Skocz do zawartości

tłok do żeliwa / tłok do nicasilu ?? jest różnica ??


Gość piorek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tłoki są dokładnie takie same, co prawda tłok pracując w żeliwie ma trochę większe tarcie ale siła działa wyłącznie na mocowanie sworznia tłokowego. Jeżeli jakaś firma robi dwa rodzaje tłoków to zwykła ściema marketingowa ... produkcja specjalnego SŁABSZEGO tłoka specjalnie do NIKASILU przysparzałaby producentowi tylko dodatkowych kosztów.

 

Przypominam że tłok w ŻADNYM PUNKCIE nie styka się z cylindrem !!!

W punktu widzenia ścianki tłoka nie ma więc znaczenia z czego zrobiona jest powierzchnia wewnętrzna cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak podział tłoków, ze względu na ich twardość! Są dwa rodzaje tłoków: kute i odlewy!

 

 

przepraszam mój błąd

masz rację

 

wrzesień źle w pływa na głowe studenta :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy piszecie...

Oczywiście ze jest podział na tłoki do żeliwa i tłoki do nicasilu tylko mało który producent ma takie coś w swojej ofercie. Zeby tłok mógł grać z cylindrem musi być zachowany pewien strosunek twardosci. Uczyłem sie o tym kupe czasu na "technologii materiałów konstrukcyjnych" i "wytrzymałości materiałów"

Tuleja żeliwna jest dużo miękksza niż powłoka nicasillu i w związku z tym tłok do niej musi być twardszy bo to tuleja ma sie bardziej zużywać a nie tłok. Natomiast przy nicasilu tłok musi być miękki zeby to on sie zużywał a nie droga powłoka.

Dowiedziałem sie o tym w serwisie jak kiedyś w moim umysle zaczeła kłebic sie chora myśl o zrobieniu żeliwa jeszcze w poprzednim motorku :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki są dokładnie takie same, co prawda tłok pracując w żeliwie ma trochę większe tarcie ale siła działa wyłącznie na mocowanie sworznia tłokowego. Jeżeli jakaś firma robi dwa rodzaje tłoków to zwykła ściema marketingowa ... produkcja specjalnego SŁABSZEGO tłoka specjalnie do NIKASILU przysparzałaby producentowi tylko dodatkowych kosztów.

 

Przypominam że tłok w ŻADNYM PUNKCIE nie styka się z cylindrem !!!

W punktu widzenia ścianki tłoka nie ma więc znaczenia z czego zrobiona jest powierzchnia wewnętrzna cylindra.

 

tlok styka sie z cylindrem, dlatego ma plaszcz te takie dwie wystajace czasci na dole zeby byl prawidlowo prowadzony w cylindze i dlatego sforzen nei jest w meijscu pierscienie tylko po srodku, pomysl czy moglby pracowac tylko stykajac sie pierdcieniami ktore sa u gory, jesli by tak bylo to latal by w cylindze po skosie albo skoro sie nie styka to to wymienialo by sie tylko pierscienie- tlok, cylinder i piersienie wspulpracuja razem

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki dzielą się na kute i odlewane, jak dla mnie pod każdym względem lepsze są kute, ale nie będę wchodził w dyskusje co do zakładania ich do nikasilu, powiem tylko obiektywnie że do tulei lepiej wstawić kuty bo jest twardszy.

 

 

no i kupiłem kuty ...

 

 

 

a propo .. pod jakimi względami oprócz tego ze są twardsze tłoki kute są lepsze od odlewów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przypominam że tłok w ŻADNYM PUNKCIE nie styka się z cylindrem !!!

W punktu widzenia ścianki tłoka nie ma więc znaczenia z czego zrobiona jest powierzchnia wewnętrzna cylindra.

Jeżeli nie jest to przejęzyczenie, to witamy kolejnego "specjalistę" :D

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że tłok w ŻADNYM PUNKCIE nie styka się z cylindrem !!!

W punktu widzenia ścianki tłoka nie ma więc znaczenia z czego zrobiona jest powierzchnia wewnętrzna cylindra.

 

Zycie byłoby piękne.... Nigdy by nie trzeba bylo wymieniać tłoka bo by sie nie zużywał..

 

A tak do tematu.. Kiedyś mi ktoś mówił ze roznica jest w rozszeżalności cieplnej innej dla zeliwa i innej dla aluminium z cienką powłoką nikasilu..

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...