Skocz do zawartości

Probremy z zarejestrowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... jakim cudem? kto ci tak powiedział? rejestrowałem 3 motocykle, 2 samochody, i jakoś nikt ode mnie faktury nie wymagał (w sensie do umowy, bo jak była nowa furmanka, to faktura z salonu była dowodem nabycia). coś tu jest nie w porządku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przy rejestracji (miesiąc temu) poprosili o fakturę i musiałem ją wpisać do listy załączników.

 

a skąd ma wziąć fakturę kupiec, który nabył pojazd od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej? coś panowie kręcicie... kupowałem w ub roku motocykl, w tym znalazł się on w środkach trwałych mojej firmy, i jakoś nikt przy rejestracji nie pytał mnie o fakturę - bo niby skąd miałbym ją wziąć? jedyna faktura wystawiona na moje żelastwo była w '93 roku w bundesrepublik deutschland, na pierwszego właściciela :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, sprzedając motocykl kupiony przeze mnie /nie na firmę/ parę lat temu w salonie, mam przekazać nowemu właścicielowi fakturę z salonu? Przecież chyba wystarczy, że dam mu dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, no i spiszemy umowę kupna-sprzedaży. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że kolega krzysztof kupił ten skuter w jakimś komisie. a wtedy nie może być umowy K-S tylko faktura.

kupując pojazd od osoby fizycznej na użytek firmy też nie musisz mieć faktury.

Olsen, oczywiście że wystarczy. tak samo w przypadku umów K-S. nie musisz przekazywać nowemu właścicielowi poprzednich umów. od tego jest karta pojazdu. jedyny wyjątek to ten, że sprzedajesz pojazd którego jeszcze nie zarejestrowałeś na siebie. wtedy musisz przekazać również poprzednią umowę k-s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...