h. spojrzał przez okno - obok biegł stirlitz i udawał, że nigdzie się nie spieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania jakie zostało postawione na początku.

Moim zdaniem Jest to R 12. Lub coś co zostało upodobnione do niej. Jeśli to pdróbka to trzeba pogratulować twórcy.

 

Opieram się wyłącznie na trzech fotografiach podanych w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to niestety w filmie poza Harleyem WLC który jeźdz na planach angielskich, w scenach z Czocha i okolic pojawiają sie M72 lepiej a raczej gożej ucharakteryzowane na BMW. Możliwe, że pojawiła się 1 Sahara, ale nie jestem pewien. Mimo kolosalnych kosztów, dalej ludzie którzy robią filmy nie mają pojęcia na jakich pojazdach poruszają nie dane wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się wtrącę. Moim zdaniem że jest to jednak BMW lub dobra podróba wskazują błotnik przedni i zbiornik paliwa. Kosz od BMki był prawie identyczny z ruskim, więc jego pomijam. Lampa przednia też wskazuje na BMW.

I teraz pytanie do znawców ruskiego sprzętu.

Czy była jakas odmiana emki z dzwignią biegów na baku ? Ja nie przypominam sobie.

I jeszcze jedno. Jeśli bym miał oryginał BMW R 12 co bym zrobił w wypadku propozycji udziału w zdjęciach do filmu. Po pierwsze wyjąłbym oryginalny silnik i dostosował i wsadził od emki. Dlaczego ? Bo ludzie kręcący filmy nie mają szacunku do rekwizytów. Sprzęt ma jeździć dynamicznie, dużo i w każdych warunkach jakie wymyśli rerzyser.

 

Reżyser oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...