Skocz do zawartości

Stare motocykle...


stesiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam mozliwosc kupna oryginalnej Jawy 250 z 58' i tak sie nad tym zastanawiam, mam juz jedna odrestaurowana WSK'e 125 (nie sprzedam) i motocykl ten sluzy mi do krotkich wycieczek w niedziele :icon_eek: ale jakos tak mnie korci jeszcze ta Jawa :wink: a koleś (dziadek) ma do niej nawet oryginalna apteczke, nie wspominajac juz o dwóch kompletach kluczykow :notworthy:

i teraz moje pytanie czy waszym zdaniem warto inwestować w tego typu motocykle??czy wg was kiedys w przyszłosci taki motocykl nabierze jakiejs wartosci pienięznej??bo nie ukrywam ze w blizszej lub dalszej przyszlosci chcialbym Jawe sprzedac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem nabrania wartości jest Junak -w ŚM sprzed 5 lat można znaleźć ofertę sprzedaży nawet za 400 zł. Dziś ceny dochodzą do 10 tys. Nie zastanawiaj się i kupuj. Takie okazje szybko znikają. Jeśli jednak się zastanawiasz to podaj adres właściciela.

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z motocyklami jest jak z katamaranami. Zaraz po wyjeździe z salonu tracą 10-20% wartości. Z każdym rokiem ich wartość maleje a i często stan techniczny pozostawia coraz więcej do życzenia. Po osiągnięciu absolutnego minimum i statusu oldtimera oraz odzyskaniu dawnej swietności ceny mocno idą w górę.

Jeżeli tylko masz okazję i znasz się na restarowaniu to oczywiście kupuj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jak już kupisz tą Jawę, i zrobisz, to nie będziesz chciał jej sprzedać. To jest ładny, ciekawy i wdzięczny motocykl - i na prawdę fajnie się spisuje (ja osobiście prędzej sprzedałbym WSK niż Jawę - ale to osobista sprawa). Także jeśli masz możliwość to kupuj (szkoda, że nie mieszkasz bliżej Przemyśla, bo sam bym ją wziął );

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.classicmechanics.com

 

jak szpik inglisz. Mozna ściągnąć parę numerów tegoz w pdf-ie. To zobaczysz co ludzie restaurują i za jakie pieniądze chodzi. Ta Jawka to diamencik w porównaniu do tego co ludzie tam restaurują.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz człowieku 5 minut sie nie zastanawiaj. Wzrostu cen nie są jeszcze znaczne ale trend jest stale rosnący. Na wiosne tego roku na allegro staneła taka jawa za 20 000 zl. Chłopak z warszawy pchał. Oczywiście spora przesada i tylko sie uśmiałem ale wzrost jest. Zobacz jak wzrastają ceny na Ize głównie 56. A ponadto oprócz finansów jest conajmniej 1000 innych powodów. Jeżeli pokochać jakiś motór to tylko taki

WARTO WARTO WARTO

Jezeli jej nie weźmiesz bedziesz sobie w brode pluł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewałem sie takich odpowiedzi, ale chcialem to uslyszec bo u mnie w domu przwie wszyscy uwarzaja ze takie motocykle nigdy nie beda miały wiekszej wartosci i nie warto w nie pakowac kasy!!tak mialem np z ta WSK'a wszyscy naokoło mi mowili po co ja ją robie, a ja poprostu chcialem miec taki "zabytek" w garazu :biggrin: a teraz cos mi sie wydaje ze bedzie stal kolejny, mam nadzieje tylko ze mnie ojciec nie wyrzuci z garazu z trzecim moto!! wracam do domu na weekend i bede musial go jakos pomału oswajać z moim pomyslem :notworthy:

 

aaa zapomnialem dodac ze Jawa jest na chodzie, raz w miesiacu przez iles tam lat byla odpalana i dziadek robil nią rundke naokoło garażów :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, mam nadzieje tylko ze mnie ojciec nie wyrzuci z garazu z trzecim moto!! wracam do domu na weekend i bede musial go jakos pomału oswajać z moim pomyslem

 

Swego czasu umnie w garażu stało 6 motorów + samochód ojca. Gażar nie jest duży ale wszystko weszło na styk. Jakoś nikt mnie nie wywalił z niego :) . A do kupna emki to musziałem oswajać (nie przekonywać) pomału mame. Z ojcem poszło zdecydowanie łatwiej i motor obecnie stoi w garażu.

A co do kupna Jawy do jeżeli cena jest adekwatna do staniu a nie przesadzona to warto brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj i sie nie zastanawiaj! :icon_mrgreen: dobry sposob to przyprowadzic motocykl do domu i postawic rodzicow przed faktem dokonanym :icon_mrgreen: Milalem taka sama sytuacje jak ty, teraz podejscie rodzicow zmienilo sie lecz czasem stekaja, balamuca i narzekaja :wink: Z czasem i Twoi zauwaza i zrozumieja co te "złomy" i "piekne starocia" maja w sobie. :icon_mrgreen:

Zycze powodzenia :icon_mrgreen: A jak ci sie uda pochwal sie zdjeciami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jej nie chcesz to dawaj namiar. Chętny się znajdzie (jak coś to biorę kredyt i będzie moja :biggrin:).

jak najbardziej, jak się rozmyslisz daj namiar i kto pierwszy ten lepszy :buttrock:

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...