Skocz do zawartości

przednie zawieszenie GSF 600 Bandit


motoleo3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie - GSF 600 podczas jazdy niespodziewanie przednie zawieszenie zrobiło się miękkie i opadło o pare cm. Rozebrałem całkowicie zawieszenie i przeczyściłem, wizualnie wszystko jest w porządku, lecz przed złożeniem i zalaniem nowym olejem chcę się upewnić czy jeszcze mam coś zrobić, lub na coś zwrocić uwagę, abym nie musiał robić tej samej roboty jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w Banditach, że z czasem zawieszenie robi się miekkie.. Można zmienić sprężyny na nowe albo dorobić tuleje o długości od 30 do 50mm.. Wiem o czym mówie bo sam to przerabiałem .. dałem tuleje 50mm co wydawało się przesadą ale załatwiło sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o zalozeniu podkladki miedzy sprezyny, a tuleje- widzialem juz jak jakis murzyn o tym zapomnial i tuleje wbily sie w sprezyny- moto swiezo ze Stanow...ale gestszy olej dobry pomysl- ja kiedys zamiast tulei(w rezultacie sciskajac zwoje ogranicza skok), chcialem miec nadal duzy skok to wsadzilem progresywnie nawiniete sprezyny o grubszym drucie i nieco dluzsze byly- tak ze moglem jechac bez fabrycznej tulei- mimo to wlozylem jeszcze 2 cm tulejke- skrecilem, podybalem i moto wreszcie bez obaw moglo jezdzic 200 km/h( wczesniej przy 160 tzw "rybka"). Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będe zmuszony do dorobienia tulei pomyśle nad tulejami z tworzywa (mały ciężar) a mam w okolicy hurtownię z wałkami pcv itd. z możliwością dobrania rodzaju tworzywa do potrzebnych właściwości, i umieszczeniu ich między sprężyną a "podkładką" "z zamkami" . Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na początek pożądnie je przeczyszcze i zaleje go gęstrzym olejem 15W zamiast 10W.

W przypadku mojego Bandita zalanie lag olejem gęstszym o pół oczka spowodowało, że prowadzi(ł) się on znacznie lepiej, tak więc polecam przeprowadzenie tej operacji.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będe zmuszony do dorobienia tulei pomyśle nad tulejami z tworzywa (mały ciężar) a mam w okolicy hurtownię z wałkami pcv itd. z możliwością dobrania rodzaju tworzywa do potrzebnych właściwości, i umieszczeniu ich między sprężyną a "podkładką" "z zamkami" . Dzięki Panowie.

Zdecydowanie lepsze jest do tego celu duraluminium. Niewiele cięższe a zdecydowanie mocniejsze. Plastikowa tuleja z cienkimi ściankami może nie wytrzymać nacisku sprężyn a jak dasz pełny "wałek" to lżejszy wcale nie będzie. Poza tym nie każde tworzywo dobrze znosi kontakt z olejem.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawieszenie nagle opadło kilka cm , to powinna być jakaś konkretna przyczyna .

Pierwsze co można przypuszczać , to zejście powietrza z przestrzeni ponad olejem .

- oringi na korkach zamykających lagi ( przerwane , stwardniałe , odkształcone)

- oringi uszczelniające regulację tłumienia

- niski poziom oleju ( powietrze uciekło dołem )

 

Czy sprężyny siadły by momentalnie ?

Limit długości sprężyn 356mm lub 358mm w zależniści od rocznika . Wytoczyć dystans możesz po upewnieniu się , że gdy zawieszenie dobije , to nie na sprężynie tylko na poduszce hydraulicznej w teleskopach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie złożone, przed złożeniem wszystkie oringi i uszczelniacze sprawdziłem, zalałem gęstrzym olejem i wygląda na to że jest jak było czyli miękko i nisko. Fakt, że na postoju z ręcznym chamulcem nie jestem w stanie dobić przodu. Jutro jeszcze będe rozmawiał z właścicielem GSF czy podczas jazdy dzieje się coś niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...